przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

snopek    0

kiedy startujecie z drugą dawką azotu ?, ja nie mogę wjechać w pole i chyba zrezygnuje z 2 i 3 dawki azotu i dam jedną dużą około 76kgN/ha , nie za dużo na raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja pierwsza na 80% żyta dałem 2 tygodnie temu 51N na reszcie około tygodnia temu. Z druga dawka pewnie po niedzieli bede ruszał chyba ze nie bede mógł siac kuku to bede siał azot po łakach i druga dawke. Dzis u nas w nocy dopompowało 10-15mm wody i na jutro powtórke prognozuja :( MAm problem z wjechaniem na działki pod kukurydze :( A jeszcze 2 kawałki 0,5ha jeczmienia do zasiania :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

no własnie nie powinno sie stosoac moddusa z mocznikiem. bo niby obniza efekt skrócenia i usztywnienia

 

a to niby czemu? ja zaaplikowałem z mocznikiem siarczanem plonvitem capalo +moddus no i mam nadzieje że zadziała jak trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

kiedy startujecie z drugą dawką azotu ?, ja nie mogę wjechać w pole i chyba zrezygnuje z 2 i 3 dawki azotu i dam jedną dużą około 76kgN/ha , nie za dużo na raz ?

Dawaj teraz całość, za 3 tyg żyto będzie w fazie kłoszenia. 76 kg N to wcale nie tak strasznie dużo, żyto to wykorzysta.

 

Mam nadzieje że pamiętałeś o skracaniu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

tak skarcanie było antywylwgacz płynny 675sl(chlorek chloromekwatu)2,2l/ha i optimus(trinekspak etylu ) 0.2l/ha i teraz jeszcze raz opimusem(to samo co moddus) prysne tylko że ja już mam 3 kolanko okołóo2-3cm od podstawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pierwszy raz hybryde Visello. Na pierwsza dawke dalem 54N i 26S. Czwartek skrocilem 1,7l Stabilan i 0,17 Modduss pierwsze kolanko okolo 1,5 nad ziemia. Druga dawka to 74N. Nie wiem jaki srodek na grzyba zastosowac i ile razy w sezonie sie to stosuje(nigdy nie stosowalem fungicydów), obecnie rozpoznana choroba to rdza brunatna. Co robic i czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Trzeba pryskać. Wybór środków duży ceny od ok 70 do 120zł/ha. Ja będę dawać menara. Koszt ok 85zł/ha


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

teraz to polecam bumper super... propikonazol + prochloraz .... dobre na rdze i choroby podstawyźdźbła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22
Napisano (edytowany)

bumper super to chyba jest na T1 a co dać później na T2 i czy trzeba będzie dać coś na T3?

Ja też zakupiłem Bumper Super, a dopiero pierwszy raz będę stosował fungicyd i mam pytanie czy bumper super dobrze poradzi sobie z septorioza liści ?

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam mam pytanie czy na grzyba mogę pryskać, topsinem w życie hybrydowym jak ma 2 kolanko na etykiecie pisze że pryskac do 1kolanka mam zamiar pryskać po niedzieli teraz nie mogę bo ciągle pada pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

hybrydę prysnąłem stabilanem 2l na hektar to poprawiać jeszcze raz czy utrzyma ? stanowisko po łubinie poszła saletra 50kg na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11
Napisano (edytowany)

postanowiłem przemilczeć masze recepty na skracanie..... recepty od lekarz rodzinnego chyba....

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truten22    0

Dziś druga dawka saletry 40 kg N. Po godzinie zaczeło padać. :) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Nie wiem co zrobić, może coś poradzicie. Poszarżowałem z pierwszą dawką azotu na start sypiąc 90kg N/ha (początek kwietnia) w tym tygodniu dałem drugą dawkę 50kg N/ha. Wszystko saletrzak. Planowałem jeszcze dać mocznik na ostatnią dawkę ale przy obecnej ilości azotu to zabraknie mi chyba tyczek do podpierania każdego kłosa żeby się nie położyło ;) Oczywiście Moddus ze Stabilanem już poleciał, za ok 10 dni poprawiam Moddusem. Stosować jeszcze mocznik czy na ok 140-150kg N zostać? Trochę może głodować do żniw :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@ tobago jaką dawką modusa planujesz poprawić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Teraz poszło 1,5l ccc + 0,15l Moddusa druga dawka Moddusa planowana jest tej samej wielkości - 0,15l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

Później dajesz jeszcze coś na liść flagowy ?? dużo N dałeś ;) co roku tak robisz i nie wylega całymi hektarami ? ;) Dałeś 1.5 l 620 czy 720 CCC ???

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Czy na liść cos dam zadecyduje jak zobacze jak będzie wyglądał łan. Teraz nie ma co planować bo wszystko zależy od przebiegu pogody. Jak będzie sucho to brak wody mi naturalnie przykróci źdźbło. W zeszłym roku dałem podobną ilość azotu (170-180kg/ha) z tym że mniejszą dawkę na start za to gdy szło w źdźbło poszło więcej w moczniku. Przy jednym skracaniu 1l Stabilanu i 0,2l Moddusa stało do żniw. Teraz gdy poprawię Moddusem myślę że też nie będzie problemu. CCC w dawce 1,5l poszło 720. Wyższa dawka bo termin troche przegapiony. No i pełna ochrona grzybowa z ochroną podstawy w szczególności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

Nie wiem co zrobić, może coś poradzicie. Poszarżowałem z pierwszą dawką azotu na start sypiąc 90kg N/ha (początek kwietnia) w tym tygodniu dałem drugą dawkę 50kg N/ha. Wszystko saletrzak. Planowałem jeszcze dać mocznik na ostatnią dawkę ale przy obecnej ilości azotu to zabraknie mi chyba tyczek do podpierania każdego kłosa żeby się nie położyło ;) Oczywiście Moddus ze Stabilanem już poleciał, za ok 10 dni poprawiam Moddusem. Stosować jeszcze mocznik czy na ok 140-150kg N zostać? Trochę może głodować do żniw :/

140 -150 kg N/ha (dolicz do tego jeszcze N z zapasów glebowych) jak pH jest w normie i zbilansowane nawożenie Mg i S to dawka jest wystarczająca na 9-10 ton. Chyba, że nawożone jest tylko N i PK i pH jest nie odpowiednie to oczywiście efektywność nawożenia może być niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Pobieranie azotu na tym stanowisku może być utrudnione bo ph jest w okolicy 5. To taka niepewna dzierżawa i co roku waham się by inwestować tam w wapno. Myślę że ze 20kg dać jeszcze azotu w moczniku na strzelanie w źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Koszty wapnowania są tak niskie w porównaniu do mineralnego że nie żartuj sobie z tym "oszczędzaniem"...

Jakie plony osiągasz (np. w zeszłym sezonie) przy tak wysokim nawożeniu N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@Boniar: koszty wapnowania może i są stosunkowo niskie ale jeśli dzierżawa rok po wapnowaniu mi przepadnie to na nic sypanie wapna bo jak wiadomo trzeba czasu by faktycznie coś to wapno zdziałało. Przy takim nawożeniu w zeszłym sezonie miałem lekko ponad 7t. Ziemie mam klas IVa, IVb więc wydaje mi się taki plon całkiem dobry.

@e1leex: teraz to już będzie BBCH32. Właśnie wybieram się na pole na rekonesans ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj