kraker

Miernik wilgotności ziarna

Polecane posty

ENDRIUROL    39

witam chcialem odswiezyc

jaki wilgotniomierz polecacie w tej chwili? szukam czegos do okolo 1500zl, tyle tego jest ze nie mam pojecia jakiego szukac. przede wszystkim do pszenicy i qq moze grochu

Edytowano przez ENDRIUROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

generalnie lepszy bedzie miernik w ktorym bede miazdzyl nasiona czy nasiona w calosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

A nie ma jak stary  poczciwy miernik wilgotności zboża   N197A - poszukuję do niego instrukcji. Jeżeli ktoś ma, to bardzo proszę o informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16
Najgorsze dziadostwo to mierniki zgniatające ziarno.Może był to szczyt techniki, gdy stosowano metodę rezystancyjną. Obecnie wszyscy wykorzystywana jest  metoda pojemnościowa (prześwietlanie ziarna prądem wielkiej częstotliwości) i rozdrabnianie to same wady. Branie kilku ziarenek do pomiaru, resztki ziarna z poprzedniego pomiaru powodują duże błędy. Upierdliwe czyszczenie.
Najlepsze mierniki przenośne do indywidualnego użytku to mierniki z nakrętką - silnie ściskające ziarno. Przy zakupie radzę się zainteresować w jakim zakresie temperatur ziarna miernik jest zdolny kompensować wpływ temperatury na wynik.
 
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Będzie. Osobiście mam ten co wyżej. Zboze dobrze pokazuje a z rzepakiem jest różnie i te czyszczenie go za każdym razem mocno uciazliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Odświeżę temat, Unimeter czy Dramiński gmm mini używany tylko do zbóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Ten czerwony /kramp/  podaje wyniki zależne od temperatury próbki  i jest to nowsza  wersja , tylko tyle je różni jeśli chodzi o rozwiązania.

Jak dobrze poszukasz to  możesz spotkać także  z czarną nalepka czyli to samo co ten kramp https://archiwum.allegro.pl/oferta/wilgotnosciomierz-miernik-do-zboza-ziarna-walizka-i6368148510.html

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

A wiecie co mierzą ? Jest 19 roślin w opisie ale konkretów nie ma a zależy mi też o pomiarze soi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Koledzy ktoś moze używa TwistGrain Pro draminskiego? Jakies opinie?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam ma ktoś miernik wille 55 ? Opłaca się go kupić ? za wiele opinii w internecie o nim nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejKost    1
Dnia 26.07.2023 o 23:08, 19seba napisał:

Witam ma ktoś miernik wille 55 ? Opłaca się go kupić ? za wiele opinii w internecie o nim nie ma

Ja posiadam, działa bardzo dobrze, pomiary pokrywają się że skupowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj