asaledr

Likwidacja rowów

Polecane posty

asaledr    10

Witam,

Mam działkę przy której przy ulicy jest rów dosyć szeroki jest tak od stu lat, wjazd mam normalnie na przepuście betonowym itp.
Dowiedziałem się natomiast że mają zasypywać rowy i wkladać tam rury. Niby wszystko fajnie, ładniej będzie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo teraz mam działkę wyżej i ten rów chyba służy do tego że woda spływająca z mojej działki nie zalewała ulicy, ale skoro się zasypuje taki rów i wprowadza tam rury to jak ta woda z mojej działki ma się niby dostać do tych zasypanych rur i nie zalewać ulicy? Nie znam się ale mnie to bardzo intryguje jak to ma działać właściwie?

maniekc360    122

Zgodnie z prawem nie wolno Ci odprowadzać wody do tego rowu, a że tak każdy robi to inna sprawa. Dopóki nie ma chodnika to przymykają na to oko...

Leszy    5204

Taa, słyszałem, że niby rowy służą do odwaniania drogi nie pół, ale przecież grawitacji nie oszuka. Po drugie, jak założą rurę, to jak będzie droga się odwadniała? Przecież to nie pole, że sączki będą zbierać. 

hubertuss    4713

Być może w ulicy zrobią studzienki burzowe połączone z rurami. Musisz udać się do administratora drogi powiatu, gminy, miasta czy województwa lub GDDKiA i zapytać jakie są plany i jak ma to wyglądać. W zależności do kogo droga/ulica należy.

wojtal24    2499
asaledr napisał:

Witam,

Mam działkę przy której przy ulicy jest rów dosyć szeroki jest tak od stu lat, wjazd mam normalnie na przepuście betonowym itp.
Dowiedziałem się natomiast że mają zasypywać rowy i wkladać tam rury. Niby wszystko fajnie, ładniej będzie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo teraz mam działkę wyżej i ten rów chyba służy do tego że woda spływająca z mojej działki nie zalewała ulicy, ale skoro się zasypuje taki rów i wprowadza tam rury to jak ta woda z mojej działki ma się niby dostać do tych zasypanych rur i nie zalewać ulicy? Nie znam się ale mnie to bardzo intryguje jak to ma działać właściwie?

na pewno to nie jest Twój problem bo jest to w pasie drogowym i ktoś to projektowanie i będą rowy kryte że studzienkami i kratkami które będą odbierać wodę z drogi i pasa drogowego jeżeli będzie problem po zrobieniu rowów krytych to zgłoś to do zarządcy drogi albo możesz już teraz zgłosić swoje sugestie ale czy ktoś to weźmie pod uwagę

maniekc360 napisał:

Zgodnie z prawem nie wolno Ci odprowadzać wody do tego rowu, a że tak każdy robi to inna sprawa. Dopóki nie ma chodnika to przymykają na to oko...

możesz podać jakiś przepis paragraf na to co piszesz?

ZETOR TEAM

maniekc360    122

Nie znam paragrafów, można w internecie znaleźć informacje. Natomiast znam przypadki, że z niskich działek odprowadzano wodę do rowu, natomiast po zrobieniu chodnika działki są zalane i nie moją gdzie odprowadzić wody.

bergman31    643
Napisano (edytowany)

U mnie w rowy powstawiali rury i zasypali. Z jednej strony drogi zrobili jeszcze chodnik. Po przeciwnej stronie drogi, były rów odprowadzał oprócz wody z drogi, także wodę z pól. Dodam, że jak wstawiali rury, to nie zamontowano żadnych studzienek i kratek. Po kilku latach grunt się wypiętrzył na poboczach (chodnik jest oddzielony pasem zieleni od jezdni) i teraz woda opadowa płynie przy skraju jezdni, bo nie ma gdzie spłynąć. Naszczęście mieszkam na górce i woda płynie w dół do wsi a tam robi się na drodze jeziorko, bo jedyna obecna tam studzienka nie jest wstanie odebrać takiej ilości wody. 

Edytowano przez bergman31

GABBER85    1377

U nas  były rowy  50-80 cm głebokie. Jak robili remont drogi to zasypali rowy i miejscami nawet frezem asfaltowym na góre tak że przy ulewie drogą płynie woda...se swojej posesji nie wopno wylewać na droge , powinns byc na wjezdzie liniówka

>>>>>> 

jacek1296    1699

Na odprowadzenie wody do rowu przydrożnego wymagane jest pozwolenie wodnoprawne.

v11    1007

panowie nie tak hop siup po pierwsze żaden sąsiad (w tym przypadku właściciel drogi )  nie może zmieniać stanu -poziomu wody na gruntach sąsiednich i każda ingerencja jest do uzgodnienia z właścicielami sąsiednich gruntów -jeżeli woda z pola spływała to powinni tak zrobić aby dalej miała możliwość spływu .Lepiej zająć się tym od razy niż później walczyć po fakcie, zasypanie rowu wiąże się z operatem wodnoprawnym czego z pewnością nie robią .Trzeba napisać pismo o swoich zastrzeżeniach do inwestycji i poczekać na odpowiedz 

dokładnie, na własną rękę nic zdziałać nie możesz, potrzebujesz w zasadzie na wszystko pozwolenia. działa to identycznie jak z budową mostka na pole, potrzebujesz zgodę osoby która tym zarządza

v11    1007

Ale w drugą stronę też nie mogą sobie robić co chcą -choć zwykle nie liczą się z nikim ale na każdego jest sposób ale trzeba wytrwałości  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj