przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BENNY82    242

witam. mam obsade zyta około 400 roślin na m2 i 20 pieterek w kłosie jakiego plonu sie spodziewac przy nawozeniu 120kg N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

400 kłosów X 20 pieter X 4 ziarna X 32 gr = 10,24 t/ha

 

satysfakcjonujący wynik? :) zawsze podobają mi się te wyliczenia. :) a tak serio to pewnie około 5-6 t/ha. Mamy dopiero 5 maja. Do ważenia plonów w magazynie jeszcze bardzo, bardzo długa droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

witam. mam obsade zyta około 400 roślin na m2 i 20 pieterek w kłosie jakiego plonu sie spodziewac przy nawozeniu 120kg N?

Zyto na każdą tonę ziarna potrzebuje 20 kg nawozu w czystym składniku, więc sobie oblicz i Ci wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Czy warto stosować środek grzybowy na żyto po wykłoszeniu lecz przed kwitnieniem?

 

Mało dokładny ten przelicznik, a co z azotem który jest w glebie?

Nie, że mało dokładny wynik, bo każdego doradcy gdy się spytasz to tak Ci powie.

Chyba jest normalne, że w glebie znajdują się jakieś ilości pokarmowe np. fosfor potas., więc tego już nie pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Nie wiem co mówią Twoi doradcy, ale ja ten przelicznik oceniam na 2 w skali 10 stopniowej. Jeśli tak by było to ja jeśli wysiałbym teoretycznie 140kg N/ha i wg, Ciebie i Twoich doradców miałbym szanse zebrać maksymalnie 7t/ha?

Tak, tylko że na tone zboża potrzeba 20 kg nawozu podkreślam w czystym składniku!!!

Czyli jak byś wysiał 500kg\ha saletrzaku to wychodzi Ci coś ok 140kg czystego składnika!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8
Napisano (edytowany)

Dokładnie, to 137,5kg N i powiadasz, że więcej niż 7t/ha nie da się wyciągnąć przy takim nawożeniu?

Tego nie powiedziałem, napisałem przecież że również jakieś substancje pokarmowe z gleby też przyswoi.

Ja ma takie żyto http://www.agrofoto....ydowe-brasetto/

przy nawożeniu 500kg\ha saletrzaku.

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zyto na każdą tonę ziarna potrzebuje 20 kg nawozu w czystym składniku, więc sobie oblicz i Ci wyjdzie.

Dokładnie to cos w granicach 23 kg N.

Mało dokładny ten przelicznik, a co z azotem który jest w glebie?

Ale przecież zboża też nie wykorzystują w pełni tego azotu z nawozów. Bardzo duzo zależy od gleby i od tego czy utrzymujemy ją w kulturze i od pogody. U mnie były lata że na 1t ziarna nawet 50 kg N wychodziło, a były nawet takie co wychodziło poniżej 20.

Czy warto stosować środek grzybowy na żyto po wykłoszeniu lecz przed kwitnieniem?

Zależny w jakiej kondycji masz żyto. Ja jeszcze dam dla pewności. Był tlit, pójdzie jeszcze menara, powinno wystarczyć ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja w zeszłym roku zastosowałem 200 kg saletry i miałem 6 t z ha , więc po cholerę te 150kg N na ha walić ..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tego nie powiedziałem, napisałem przecież że również jakieś substancje pokarmowe z gleby też przyswoi.

Ja ma takie żyto http://www.agrofoto....ydowe-brasetto/

przy nawożeniu 500kg\ha saletrzaku.

Chwalisz się tym żytem w każdym temacie i galerii a ja chciał bym je zobaczyć przed zbiorem.

Żebyś tylko nie musiał je kosą kosić przy takim nawożeniu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8
Napisano (edytowany)

Po pierwsze się nie chwalę tylko dopytuje się co robić dalej i jak je oceniacie, ponieważ pierwszy raz je zasiałem i się dopiero uczę.

Możliwe, że wylegnie, nikt tego nie wiem, każdy uczy się na błędach.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11
Napisano (edytowany)

kazdy czyms tam się kieruje przy nawożeniu.

Gleba

Woda

przedplon

planowany plon

Ja łącznie z jesiennym azotem mam 190kg N/ha no i co?

liczę na podobny średni plon 8T

W ubiegłym roku mimo że nie ustało było od 6 do 10t....

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

koledzy co polecacie na drugi zabieg fungicydowy?

na pierwszy zabieg zastosowałem bumper super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teraz mógłby pójść np tilt turbo. Fenpropidyna to morfina i powinna ładnie chronić ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

żyto sie kłosi 15-21 pięterek ;) obsada ok 400 szt/m2 i bujnie rośnie ;) tam gdzie pryskane moddusem troszke opoźnia się :P a u was jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pogoda nie pozwoliła drugi raz skracać, na pierwszy poszło 0,5 RETAR i 0,3 MODUS teraz widać już ok 3 cm kłosa. Myślicie że można jeszcze zrobić 0,15 MODUSA? I jeszcze jedno, kiedy zrobić drugi zabieg fungicydem i jakim na pierwszy dałem Duet razem ze skracaniem. Pytam bo pierwszy raz sieję hybrydę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukanio89    2

a u mnie leży po wczorajszej burzy ponad 10% mimo iż łącznie dostało poniżej 100 kg N w czystym składniku... i do tego 2 zabiegi regulatorem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam raz jeszcze. niedawno pytałem o przewidywany plon swego żyta . teraz musze nieco zmienic dane obsada około 400roślin na m2 zwiekszyła sie liczba pieterek w kłosie do do 24. za pierwszym razem kłos miał około 5 cm a tetraz 15 cm szok. takie moje pytanie sypac azotu czy nie ? skracac dzisiaj bede 2 raz bo jeszcze sie nie kłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

U mnie na pierwszy rzut poszedł Tilt Turbo 575 EC 0,6l+pro-procholaz 450EC 0,4l

Co sądzicie o takiej mixturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@BENNY82: Nie napisałeś co to za odmiana, ale zakładam, że jest to hybryda. Miałeś na myśli pewnie 400 kłosów/m2, a nie roślin bo to jest niemożliwe. Jako MTZ przyjmuje średnią wartość dla Brasetto i Palazzo z zeszłego roku, czyli 36g. Więc 24 pięterka = 96 ziaren w kłosie. 96 * 400 kłosów = 38400 ziaren/m2 = 1.38kg/m2 = 13.82t/ha. Nawet nie będe tego komentował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

@BENNY82: Nie napisałeś co to za odmiana, ale zakładam, że jest to hybryda. Miałeś na myśli pewnie 400 kłosów/m2, a nie roślin bo to jest niemożliwe. Jako MTZ przyjmuje średnią wartość dla Brasetto i Palazzo z zeszłego roku, czyli 36g. Więc 24 pięterka = 96 ziaren w kłosie. 96 * 400 kłosów = 38400 ziaren/m2 = 1.38kg/m2 = 13.82t/ha. Nawet nie będe tego komentował...

 

nawet nie chce myslec w ten sposób. po cichu licze na 7-8 ton z ha. dziś poszło 0,5l cerone + 0dżywka mikro no i posypałem mix saletrosan + polidap w proprocji 50/50 w ilosci 100kg na ha to już na kłosa 3 dawka jeszcze 2-3 dni i kłos sie pokaże. ogólnie to nawożenie wyglądało tak I dawka 51kg N , nawożenie dolistne mocznik 11,5kg N siarczan magnezu 15kg/ha, II dawka 26kg N +13kg S ,III dawka 22kgN 10kgS 23 kgP/ha nielicząc odżywek. Zobaczymy co z tego wyjdzie . jest to hybryda guttino krótkosłoma ponoc . sieje pierwszy raz i moja wiedza na ten temat to internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj