janczar810

Kury nioski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janczar810    302

Witam

Jak w temacie mam problem z kurami a wiec wygląda to tak mam 160szt kur z listopada ubiegłego roku w lutym aż do czerwca było ok. 90szt jaj dziennie a teraz od lipca sierpień straszny spadek jak dziennie mam 50jajek to święto a więc moze wiece co jest czy to moze być spowodowane upałami z lipca albo brak jakis witamin itd. albo co gorsza jakaś choroba

(grzebienie kur nie są tak nabrzmiale jak ostatnio troszke posiniały)

prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego wydaje mi się że właśnie rozpoczęło się przejść letnio zimowe, i mamy pierwsze efekty jego, zmniejszenie nieśności. Teraz w tym okresie proponuje dawać nioską liście z kapusty i kalafiorów, a także pomyśleć nad jakąś śruta z kukurydzy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Hmm chyba nie problem leży po stronie żywienia ponieważ kury dostaja różnego rodzaju tzn. "zielenizne" typu sałata itd.

jak i również śrut ale w miejszy stopniu kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Kury mają takie okresy, kiedy przestają wydajniej nieść jaja. Nic się nie przejmuj, czekaj cierpliwie. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Różnie w szczególności od stada ale nawet do 2-3 miesięcy, trzeba próbować temu zaradzić, dodatkowe oświetlenie min stosować w kurnikach B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

No tak ale czym pomóc dojść do formy nioską:

Może jakieś witaminy

Może jakaś szczepionka

Nie mam pojęcia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Uważam że po prostu trzeba przeczekać. Wcześniejsze świecenie światła to obowiązek. Kury przyzwyczajone do temperatury 30-32 stopnie pewnie też dostają jako takiego stresu gdy nagle temperatura spada o kilkanaście kresek B)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Posiadam przydomową hodowlę niosek tak na własne potrzeby, co roku dokupuje 10-15 sztuk młodych kokoszek 8-10 tygodniowych. W tym roku kupiłem takie co już zaczynały się nieść. Po kilku dniach od zakupu przestały się całkowicie nieść wszystkie i już z miesiąc niema żadnego jajka z całej hodowli. Przed zakupem było dziennie kilka jajek a teraz nic. Kury mają wybieg dostęp do trawy piasku. Co do paszy to dostają pszenżyto ziarno, gotowane ziemniaki. Nie wiem jaka może być tego przyczyna może te nowe są jakieś chore? Jak ktoś potrafi pomóc niech pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek6530    0

Witam - jestem nowy na tym forum, podobnie jak nowy hodowca drobiu.

Na początku chcę się trochę przedstawić : jestem małym rolnikiem ( 2 ha) i dodatkowo pracuje zawodowo. Aby trochę dorobić do pensji postanowiłem rozpocząć nie dużą hodowle kur niosek na produkcje tzw. "wiejskich" jaj. W kwietniu 2011 r. zakupiłem 160 szt. kurek rasy "rosa" 7-dmio trzytygodniowych. Zaczęły nieść mi się w połowie lipca. W miesiącu sierpniu dokupiłem 40 szt. takich, że za tydzień zaczęły nieść mi jaka. W sumie miałem ich już 200 szt. W miesiącu wrześniu miałem ok. 160 jaj dziennie (uważam, że niezły wynik ). Na klientów nie narzekałem, więc pokusiłem sie aby dokupić jeszcze 20. Gdy zaczął się robić krótszy dzień to zacząłem palić im światło ( od zmierzchu do 21.00 a następnie rano od 5.00 do widnego dnia ) i tak pale do tej pory. Nie wiem dlaczego ale na przełomie listopada i grudnia nieśność spadła do 100 jaj a teraz są dni, że znoszą mi tylko 80 jaj. Co jest tego przyczyną. Paszę dostają cały czas taką samą tj : ok. 50% paszy pelnoporcjowej, następne 50 % to w jednakowej proporcji pszenica, kukurydza i owies z tym, że pszenica w ziarnkach. Do tego dodaje kredę pastewna na skorupkę. Do ok. 10 grudnia dostawały dodatkowo zielonkę ( koniczyna i facelia). Biegaja na wolnym powietrzu wybieg maja 25 arów (2500 m2)Dlaczego tak spadała nieśność. Proszę o porady co zrobić aby poprawić tą sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila1    0

Witam

Jak w temacie mam problem z kurami a wiec wygląda to tak mam 160szt kur z listopada ubiegłego roku w lutym aż do czerwca było ok. 90szt jaj dziennie a teraz od lipca sierpień straszny spadek jak dziennie mam 50jajek to święto a więc moze wiece co jest czy to moze być spowodowane upałami z lipca albo brak jakis witamin itd. albo co gorsza jakaś choroba

(grzebienie kur nie są tak nabrzmiale jak ostatnio troszke posiniały)

prosze o pomoc

witam mam do pana pytanie niewiem czy dobze trafilam ale moze potrafi pan mi pomuc bo niewiem co mam robic mam 100 szt niosek dokupiłam teraz 50 szt po 3 tygodniach co niektore kury zaczeły dziwnie wygladac chodza takie podkulone oczy maja prawie cały czas zamkniete sa takie osowiałe ospane i niewiem czy maja jakies chorubstwo czy co daje im witaminy do picia prosze o odpowiedz co moge jeszcze zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pytanie do tych co w temacie .

 

Czy dla kur niosek możnazmielić rzepak do paszy, jesli tak to w jakich ilosciach. Dodam że jajka na własne potrzeby. Słyszałem że może byc cos czuć tym rzepakiem w jajkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Jeśli jajka biale to do 3%, jeśli ciemne to bodajże 8%.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie mieszanki pasz stosować dla kur niosek bo chyba w tym tkwi mój problem niskiej nieśności. Moje stado liczy około 70 kur. Latem miałem 40-45 jajek. Na chwilę obecną mam jedynie 30 jaj dziennie. Kury mają duży teren do manewrów. W miarę możliwości dostają coś zielonego. Dostają kupną paszę dla niosek, i zwykłą pszenno-jęczmienną. W hodowli drobiu specjalistą nie jestem bo zawsze trzymałem kury dla siebie, ale w tym roku powiększyłem stado, widzę że jest popyt na jajka więc na wiosnę planuję kolejne powiększenie stada. W powyższych postach czytałem, że zapalacie kurą światło, ktoś może sie wypowiedzieć na ten temat ? No i kwestia pasz i witamin bo w tym jestem zupełnie zielony, a pewnie dzięki temu można znacząco zwiększyć nieśność kur. Prosiłbym o jakieś szczegółowe porady :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedłużam kurą dzień sztucznym światłem i teraz mam po 40 jajek, choć to nadal nie wiele bo przy 70 nioskach wg innych wypowiedzi powinno być co najmniej 50 jaj dziennie.

Ktoś ma pomysły na polepszenie nieśności mojego stada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Zacznijmy kolego od tego ile teraz godz u Ciebie w kurniku jest oświetlenie, jaka temperatura tam panuje, pasza to już bardziej skomplikwoana sprawa, właściwe mieszanie i proporcje, witaminy do mieszania z wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie jest do godziny około 19. Dodam, że od świtu do zmierzchu chodzą po dworze. Temperatury w kurniku nie mierzyłem. W zależności od temperatury na dworze zmienia się temperatura w kurniku. Jeżeli noce są około zera to mysle, że jest tam około 10 stopni, ostatnio notowałem temperatury po -7 to z pewnością w kurniku było nie co powyżej zera. Ocieplać kurnika nie zamierzam, ale przed zimą wszelkie szczeliny zostaną zlikwidowane. Nie pamiętam źródła, ale wyczytałem gdzieś, że temperatura w kurniku musi wynosić conajmniej 15 stopni jeżeli chce się uzyskać zadowalającą nieśność kur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

Oświetlenie jest do godziny około 19. Dodam, że od świtu do zmierzchu chodzą po dworze. Temperatury w kurniku nie mierzyłem. W zależności od temperatury na dworze zmienia się temperatura w kurniku. Jeżeli noce są około zera to mysle, że jest tam około 10 stopni, ostatnio notowałem temperatury po -7 to z pewnością w kurniku było nie co powyżej zera. Ocieplać kurnika nie zamierzam, ale przed zimą wszelkie szczeliny zostaną zlikwidowane. Nie pamiętam źródła, ale wyczytałem gdzieś, że temperatura w kurniku musi wynosić conajmniej 15 stopni jeżeli chce się uzyskać zadowalającą nieśność kur.

Kolego kury poprostu mają jakies tzw robaki ale leków nie możesz podac bo już niesą jaja są inne sposoby ale już nie pamietam na bazie naturalnych składników poszukaj w necie albo kury są stare jak masz odmiane farmerską to kura 1 rok i koniec staraj dawa dużo marchwi dynyni dalej nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Jaka cena u was jest za jajka wiejskie?u nas normalnie od 0.60-0.80 groszy za jajko a przed świetami 1.00 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Witam.Potrzebuje porady.Chciałbym kupić kury nioski .Jaką odmiane polecacie by duże jajka i duzo znosiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

lethorny-Średnio duze jaja, duzo chyba najwieksza niosność

czerwone z czarnym piorkiem na ogonie duze jaja, Średnia niosnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej. Leghorny mają najlepszą nieśność jeżeli chodzi o kury w przydomowym chowie.

Ja bym jeszcze polecił najbardziej znaną rase w Polsce, a mianowicie Rhode Island Red.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

ja mam rosse jestem zadowolony z wielkości jajek ale miałem dominot to już nie zbyt zadowolony byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj