przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Witam,

co planujecia wysiac na stanowisko pozycie? czy ziemniaki? podobno jęczmień ozimy dobrze plonuje ale ja przed żytem miałem właśnie jęczmień, co byście mi poradzili? myslę o grochu zeby ziemię wzbogaci,ale trzeba tez t bez problemu sprzedac....

 

z gory dzieki za pomoc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

no ja też stoję przed wyborem co zasiać po życie. Klasa ziemii 3/4. Zasiałbym rzepak, ale nie mam czym posiać za bardzo. Na życie w tym roku nie wyszedłem na 0 i myślę o zasianiu pszenicy. Pojechać za parę dni gruberem, zabronować i wtedy trochę odleży, samosiewy żyta wyjdą, a potem znowu gruberem i siać pszenice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulex1    1

Sprzedajecie hybrydę od razu, czy jednak zamierzacie poczekać na lepszą cenę? Teraz nie jest ona satysfakcjonująca, w porównaniu z ubiegłym rokiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no ja też stoję przed wyborem co zasiać po życie. Klasa ziemii 3/4. Zasiałbym rzepak, ale nie mam czym posiać za bardzo. Na życie w tym roku nie wyszedłem na 0 i myślę o zasianiu pszenicy. Pojechać za parę dni gruberem, zabronować i wtedy trochę odleży, samosiewy żyta wyjdą, a potem znowu gruberem i siać pszenice??

Pszenica ozima po życie to niezbyt dobry pomysł. I tak będziesz miał samosiewy żyta.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A ja bym dał jakiś poplon np. łubin a na wiosnę jęczmień jary, po takim poplonie będzie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no i przyszedł czas na chwalenie się: Visello - plon w tym roku 7,5t/ha. Grunty 4,5,6 klasa, agrotechnika przeciętna, jak na mój gust. Wszystkie zabiegi trafione w czas a to najważniejsze.

 

31.08.12

Obornik

10.09.12

100 kg/ha sól potasowa 60% fosforan 46% 18%N

10.09.12

Visello 9 jednostek

24.09.12

Komplet 560 sc plus odzywki

05.03.13

Saletra 170kg/ha

25.04.13

Siarczan mocznik tytanit 750g/ha CCC i 0,2l/ha modus

26.04.13

saletra niecałe 200kg/ha

02.05.13

0,8 Tilt turbo + 0,7 MondAtak + odzywka+ SM + Mocznik

21.05.13

Krótko przed kwitnieniem - 0,6 falcon

13.07.13

Wyległo około 50% pola / pochyliło się

05.08.13

żniwa 7,5t/ha

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

spróbuj zamiast ccc 2x o,3 moddusa, u mnie pieknie utrzymalo zyto pomimo kilku nawalnic, jeszcze nie koszone, ale plon zapowiada sie w granicach 9t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

tu każdy zbiera blisko 10 ton... ja zebrałem 5 ton palazzo jesienią obornik wiosna przed dużym śniegiem 200kg saletrosanu i później razem z tanim bumperem porcja mocznika w liść. populacja z takim samym zestawem dała po okoló 2,5tony

Plony blado wypadają na forumowym tle ale ja sie ciągle uczę i stosje różne warianty uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Brasetto wykoszone i plon kształtuje się tak:

-pierwszy kawałek(1,5 hektara mierzone gps'em)-ziemia przeważnie VIa trochę "zetki"pole nie wapnowane XXXX lat pierwszy rok w dzierżawie wyszło 6180kg(6180kg:1,5ha=4120kg/ha)

-drugi kawałek (1,29 hektara również mierzone)-ziemia od IVb do Vb ogólnie mozaika stanowisko po ziemniakach wapnowane w zeszłym roku dało 10530kg(10530kg:1,29ha=(+-)8163kg/ha)

-trzeci kawałek(2,84 także mierzony)-ziemia to głównie glina ogólnie cięzka w uprawie(IVa) stanowisko po kukurydzy na kiszonkę również w zeszłym roku wapnowane dało 24 810kg(24810kg:2,84ha=(+-)8736kg/ha)

Średnio wyszło 41520kg:5,63ha=(+-)7375kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ładny plon jak na ten rok :) , u mnie na jednej działce wyszło 4,3t/ha na drugiej 5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

guttino odmiana ktos o niej wogóle słyszał? napaliłem sie na żyto w zeszłym sezonie i przedstawiciel wcisnąl dosłownie mi te odmiane przy jednym zabiegu fungicydowym i nawożeniu 125kg polifoski 6 przed siewm 130kg N w czystym składniku sypneło niezle pomimo wyprzenia za które kase dostałem to wydało ponad 6 ton z ha gdybym prysnął jeszcze na kłosa byłoby jeszcze lepiej. mam takie pytanie czy ziarna hybrydy są ciemne czy to choroba grzybowa? sporysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

guttino odmiana ktos o niej wogóle słyszał? napaliłem sie na żyto w zeszłym sezonie i przedstawiciel wcisnąl dosłownie mi te odmiane przy jednym zabiegu fungicydowym i nawożeniu 125kg polifoski 6 przed siewm 130kg N w czystym składniku sypneło niezle pomimo wyprzenia za które kase dostałem to wydało ponad 6 ton z ha gdybym prysnął jeszcze na kłosa byłoby jeszcze lepiej. mam takie pytanie czy ziarna hybrydy są ciemne czy to choroba grzybowa? sporysz?

niektóre odmiany mają ciemniejszy kolor. W jakiej firmie brałeś nasiona? Ile płaciłeś?Żyto ustało do zbioru?Sam się zastanawiam nad hybrydą na słabsze stanowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

firmy nie pamietam ale chyba lochow. zapomniałem dodac ze skracałem 2krotnie przed zniwami pochyliło sie ale nie położyło.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ładnie w tym roku żyto sypnęło, co prawda grad i za dużo deszczu przy kwitnieniu zrobiło swoje(85% przepylonego, później poobijane kłosy od gradu), ale na polu 10% - 4b, 60% - 5, 30% - 6; Palazzo przy 110kg N z RSM-u i 20m3 gnojówki dało ok. 6,5t/ha. Bez rewelacji, ale i bez tragedii. 10% powalonego/pochylonego, z tego 1% przed kwitnieniem. Tylko ta cena, ziarno czeka na lepsze czasy. Słoma przy koszeniu zielona, dwa razy się bizon zapchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukanio89    2

powiem wam, że z tym żytem to jeden wielki ch.... dobrze ktoś wyżej napisał, że ton by zabrakło by to sie opłaciło. palazzo tak do 6 ton przy niewielkim nawożeniu N bo ok 80kg ale za to gleba III-IV klasa... jeśli myślisz ze na tym zarobisz to szkoda siać a ceny z ubiegego roku czyli 670zł/t prędko nie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaką odmiane hybrydy polecacie na IV i V klase stanowisko po owsie na oborniku ?

 

Jaki herbicyd polecacie do jesiennego zwalczania szczególnie miotły, chabra i stokłosy bo wcześniej pryskałem Legato Plus 600SC i na lekkiej ziemi było dużo stokłosy i chabra/

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Na przykład Brasetto lub Palazzo z KWS.

Chociaż ja poważnie zastanawiam się nad zakupem. Cena żyta niższa ponad połowę od ubiegłorocznej, a jednostka siewna kosztuje dokładnie tyle samo, czyli 200zł. Taniej chyba wyjdzie posiać ubiegłoroczną hybryde i to pomimo spadku plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a jaką odmiane hybrydy polecacie na IV i V klase stanowisko po owsie na oborniku ?

 

Jaki herbicyd polecacie do jesiennego zwalczania szczególnie miotły, chabra i stokłosy bo wcześniej pryskałem Legato Plus 600SC i na lekkiej ziemi było dużo stokłosy i chabra/

Z chabrem jest taki problem że większość środków do odchwaszczania jesiennego na chaber jest średnio wrażliwa lub nie działa wcale. Z miotła i stokłosą bardzo ładnie poradzi sobie boxer a cena porównywalna do legato. Możesz do niego dodać najtańszego chlorosulfuronu i może sobie poradzi z chabrem. Rok temu dałem sam cholorosulfuron i nawet nieźle sobie poradził, chabra nie spotkałem. Ale lepiej wiosną pilnować pola i ewentualnie dać lintur lub triberunon metylu, jest bardzo dobry na chabra.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

a jak wyglada sprawa na zachodzie kraju ze sprzedażą żyta do reichu ponoc ceny są zadawalające . ktoś cos wie konkretnie na ten temat? prosze pisac może inni na tym skorzystają też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj