Polecane posty

jarekvip99    19
Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?

JD1052    215

Nic z tych dwóch, tylko 3 lub 4 belkowy gruber, jak mały budżet to jakiś zachodnią używka 

jarekvip99    19
JD1052 napisał:

Nic z tych dwóch, tylko 3 lub 4 belkowy gruber, jak mały budżet to jakiś zachodnią używka 

mi chodzi do zwyklego zrywania scierniska nie do bezorki

koordynator    48

Mam Mandama spec HD 3m. Do podcięcia ścierniska to najlepsza talerzówka- szybko i mało ON. Jak gruber to tak jak kolega pisał 3 belki. Osobiście już dwa sezony ścierniska zrywam bez bocznych skrzydełek

nojsze    59

Tylko Mandam, 

mam taki sprzęt z 2009 roku kus 2,6 S dodałem dodatkowe sprężyny wtedy nie było podwójnych. Grządziele na tulejach spiekanych wymiennych robi to robotę za pług, gruber, siew poplonów z francuskim siewnikiem na pace i nic smarować i jechać.

W tej dobie nowoczesności polecam 3 belkowy spec HD , 3m to minimum prawdziwe 180 kucy potrzeba aby dobrze robotę robić.

Ja przy 155 km i silinik 6 stka na glnie III i IV klasa nie poszaleję 2,6m na 20 cm.

JD1052    215

Nawet do uprawy ścierniska 3 belki lepsze bo dużo równiej rozciąga resztki pozniwne.

qkohe155    5

Gość szuka grubera do podorywki, a ludzi mu polecają takie do bezorkowej i talerzówki...

Jak nie planujesz robić bezorkowo to można kupić coś delikatniejszego, ale najlepiej z zabezpieczeniem non stop, choć jak lekka ziemia bez kamieni to może i tego nie trzeba. Osobiście szukałabym raczej coś zachodniego, ważne żeby z wałem i jak ktoś pisał - najlepiej co najmniej 3 belkowy. Do ciągnika 120km może być lekko ponad 3m jak tylko płytka podorywka.

Ja mam Kvernelanda Turbo II, robi całkiem ładnie, konstrukcja delikatniejsza, łapy gęściej, de facto na 4 belkach, ale polecać nie będę, bo obecnie ceny nie powalają i nie ma wału.

17 godzin temu, koordynator napisał:

Mam Mandama spec HD 3m. Do podcięcia ścierniska to najlepsza talerzówka- szybko i mało ON. Jak gruber to tak jak kolega pisał 3 belki. Osobiście już dwa sezony ścierniska zrywam bez bocznych skrzydełek

Jak nie ma talerzówki, to samym gruberem bez skrzydełek może być pełno omijaków. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez torq1906
      Witam, 
      Chciałbym zaopatrzyć się w bronę talerzową, byłaby używana głównie do uprawek pożniwnych, ale też do niszczenia poplonów oraz uprawy przedsiewnej zwłaszcza gdy po zimie gleba po ruszeniu kultywatorem jest jak jedna wielka bryła. Mam dość ciężkie w uprawie ziemie no i mocne pagórki. Brona będzie ciągana przez Zetora 7211.  Przeglądając internet dość spodobały mi się brony Tolmet wersja Smart lub Simply w szerokości  2.2m. Pytanie czy zetorek da sobie radę z tymi bronami? Simply waży 850kg i obawiam się czy nie będzie za bardzo rzucało traktorem zwłaszcza przy nawracania na skłonach. Smart waży około 650kg ale ma też ma mniejszy rozstaw rzędów talerzy i obawiam się czy przy poplonie czy dużej ilości słomy nie będzie się zapychała? Mogła by być też węższa byle by "zabierała" za ciągnikiem. 
      Niby są podane moce jakie są potrzebne do tych maszyn, ale papier przyjmie wszystko a praktyka może być inna. Nigdy nie miałem talerzówki więc nie mam żadnego porównania jak to wygląda z uciągiem takiej maszyny. Żeby zobrazować jaka jest trudność uprawy na moich ziemiach:  obecnie używam  starego kultywatora Unia Grudziądz z 14 łapami i wałem strunowym,  z którym Ursus c360 przy trudniejszych warunkach miał lekkie problemy a Zetor 7211 radzi sobie całkiem dobrze. 
      Czy te brony Tolmeta będą okej czy może macie coś innego/lepszego/tańszego do polecenia? 
    • Przez ROLOMAZ
      Cześć, zastanawiam się nad wyborem agregatu do bezorki. Wpadły mi ostatnio dwa agregaty jeden z firmy Agro-tom i drugi z Agro-masz. Interesuje mnie szerokość 3-3.5m. Który z tych agregatów możecie polecić i która z firm oferuję lepszą jakość sprzętu. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
    • Przez cinek1808
      Jaką bronę talerzową wybrać? 
      Mam ofertę agrona 3m za 23,800zl 
      Land stal 29,300zl 
      Grano system 26,000zl . Biorę jeszcze pod uwagę wersję 2.7 m. Są jeszcze brony mandam , akpil ale ceny dość spore. Czy warto dopłacić do wału daszkowego? 
    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj