John6330

problem z CB radiem

Polecane posty

John6330    0

kupilem CB do traktora i pierwsz dzien wszystko elegancko a na drugi dzien nic nie slychac. Co moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Sprecyzuj czy Ciebie nie słychać, czy Ty nie słyszysz, bo z tego co wiem, to kabel od gruszki miałby znaczenie gdy jego by nikt nie słyszał, a wnioskuje raczej, że to on nie słyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 jeśli nie zestroiłeś to spaliłes końcówkę mocy!!!!  antenę najpierw się stroi dopiero podłącza a ijescze jedno nie podłączaj samego radia bez anteny o tez spalisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Sprecyzuj czy Ciebie nie słychać, czy Ty nie słyszysz, bo z tego co wiem, to kabel od gruszki miałby znaczenie gdy jego by nikt nie słyszał, a wnioskuje raczej, że to on nie słyszy.

Właśnie za mało kolega powiedział żeby coś stwierdzić, jak kabel od gruszki wyciągniesz to i ty nie będziesz słyszał i ciebie słychać nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli to wina gruszki to po jej odpięciu  jest cisza sprawdź czy jest dokręcona a jeśli nie zestroiłeś anteny bądź co gorsza  włączyłeś radio bez anteny to masz spaloną końcówkę mocy antenę sie stroi!!!  a nie zakąłda jak kupiona to nie radio FM  współczynnik zestrojenia SWR powinien być od 1-1.1 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

 jeśli nie zestroiłeś to spaliłes końcówkę mocy!!!!  antenę najpierw się stroi dopiero podłącza a ijescze jedno nie podłączaj samego radia bez anteny o tez spalisz 

Nie prawda, 99% radyjek przezyje nawet kilkuminutowe nadawanie bez anteny. Spokojnie mozna podlaczyc, nawet wlaczyc, tylko nadawac sie nie powinno.

Co nie zmienia faktu ze antene powinno sie dostroic po kazdym przestawieniu na dachu (antene stroi sie do miejsca montazu na pojezdzie a nie do radia).

 

Właśnie za mało kolega powiedział żeby coś stwierdzić, jak kabel od gruszki wyciągniesz to i ty nie będziesz słyszał i ciebie słychać nie będzie

Zalezy od radia. Niektore (np. alan 87 i pochodne) grają bez podlaczonej gruszki.

 

Właśnie za mało kolega powiedział żeby coś stwierdzić, jak kabel od gruszki wyciągniesz to i ty nie będziesz słyszał i ciebie słychać nie będzie

Jak wyzej. A slychac go nie bedzie bo nie bedzie mial z czego nadawac B)

 

Podejrzewam ze koledze wyskoczyla wtyczka z gniazdka zapalniczki i przestala laczyc.

Albo przypadkiem ktos wlaczyl funkcje papugi (PA) B)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 @maks antenę nie stroisz do miejsca tylko do powierzchni dachu bo  sygnał CB odpija się od dachu i dopiero wiem bo sam mam radio TTI TCB 881 + SIRIO TITANIUM 1400 i nie narzekam bat mógłby byc trochę większy  ja na początku tez nie miałem zestrojonej ale starałem się nie włączac a jak pojechałem zestroić to było 1.1 więc sie w to nie bawiłem pozdro  B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Ja mam presidenta harrego i lemma antene 1,3m już 10 lat i ani nic nie zestrajałem i zasięg ma w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Maniek - antene stroi sie do miejsta montazu, nie do powierzchni dachu. Moge ja sobie zalozyc na blotniku w samochodzie (wczoraj jadac do zgorzelca mijalem samochod ktory mial antene na uchwycie na....masce przy szybie z prawej strony) i bycmoze uda mi sie ja zestroic i jakos bedzie dzialac. Sygnal odbija sie od wszystkiego co metalowe, dlatego tez nie powinno sie stroic anteny w otoczeniu wiekszych metalowych obiektow (slupy, bramy, garaze itp.) bo wynik bedzie zaklamany (w skrajnym przypadku nie nie uda sie wg wskazan SWR miarki zestroic anteny ktora w innym miejscu dzialalaby ok).

Dlatego najlepszy montaz jest na srodku dachu, poniewaz dach robi wtedy za przeciwwagę anteny (spojz na anteny stacjonarne, najlepsze maja bardzo duzo poziomych drutow odchodzacych od podstawy anteny - to wlasnie przeciwwagi). Dlatego rowniez tak istotne jest elektryczne polaczenie dachu (karoserii) z mocowaniem anteny (odpowiednie jej umasowienie). I z tego tez powodu niezalecane jest montowanie jej na elementach ruchomych karoserii typu drzwi, maska, klapa - zawiasy nie zawsze dobrze przewodzą. B)

 

Mozna miec SWR nawet i 2.5 i jezdzic latami z zestawem - malo kto w mobilu nadaje kilka, kilkanascie minut bez przerwy. Zwykle jest to kupione i uzywane tylko jako wykrywacz Niebieskich. A znawcy tematu, majacy bazy zwykle maja anteny zestrojone, stad rzadko slyszy sie o spalonym radiu od niezestrojonej anteny, choc jest to mozliwe (w teorii) B)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Koledzy mam od jakiegoś czasu taki problem ze swoim zestawem cb otóż na kanale 19 (na innych nie sprawdzałem) przez cały czas oprócz komunikatów nadawanych przez inne mobilki słyszę jakieś ruskie radio czy coś w tym stylu poza tym innych użytkowników również słyszę i oni mnie też już sam nie wiem czy tak było od początku jak kupiłem cb tylko na to nie zwracałem uwagi czy coś pada w radyjku, dodam że radyjko to alan 102 i antena na magnesie chyba lemm albo coś w tym stylu 70cm. poradzi któryś coś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

gdyby to pomogło to bym na forum się nie pytał... zastanawiam się po prostu czy coś się w radyjku nie pieprzy..


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Według mnie raczej masz wszystko ok ze sprzętem. ja też czasem słyszę obcokrajowców zza wschodniej granicy(częściej słyszałem gdy regularnie używałem anteny stacjonarnej), słyszani na kilku kanałach. Zdarza się tak raz na jakiś czas i słychać ich dość głośno co uniemożliwia korespondencje zwłaszcza gdy nasz rozmówca jest dalej i cichszy od tych zakłóceń.

Podejrzewam że ma na to wpływ propagacja i nic z tym nie zrobimy, czasem zdąża się dzień że na przykład szumy są na 8S i trzeba kręcić squelch prawie na maksa, a innego jest cicho jak w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No może i masz rację, bo dzisiaj też korzystałem z radyjka i było o wiele lepiej, chociaż i tak kilka razy było słychać jakieś biełyje rozy i szto wy diełajetsa ;) wczoraj to była jakaś masakra,w końcu wyłączyłem radyjko bo nie szło tego słuchać :unsure:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

tak jak napisał Ci kolega @mtracz winna za to jest propagacja fal radiowych. Poza tym jeśli chodzi o rusków to oni na bazówkach mają straszne dopały (100W to dla nich norma) i przez nie robią przesiewy nawet o kanał w dół czy w górę. Niektórym propagacja przeszkadza, zwłaszcza mobilom i mobilkom, ale krótkofalowcy tylko czekają na propagację aby zrobić jakieś dalekie qso :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj