jac00

Wadliwe działanie podnośnika w proximie

Polecane posty

Kamil1998    92

raczej ci nie walnie,bo ziemia jest miękka i się wbije w nią:)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

no ale przecież pustaków orał nie będziesz,a jak będziesz stawiał go na podwórzu to reakcję podnośnika do oporu na najniższą i będzie git;) po za tym zestaw będzie bez zboża ,czyli będzie lżejszy


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Rzeczywiście sprawdzałem dźwignia w położenie "Pozycyjne" i opuszcza pod obciążeniem delikatniej ale czy to oby można tak na dłuższą metę, bo zawsze ta dźwignia była w położeniu Mieszanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

no to po co robili te położenia, pozycja, mieszanka i siłowa :)

ja jak sucho talerzuje na pozycji :)

Ciekawe jakby ten zestaw zachowywał sie na siłowej... Czy pod obciażeniem delikatniej by opadał


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

.

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobpawel    2

A w mojej proximie 75 dzieje się cos dziwnego z podnosnikiem. Przy podnoszeniu i opuszczaniu np: agregatu. Cos strasznie skrzypi w podnosniku . To samo jest podczas orki gdy pług mam opuszczony i chce leciutko podniesc to zaczyna skrzypiec. Nie wiem czy jest to wina siłownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcio123   
Gość tomcio123

Hej. Mam Proxime Plus 95, nabite mam 600 godzin pracy. Problem polega na tym że tydzień temu jak procowałem z pługiem (950kg) to zauważyłem że coraz ciężej ma go podnieść i . Wczoraj to musiałem dać ok. 1600 obrotów ayb go podniósł. Sprawdziłem ciśnienie na szybkozłączach i wyszło, że na tym rozdzielaczu zewnętrznym jest bite 180bar. A na tych co wychodzą z tylnego mostu jest 120bar. Może ktoś miał podobny problem???

Edytowano przez tomcio123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcio123   
Gość tomcio123

A może ktoś wie gdzie znajduje się zawór do rególacji ciśnienia hydrauliki w Proximie Plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

w tych proxach z TUZ przed modernizacja to jest chyba tylko czas reakcji i siłowa, pozycyjna, mieszana


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas1    0

Witam w mojej proximie 8441 mam nieco inny problem ; mianowicie przy zestawie uprawowo -siewnym siewnik reaguje w ten sam sposob że przy opuszczaniu trzaska o agregat , tylko raz trzasnie a za chwile jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Koledzy mam pytanie-posiadam agregat uprawowo-siewny z poznaniakiem. Wszystko gra, ładnie pięknie, zrobiłem sobie hydrauliczne zamykanie ścieżek. I teraz tak-przewód od hydropaku idzie do gniazda 1, a wspomniany siłownik dwustronnego działania od zamykania ścieżek do gniazda 2 (wysuwanie siłownika) i do gniazda O spływ oleju. Wszystko działa ale ten siłownik od ścieżek nie wsuwa się, tzn przestawiając dźwignię na spływ trzeba docisnąć. Pewnie jest tak, że jest to spływ swobodny i opada pod własnym ciężarem a akurat tutaj tak nie jest. Dobrze myślę, pewnie musiałbym dać sprężyna aby wsuwała tłok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Skoro jest na wolny spływ czyli ciśnienie nie ma. Mógłbyś założyć sprężynę tak jak to robią w wozach asenizacyjnych :) Tylko znowu,czy siłownik się wysunie jak sprężyna będzie go trzymała.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Chyba zrobię inaczej-podłącze do gniazda 1 poprzez trójnik przewód od hydropaku i jeden koniec od siłownika dwustronnego działania, a drugi od tego siłownika dwustronnego do gniazda 2. Ewentualnie wstawie gdzieś zawór kulowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

chcemy zakupic proxime do rozsiewacza nawozow ale z tego co tu czytam to zwatpilem w ten zakup mam u 912 i tez problem z podnosnikiem wiec zmiana chyba nic nie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

teraz nowa proxima nie ma problemu z tuzem ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDJ    0

A w mojej proximie 75 dzieje się cos dziwnego z podnosnikiem. Przy podnoszeniu i opuszczaniu np: agregatu. Cos strasznie skrzypi w podnosniku . To samo jest podczas orki gdy pług mam opuszczony i chce leciutko podniesc to zaczyna skrzypiec. Nie wiem czy jest to wina siłownika?

 

Sprawdź regulator przepływu oleju pod fotelem. Najprawdopodobniej jest skręcony na niski przepływ i niestety proxima tak ma że pod obciążeniem wydaje takie dźwięki dlatego ja mam ustawione na max i jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26
Napisano (edytowany)

zablokowal zię zawór regulacji prędkości przepływu oleju ??? jak go odblokować ??? czy czekaC na serwis??? zablokował się po podniesieniu na maxa agregatu uprawowego i tak został ...

Edytowano przez damo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Nie miałem do czynienia jeszcze z tymi nowymi podnośnikami MITA, ale czy wogóle on Ci nie reaguje na tą dźwignie od regulacji szybkości opuszczania? Niedawno ktoś pisał, że jak na maxa zredukujesz przepływ ta dźwignią, to właśnie nie opuści. Tylko, że nie powinien się zablokować, W razie czego zajrzyj do instrukcji, może tam coś jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

dobrze ci pisal po prostu tego pokrętła zablokowało się i nie można go przekręcić ... podnośnik nie reaguje nie reaguje na nic próbowaliśmy podnieść agregat ładowarką z nadzieją że spadnie ciśnienie w ukladzie i puści .. zero efektu.. skończyło się odpięciem agregatu i przeproszeniem 7245... instrukcji jest napisane jak odblokować jednakże nie przynosi to rezultatu .. zdażało że potrafił się zablokować zawsze puszczal a teraz psikusa zrobił ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

kiedyś też mi się tak zrobiło ze zablokowąło się to pokrętło od szybkości opuszczania to trzeba było podnieśc maszyne co na podnośniku była zpieta i wtedy puściło jak już obciążenia nie było. od tej pory to uważam zeby nie zakręcić do końca tego pokrętła :)


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

no cóż polak zawsze mądry po szkodzie ... niestety nadal czekam na serwis ciekawe kiedy przyjedzie nowy ciągnik człowiek jeszcze nie przyzwyczajony wie normalne że musi coś się stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj