kraker

Miernik wilgotności ziarna

Polecane posty

iron    1037

deer masz rację tylko z mieleniem zboża bo tamte tylko w odpowiednich warunkach sie sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ja zdecydowałem się jednak na ten miernik:

http://www.cereus.com.pl/index.php?site=oferta1_13

i powiem wam że to jest to co szukałem .

Najważniejsze jest to że jest powtarzalny w zakresie 0,1-0,2 % :P

Posiada wagę w połączeniu z wskazaniami temperatury i gęstości ziarna daje takie dokładne odczyty.

Druga sprawa to że pokazuje dokładnie taki sam wynik jak w punktach skupu.

Porównałem też ten miernik z Dramińskim.

Zrobiliśmy 3 próby średnie jednym i drugim mirnikiem na tej samej partii pszenicy.

Gac mini -15,4 %

Dramiński -13,9 %

Jak dla mnie to za duża rozbieżność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Masz racje że ten jest dokładny i powtarzalny. Też myslałem nad tym. Jednak mierniki bez rozdrobnienia róbki mają jedną zasadniczą wadę. Oszukują co do faktycznej wilgotności przy pomiarze, kiedy wystepuje cos takiego gdy wierzch ziarna jest wilgotniejszy od środka ziarna i odwrotnie np: gorące ziarno wysypane w końcówce suszenia z suszarni do silosu czy na przyczepę, powoduje że ono zaparuje po kilku godz. i bez rozdrobnienia próbki wynik będzie zawyżony co najmniej o 2 do 4 %; w czasie żniw ziarno bezpośredni z kombajnu bez rozdrobnienia jest wilgotniejsze niz po pkilku dniach od zbioru (niezawsze, zazwyczaj gdy warunki pogodowe zbioru są na styk) .

 

Także ogólnie reasumując, gdy ziarno jest wysezonowane po obróbce (zbiór, suszenie, manipulacja) to taki wilgotnościomierz jak powyżej jest bardzo dokładny, nie można mu absolutnie nic zarzucić.

Jeśli jest to jednak pomiar bardzo wilgotnego ziarna, pomiar w tarkcie zbioru, pomiary w trakcie suszenia, to dużo bardziej pewny jest pomiar z rozdobnieniem próbki


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Masz racje że ten jest dokładny i powtarzalny. Też myslałem nad tym. Jednak mierniki bez rozdrobnienia róbki mają jedną zasadniczą wadę. Oszukują co do faktycznej wilgotności przy pomiarze, kiedy wystepuje cos takiego gdy wierzch ziarna jest wilgotniejszy od środka ziarna i odwrotnie np: gorące ziarno wysypane w końcówce suszenia z suszarni do silosu czy na przyczepę, powoduje że ono zaparuje po kilku godz. i bez rozdrobnienia próbki wynik będzie zawyżony co najmniej o 2 do 4 %; w czasie żniw ziarno bezpośredni z kombajnu bez rozdrobnienia jest wilgotniejsze niz po pkilku dniach od zbioru (niezawsze, zazwyczaj gdy warunki pogodowe zbioru są na styk) .

 

Także ogólnie reasumując, gdy ziarno jest wysezonowane po obróbce (zbiór, suszenie, manipulacja) to taki wilgotnościomierz jak powyżej jest bardzo dokładny, nie można mu absolutnie nic zarzucić.

Jeśli jest to jednak pomiar bardzo wilgotnego ziarna, pomiar w tarkcie zbioru, pomiary w trakcie suszenia, to dużo bardziej pewny jest pomiar z rozdobnieniem próbki

 

Ja wiem czy oszukują -by najmniej nie ten :P .Nie wiem i nie pisze w instrukcji co za kosmiczną technologie pomiaru hamerykańce stosują.

Podczas tej próby badaliśmy ziarno prosto z kombajnu po deszczach .Jeśli Dramiński pokazał 13,9 czyli ziarno suche dobre do przechowania a Gac mini

pokazał 15,5 % czyli ziarno wilgotne do dosuszenia .Najlepsze jest to że w ręku rzeczywiście było czuć wilgoć.

Mnie ten miernik zadowala jeszcze z innego powodu .W moich okolicznych punktach skupu (PZZ Kwidzyn,PZZ Swiecie,Michalczyk,Lim-Pol) wyniki pomiaru były takie same jak na moim Gac mini :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Gac mini bez wagi hektolitrowej 1700 zł netto. Gac mini plus z wagą hektolitrową 2300 zł netto. F-ma cereus wena toruń


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

Panowie przymierzam sie do kupna miernika z tej firmy i taki model: DRAMIŃSKI Grain Master - miernik wilgotności ziarna z rozdrabnianiem próbki:) co prawda nie nalezy do tanich bo wychodzi 1800zł aczkolwiek chyba nie myli sie jak te zasypowe...pozdrawiam i licze na szeczera odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway1911    52

kolego jeżeli chcesz porządny miernik który będzie pokazywał prawidłową wilgotność to musisz wydać ok 600zł.

My mamy taki (Super CHTM2) od kilku lat i sprawuje się bdb, masz do wyboru sprawdzanie wilgotności wielu roślin.

pozdrawiam.

Edytowano przez keeway1911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

rzeczywiście ten jest tani, jakby był w miarę dokładny to kupiłbym go. Może kolego "zimny Lech" kup i sprawdź... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipek16    0

Jak chcesz kupic tani miernik to polecam miernik do drewna(około 100 zł). Miałem okazję do porównania i maksymalna różnica pomiędzy miernikiem do zboża(1000zł), a tym do drewna to był zaledwie 1%. Także zdecydowanie polecam.

Edytowano przez Lipek16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

jak chcesz mieć dobrze sprawdzoną wilgotność zboża to w takim razie kup sobie taki miernik Unimeter Super Digital ja taki mam i nie narzekam dla mnie jest bardzo dobry.Płaciłem za niego około 1600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja mam taki bardzo stary(już nie na lampach,ale stary :lol: )z rozdrabnianiem,gnieceniem-taki używano powszechnie kiedyś w zakładach zbożowych-działa bardzo dokładnie na odpowiedniej ilości zboża lub mąki(są miarki),do wskazania tylko odejmuję lub dodaję dziesiątą w zależności od gatunku i temperatury.w zasadzie to to samo jak współczesne tylko większe,i obudowa jeszcze z drewna,sklejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Ja po śledzeniu tematu miernikow w jednej z gazet rolniczych, jestem w fazie oczekiwania na przesyłkę :)

 

Zakpuiłem TAKI MIERNIK.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

@pooch- My mamy taki sam tylko, że wykonany przez firmę Wille. Jeszcze nas nie zawiódł. Polecam!

 

P.S. Miernikiem z pierwszego posta to można co najwyżej mierzyć wilgotność wody w jeziorze.

Edytowano przez xsysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Ja również polecam Unimeter Super Digital, miernik z gnieceniem próbki, bardzo dokładny, stosunek cena/jakość - rewelacja moim zdaniem. Płaciłem za niego rok temu 1190 zł czyli mniejwięcej tyle co za miernik bez gniecenia dramińskiego lub wille.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

ja polecam miernik draminski nie pamietam dokladnie model ale taki ktory mieli ziarno koszt dosyc wysoki ale sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchcik    0

Panowie przymierzam sie do kupna miernika z tej firmy i taki model: DRAMIŃSKI Grain Master - miernik wilgotności ziarna z rozdrabnianiem próbki:) co prawda nie nalezy do tanich bo wychodzi 1800zł aczkolwiek chyba nie myli sie jak te zasypowe...pozdrawiam i licze na szeczera odpowiedźwink.gif

 

 

Z tego co widzę zapytanie złożyłeś dwa lata temu, więc pewnie moja odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje po latach ;) ale skoro natknąłem się na ten wątek, to odpowiem. Ten miernik jest naprawdę w porządku. Nie wiem czy lepszy od zasypowych, bo innych nie miałem, ale na grain master nie narzekam. Kupiłem w zeszłym roku w sklepie internetowym rolmarket.pl. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek10    0

Ja mam wilgotnosciomierz kupiony w zeszłym roku, działa dobrze ale jeszcze nie mogę powiedzieć jak będzie np po 5 latach.

Dokładnie mam ten wilgotnościomierz http://www.hodowlany.pl/i1088_Miernik_wilgotnosci_zboza_i_nasion__wilgotnosciomierz_KA12.html z firmy hodowlany.pl.

Jest to produkt poleleac i ogólnie w wielu miejscach dostępny, w zeszłym roku to ten wszyscy polecali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasota    0

Ja po śledzeniu tematu miernikow w jednej z gazet rolniczych, jestem w fazie oczekiwania na przesyłkę smile.gif

 

Zakpuiłem TAKI MIERNIK.

 

A ja kupiłem tak sam miernik po śledzeniu Internetu ;) No i kupiłem takowy na Allegro: http://allegro.pl/wi...502189732.html.

 

Już się nim cieszę, a przede wszystkim kontroluję dzięki niemu poziom wilgotności ziarna. Jakby ktoś pytał, to jestem zadowolony z tego niewielkiego, a jak pomocnego urządzonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Kupiłem ten miernik Dramiński,teraz mam pytanie.

Jaka jest dobra wilgotność do przechowywania zboża w beczkach metalowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj