kraker

Miernik wilgotności ziarna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
-bandi-    0

Witam, potrzebuje kupić tester wilgotności ziarna z atestem dopuszczającym go do handlu z 1-szą klasą dokładności pomiaru.

Do tej pory używałem "Dramiński-e" i Dickey-John "Multi Grain" ale teraz potrzebuję coś o dwie klasy dokładniejszego, bardziej powtarzalnego i wiarygodnego.

Generalnie jedyne co udało mi się znaleźć to Dickey John GAC 2100 i gdyby nie cena ( ok.27000zł) pewnie spełniałby wszystkie kryteria.

Czy zna ktoś urządzenie porównywalnej klasy za mniej więcej połowę tej sumy? Koniecznie z wiarygodnym atestem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rot30    0

Miernik wilgotności HC2-AW produkuje szwajcarska firma Rotronic, nie jest to najtańsze urządzenie, ale jest certyfikowane i bardzo dokładne. W Polsce przedstawicilem Rotronica jest firma B&L International. Niestety, ale jak już ktoś wyżej napisał, musisz zapłacić jeżeli chcesz naprawde mierzyc wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

mam pytanko posiadam miernik Unimeter Super Digital i powiedzie mi o co chodzi z tą średnią np:na wyświetlaczu z lewej strony mi pokazuje 15,5% a z prawej strony 18,3% czyli to jest średnia tak pisze w instrukcji ale o co chodzi z tą średnią ?????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

W pracy posiadam mierniki

1) Dramińskiego - nie polecam nie są dokładne

2) Supertech - nie wiem jak ta firma teraz się nazywa. - dokładne choć stare

 

Są różne typy wilgotnościomierzy. Nasypywane to takie gdzie całe ziarno wpada do próbnika - pomiar fałszywy, bo zazwyczaj wnętrze ziarna jest bardziej wilgotne niż powierzchnia. Rozgniatane to takie gdzie ziarno jest zmielone - pomiar dokładniejszy, ponieważ mierzona jest masa ziarna zarówno bielmo i zarodek jak i okrywa nasienna. Jednak według mnie najdokładniejsze są WAGOSUSZARKI!!! Koszt straszliwy bo kilka tys zł.

 

Co do pomiarów macko25 to z lewej jest pomiar a z prawej średnia. Średnia w sumie śmiertelnikowi nie jest potrzebna do życia wcale.


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deniss    0

Asiu, pozwole sie nie zgodzic, ze testery Dramińskiego są niedokładne. Ja mam wilgotnosciomierz do ziarna z rozdrabniaczem próbki i jestem mega zadowolony. Uwazam, ze jest dokladny i precyzyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rot30    0

Można też mierzyć wilgotność z pomocą sondy w kształcie bagnetu. Jest to o wiele szybszy i prostszy pomiar, ale w tym wypadku mierzymy wilgotność względną (powietrza). Wtyka się taką sondę w ziarno i odczytuje wilgotność i temperaturę. Należy pamiętać, że wilgotność względna zależy do temperatury. Z tego też powodu jest ona tutaj taka ważna. W rezultacie możemy sobie oszacować, jaką wilgotność powinno mieć ziarno w danej temperaturze. Takie mierniki oferuje firma Rotronic.

Edytowano przez rot30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigJD    0

Mój sąsiad kupił wilgotnościomierz http://globshop.pl/p/1538/385/wilgotnosciomierz-do-zboza-i-ziarna-draminski-gmm-akcesoria-i-czesci-rolnicze-biuro-i-firma.html

W sumie wydaje mi się on dobrym zakupem, z tego co sprawdzał pomiary okazywały się zgodne. Cena uważam (patrząc na inne modele) w miarę atrakcyjna (fakt, że dla jednego co innego znaczy atrakcyjna niż dla drugiego, jest to sprawa dyskusyjne - nie mniej napisałem po prostu swoje zdanie). Sam zastanawiam się obecnie nad zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

również w powyższym wilgotnościomierzu temperatura ma duże znaczenie, ten sprzedawca poleca http://globshop.pl/p/1538/390/wilgotnosciomierz-do-zboza-draminski-twist-grain-akcesoria-i-czesci-rolnicze-biuro-i-firma.html jako bardziej dokładny, jest to coś pomiędzy rozwiązaniem przesypowym a młynkiem, ziarno jest zgniatane, muszę sprawdzić jak spisuje się on w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

dwojakowski, to jest dość fajny wilgotnościomierz, do próby nie trzeba duzo ziarna coś koło pół szklanki. sam myślałem o takim jak pytałem sie o niego to coś kolo 1000zł netto chyba nowy taki, ja kupiłem na zmielanie super pro serafin i o tyle do zboża jest świetny ale rzepak i soja ze względu na zawartość oleju zaraz po skoszeniu jak mierzyłem miał np 9 a na drugi dzień niecałe 8. więc ten na tablicy jest w tym lepszy że rzepak nie mielony lepiej się mierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba102    0

W pracy posiadam mierniki

1) Dramińskiego - nie polecam nie są dokładne

2) Supertech - nie wiem jak ta firma teraz się nazywa. - dokładne choć stare

 

Są różne typy wilgotnościomierzy. Nasypywane to takie gdzie całe ziarno wpada do próbnika - pomiar fałszywy, bo zazwyczaj wnętrze ziarna jest bardziej wilgotne niż powierzchnia. Rozgniatane to takie gdzie ziarno jest zmielone - pomiar dokładniejszy, ponieważ mierzona jest masa ziarna zarówno bielmo i zarodek jak i okrywa nasienna. Jednak według mnie najdokładniejsze są WAGOSUSZARKI!!! Koszt straszliwy bo kilka tys zł.

 

Co do pomiarów macko25 to z lewej jest pomiar a z prawej średnia. Średnia w sumie śmiertelnikowi nie jest potrzebna do życia wcale.

 

Witam a co myślisz na temat wilgotnościomierza MT-PRO+ FIrmy agraTronix prosze o porade jaki wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Asiu, pozwole sie nie zgodzic, ze testery Dramińskiego są niedokładne. Ja mam wilgotnosciomierz do ziarna z rozdrabniaczem próbki i jestem mega zadowolony. Uwazam, ze jest dokladny i precyzyjny.

A przeczytaj mój post dokładnie:) Zobacz co napisałam:)


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

oferta kusząca, nie wiadomo z jakiego źródła pochodzą te mierniki. Sprzedający nie zabłysnął jeszcze na allegro i jeszcze aukcja grzecznościowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

czyli lepiej się nie pchać w to, lepiej dopłacić i kupić ten za 1150 z tego źródła?

http://www.sklep.miz...tal-p-7005.html

Dodam że potrzebuje miernika do wszystkiego, do rzepaku, zbóż i mokrej kukurydzy na ccm. Jak sprawdza się ten z dokręcanym wieczkiem, bo w mokrej kuku to chyba nie nada? Wiem że napewno nie chce draminskiego nasypowego, bo w rzepaku jak znajomy mierzył to 1% rozbieżności wg skupu to jeszcze ok bo sam mi powiedział żeby dodać 1 %, a w kuku to już porażka w jednej kukurydzy pokazało od 24-40% wilgotnosci, a na oko miała ok 35 % bo ccm się zakisił.

 

 

 

 

Już wiem skąd takie ceny. Dzwoniłem i dowiedziałem się że nie dostane faktury i gwarancji na wilgotnosciomierz.

Pytanie czy lepiej wziąść za 700 zł bez kwitów czy za 1150 zł z możliwością odliczenia watu i gwarancją?

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ja mam od kilku lat Unimeter Digital i ze dwa lata temu pojawił się problem. Miernik działa tylko przy dużej wilgotności badanego materiału, natomiast przy mniejszej brak wyniku pomiaru. Kupiony w firmie Jaskot jest już dawno po gwarancji, szukam kogoś kto by to naprawiał (jeśli w ogóle się opłaci). Dodam, że dopóki działał to było całkiem fajne urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniek85    0

moim zdaniem zawsze lepiej wziąć tester na gwarancji, a jeśli chodzi o tester do wszystkiego, to zdecydowanie mielący, bo faktycznie z kukurydzą gniotący sobie nie poradzi. ten wydaje się spoko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj