kraker

Miernik wilgotności ziarna

Polecane posty

dil3    8

Zastanawiam się nad zakupem wilgotnościomierza

 

1.Unimeter  super digital

2. Wile 55

3. Dramiński GMM

4 Dramiński Twist Grai

5 Pomelac

 

 

Co polecacie?? czy warto wydać 1600zl za wilgotnościomierz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Panowie, może lekko nie na temat, ale jaką najmniejszą wartość wilgotności może osiągnąć zboże, np. jęczmień jary? Szukam w internetach ale nic znaleźć nie mogę. Pytam, bo ludzie u mnie koszą 2 dni po deszczu i mówią, że mają 11.5% wg ich mierników. A przed deszczem mówili, że 9%. Czy to jest realne, czy takie mają sprzęty? 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wszystko co mówią to prawda.

Jak nie ma jakiejś dużej ulewy to śmiało na drugi dzień po południu można wjeżdżać i kośić.

Wilgotność w dużym stopniu zależy od dojrzałości ziarna a nie ile deszczu na nie spadło.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

<p>Zależy jeszcze od temperatury w danym, dniu siły wiatru ,wilgotności gleby , rodzaju zboża , gęstości łanu, desykacji</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Koledzy mam stary model miernika Dramiński GMM i dokonując pomiaru pszenicy gdy wybiorę na wyświetlaczu pszenica zwyczajna pokazuje 14% oczywiście wykonywanych jest kilka pomiarów i wynik jest porównywalny 13,8 - 14%. Po przestawieniu na pszenicę jakościową uzyskuję już 12,5 - 12,8% przy kilku pomiarach. Z ciekawości po przestawieniu na żyto uzyskuję 13 - 13,2%. Czy dla pszenicy zwyczajnej też w swoich wilgotnościomierzach macie większe wskazanie czy może mój jest rozkalibrowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchcik    0

Witam,

 

Szukam jakiś dobry miernik wilgotności do ziarna, przeglądając strony internetowe rzuciły mi się produkty firmy Dramiński. Czy to są dobrej jakości urządzenia ? I gdzie można kupić takie urządzenie w przystępnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Ja kupiłem na alledrogo w zeszłym tygodniu za 219zł chińczyka na moje potrzeby wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchcik    0

Dzięki informację. A możecie podać jakieś linki gdzie najtaniej kupię taki miernik wilgotności Dramińskiego ? Szczerze mówiąc chciałbym kupić nowe urządzenie ze względu na gwarancję i Fakturę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchcik    0

Zdecydowałem się jednak na wilgotnościomierz do ziarna dramińskiego GMM. Ma bardzo dobre opinie i cena jest przystępna. Dzięki za linki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

jak skalibrować

DRAMIŃSKI GMM wilgotnościomierz do ziarna

aby uzyskać dokładne pomiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

a jakie opinie na temat GAC MINI PLUS?

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaKub2090    10

Porządne mierniki wilgotności ziarna i analizatory zbóż NIR ma firma Polski Farmer.  Za pomocą tego wilgotnościomierza można sprawdzić wilgotność całych ziaren i nasion.  Te  wilgotnościomierze są bardzo precyzyjne i łatwe w obsłudze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Przeczytałem cały wątek i jestem jeszcze głupszy niż przed lekturą... Chcę zmienić mój prawie 20 letni wilgotnościomierz na coś nowszego i decyzja podjęta - na pewno mielący ale czy jest sens ekonomiczny w zakupie tego:

 

http://serafin-maszyny.com/technologia_zbozowo_nasienna/testery-wilgotnosci-zboza/tester-do-ziarna-superpro/

 

zamiast tego :

 

http://www.sklep.mizar.com.pl/wilgotnosciomierz-do-zboza-unimeter-super-digital-p-7005.html

 

Zna ktoś różnicę między Unimeter Digital a Unimeter Super Digital ??

 

 

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Tak z innej beczki wg miernika dramińskiego pszenżyto ma 6,1 % wilgotności - inne zboża, łacznie z zeszłorocznymi pokazują 11,8-13.9%. Pszenżyto widać że suche, pomarczczone, uszkodzone podczas młucenia - trzeba było dokręcić młucarnei bo ziarniaki zaschnięte w kłosach, troche połówek - jak myślicie wartość realna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Darmiński ma taki sam. Bada całe nasiona jedynie że docisk ma, jak dla mnie lepiej te co alvaroalvaro78 podał. Bardziej dokładne a cena podobna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deniss    0

Czytając posty stwierdzam, że większość osób posiada miernik Dramińskiego, może i opinie ma dobre, ale ja mimo wszystko zdecydowałem się na miernik firmy Pomelac, właśnie ten sam model co ma edmunt_p tylko że ja kupiłem nowy w cenie 1117 zł i nie płaciłem za dostawę. :) Miernik pierwsza klasa i był już skalibrowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj