przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Czy opłaca się zakontraktować żyto po 710zł ? płatność od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

w jakiej fazie trzeba przeprowadzić ochronę przed wciornastkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

dorzuć coś na mszyce jak będziesz jechał na liścia flagowego i będzie dobrze :) no chyba, że robisz 3 zabiegi w życie to na kłos też jakiegoś mszycożerce ;)

Panowie wszystko jest w tym temacie napisane, przeczytajcie raz całość i od razu będziecie sporo wiedzieli, PiastOracz w swoich postach wyłożył wiedzę perfekcyjnie, chwała mu za tak olbrzymią pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Modus czy cerone dać na liść flagowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

ja dalbym cerona, u mnie na flagowego bedzie 3cie skracanie hybrydy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny87    2

Czy opłaca się zakontraktować żyto po 710zł ? płatność od ręki.

Cena dobra, tak myślę. Co to za firma? i skąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Cena dobra, tak myślę. Co to za firma? i skąd?

Agroskup Inowrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

witam.

czy mozna jeszcze jechac z etafonem na zyto?2-3cm zostały i kłos pokaze sie a zyto czescia juz wyległo mi....czym to potraktowac jeszcze????

 

GOLDEN ETHEFON nadaje sie do tego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Mam pytanko.

Na pierwszy zabieg skracania dałem 1l ccc+ 0,5l Cerone. Teraz żyto dochodzi do 80cm odmiana Brasetto teraz jest juz w stadium zaawansowanego liścia flagowego. dostalo ok 120N . Mialem juz odpuscic drugi zabieg na skracanie bo wydawało mi sie ze jest za późno ale w Agro Technice znalazłem ze Cerone można stowac do BBCH-49 . I jak dac na wszelki wypadek jeszcze 0,5 l Cerone czy wystarczy to co dalem ? I dodać moze juz fungicyd czy jeszcze poczekac? Na T1 poszedł Topsin + prochloraz .

 

witam.

czy mozna jeszcze jechac z etafonem na zyto?2-3cm zostały i kłos pokaze sie a zyto czescia juz wyległo mi....czym to potraktowac jeszcze????

 

GOLDEN ETHEFON nadaje sie do tego ???

 

:D :D :D he he . Byłeś pierwszy z tym samym pytaniem :) Za długo pisałem posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

po przeczytaniu kilku wypowiedzi teraz dochodze do wniosku ze chyba creone jest ostania deska ratunku...u mnie zyto powoli zaczyna wylegac....jutro creone zakupie i w pole od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Samo Cerone i jaką dawkę?

Cerone na liścia flagowego.

Ja stosowałem 0,5l przy obsadzie 800 pędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukanio89    2

widzę, że każdy etefon teraz daje wiec dam i ja... a powiedzcie czy do tego można dodać jakieś dokarmianie mikroelementami albo samym mocznikiem powiedzmy taki 10% roztwór?? czy poczekać kilka dni i osobno dać :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

żyto brasetto, wys 35-40cm, klos calkowicie w pochewce lisciowej, srednio 22 pięterka i zastanawiam sie czy dawac etefon w dawce 0,5l/ha czy odpuscic i zrobic samym grzybem. żyto dość sztywne, 2x 0,3 moddus lecialo, 1 dawka N 200kg saletry, 2ga 170l RSM 27% N 3% S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

zostawic do zniw, na zdjeciu bardzo malo widac, widac jedynie, ze na etefon za pozno, ktos moze ma inne zdanie, ja nie polecam zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

doradzcie czy zastosować Cerone na żyto, I dawka 210kg saletry i narazie nic, a już zaczyna się pochylać jest w fazie BBCH 35-37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj