Zaloguj się, aby obserwować  
saymon

Ludzie ze wsi

Polecane posty

Matey    895

Ale co z tego, że ja chcem jak rodzice i tak zadecyduja co innego..

 

Wiem jak to jest. Sprzęty raczej niebardzo macie dopieszczone ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

czy takie nie dopieszczone to nie wiem raczej dobrze sie trzymaja bo on jest mechanikiem i wie jak sie z tym obchodzic i w razie czego cas zawsze zrobi ale to jest poprostu meka praca gdzies i pozniej na gospodarce on zeby sprzedac swinie jedzie o 5 na sped najlepiej zdecydowac to albo to co do rodzicow to powiedz ze jak beda kazali Ci isc tam gdzie nie chcesz to sie rozwalisz na motorze i bedziesz mial spokoj bo nie widzisz w tym swojej osoby jesli masz motor to powinno zadzialac


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
czy takie nie dopieszczone to nie wiem raczej dobrze sie trzymaja bo on jest mechanikiem i wie jak sie z tym obchodzic i w razie czego cas zawsze zrobi ale to jest poprostu meka praca gdzies i pozniej na gospodarce on zeby sprzedac swinie jedzie o 5 na sped najlepiej zdecydowac to albo to co do rodzicow to powiedz ze jak beda kazali Ci isc tam gdzie nie chcesz to sie rozwalisz na motorze i bedziesz mial spokoj bo nie widzisz w tym swojej osoby jesli masz motor to powinno zadzialac

 

Nie mam motoru :/ Ale zrobie to rowerem :) (tak jak przypadkiem mój kolega, skakał z chopki wystraszył się wyleciał przez kierownice, wybił zęby i miał coś z żuchwą). Moge skoczyć z balkonu (wolalbym dla mojej milosci ktorej nie mam, bylo by romantyczniej :)) mieszkam na 4 pietrze wiec bedzie plusk tylko xD U mnie w wiosce jest taki rolnik tak samo robi, wszystko kradnie z zakladu i sprzet ma brzydki ;p wiec myslalem zei u was tak jest ale jednak nie :(


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

u nas jest tak ze jak juz sie cos robi to do porzadku a nie na rok dwa bo to jest bez sensu fakt faktem z zakladu jakis olej sie przyniesie albo cos albo jak wujek jezie w teren to zalatwi niekiedy taniej rope czy cos jak zrobie kome to zobaczysz moj sprzecik


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Nie no nie wątpie, ale jak już się zająć rolnictwem to na poważnie.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

wracając do tematu to wg mnie to większość ludzi ze wsi jest bardziej wartościowa niż nie jeden krakus czy warszawiak...nie obrażając nikogo ale ja to np. poznaje na drodze.......nie musze parzeć na rejestrację by powiedzieć że jedzie krakus czy warszawiak......jedzie taki ważny nikogo nie puści i jedzie taki ważny ciołek..... wg wieś prawie zawsze górą...... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Krakus :):):(

Coś o nich wiem. Za płotem jeden taki mieszka. Oczywiście nie obrażając nikogo z Krakowa.

 

W sumie to ja się miastowym aż tak nie dziwię że postrzegają ludzi ze wsi jako wieśniaków, buraków... Bo powiedzcie co taki przeciętny mieszczuch ma sobie myśleć o wsi? Kilka razy w roku ruszy się w miasta (gdziekolwiek). I przejeżdżając przez wieś kogo widzi najczęściej? Żuli wiejskich pod sklepami, młodzież na przystankach (wcale nie czekającą na autobus :) ). Bo wszyscy porządni farmerzy nie przesiadują pod budką z piwem. Tylko pracują ciężko i w pocie czoła na swoich farmach, więc ich nie widać. A przecież jakim cię widzą takim cię piszą. A wydaje mi się że prawie we wszystkich wsiach jest tak jak u mnie. Idziesz rano po chleb a tam już na piwku stoją, jakieś winko za przystankiem, odlać się to idą za pierwsze lepsze drzewo......

 

Aż szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U mnie to sie zbierają na piwo o 16 :( A sikają za sklepem. Tak to przeważnie jest jak się przejeżdża przez wieś, to tylko taki widok widzimy, no może czasem jak ktoś na podwórku coś robił.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

nawiązując do mieszczuchów to powiem że w ogóle nic nie umieja zrobić.....ostatnio byłem w castoramie i tam chodzą tacy kolesie i doradzają tym mieszczuchom i właśnie słyszałem jak jeden krakus pyta się czy może przylkiec płytki do desek.....normalnie pszkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Są ludzie i klamki no i parapety też sie zdarza . Nie zapomnę jak moj kolega zawsze sie ze mnie śmiał ze ja ciągle na wieś jeżdżę bo tam to trzeba zboże kosi ręcznie i takie tam (od malago do 4 lat mieszkałem na wsi potem urodziła sie moja sister i do city a teraz powrót do korzenii) kiedyś przyjechał na tydzień chłopak nie mógł wyjść z podziwu jak dałem mu ciapkeim pojeździć ja sam bylem w szoku ale od tamtej poru nabrał dużego szacunku do rolnictwa i Rolników.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Są ludzie i klamki no i parapety też sie zdarza . Nie zapomnę jak moj kolega zawsze sie ze mnie śmiał ze ja ciągle na wieś jeżdżę bo tam to trzeba zboże kosi ręcznie i takie tam (od malago do 4 lat mieszkałem na wsi potem urodziła sie moja sister i do city a teraz powrót do korzenii) kiedyś przyjechał na tydzień chłopak nie mógł wyjść z podziwu jak dałem mu ciapkeim pojeździć ja sam bylem w szoku ale od tamtej poru nabrał dużego szacunku do rolnictwa i Rolników.

 

Moi koledzy też sie śmieją jak mówię że jadę do wujka na wieś tak mnie to wkurza ze odrazu bym mu nakopał ale powstrzymuje sie ;] Żałuje że moja mama pojechała do miasta a mogła ona mieć tą gospodarkę ale dobrze ze w rodzinnie mam 4 wujków którzy mają galante gospodarki. Mnie rolnictwo interesuje od zawsze i będzie i mam gdzieś co mieszczuchy mówią. Ja też kolegę zaprosiłem do wujka ale bałem sie mu dać zetorka i ciapka do przejechania sie. Ale jak by przyjechał w żniwa to by też nabrał szacunku bo by wiedział jak trzeba robić w żniwa


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja mu dałem tylko ciapkiem jeździć bo tylko go mam ale jakbym miał dajmy na to takie 914 to chłopie on by już nie wiedział co sie dzieje.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Różni ludzie żyją w mieście i na wsi a wszystko zależy z jakich środowisk są Ci ludzie, o tych ze wsi powiem tylko tyle że nie lubię ludzi którzy tylko narzekają ze nic się nie opłaca i nic nie warto robić tyle co zaorać na dopłaty albo i to nie i że tylko jak głupi się narobi rolnik i nic z tego nie ma a taki nicpoń siedzi na rencie i przepija dopłaty, o tych z byłych pgr-ów nie wspomnę, ale są i tam nieliczni którzy coś działają. Dla mnie na szacunek zasługują Ci najbardziej zapracowani co mają hodowlę lub kilkadziesiąt ha sprzęt inwestują i z tego żyją a cała gmina przelicza ile to mają dopłat itd. tyle o wsi.

Natomiast określając dzisiejszego mieszczucha to musiał bym przerobić powiedzenie "chłop żywemu nie przepuści" na mieszczuch żywemu nie przepuści" skąd w tych ludziach tyle agresji i zawziętości, o byle co sądzą się kłócą, ostatnio na cpn w lublinie k*rwiają się i wyklinają przez cały cpn bo jeden drugiemu łupinki z orzeszków rzucał jak ten jechał z tyłu itp. ale bójmy się wszyscy bo ci najbardziej butni (czyt. przy kasie) emigrują masowo na wieś (taka moda) albo budują domki letniskowe i np. prawo budowlane pozwala budować płytę gnojową 50m od sąsiada, a koledze taka klientka z lublina co mieszka 400 m dalej jakieś sprawy zakłada czy coś ze jej płyta 50m2 gnoju przeszkadza a takich przypadków jest coraz więcej. Słyszeliście o projekcie ustawy że mają nakładać kary jak komuś śmierdzi z obory a stwierdzać to będzie ktoś z gminu na węch

Edytowano przez andrzej2110
ort+ literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

To jest coraz śmieszniejsze . Najlepsze jak przeprowadzi sie na wieś małżeństwo poprawne politycznie dla takich ludzi powinny być założone osiedla bo jak Ci taka para zrobi wykład to szlag Cię może trafić u mnie tez był przypadek koleś chciał płytę gnojowa tez coś kolo 50m2 to nie bo to środowisko szkodzi i krajobraz niszczy i takie tam .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
To jest coraz śmieszniejsze . Najlepsze jak przeprowadzi sie na wieś małżeństwo poprawne politycznie dla takich ludzi powinny być założone osiedla bo jak Ci taka para zrobi wykład to szlag Cię może trafić u mnie tez był przypadek koleś chciał płytę gnojowa tez coś kolo 50m2 to nie bo to środowisko szkodzi i krajobraz niszczy i takie tam .

Coś ci się pomieszało z tą płytą. Po to właśnie jest aby chronić środowisko/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ja mam dość obiektywny światopogląd - mieszkamy w wielkim mieście i prowadzimy gospodarstwo. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nie pośpieszyłem się właśnie ja mówie to co sie stało na autentyku ale ludzią z miasta (najmądrzejszym przecież) nie przetłumaczysz ze to działa wręcz przeciwnie.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Mi się nie podoba że wieś się rozwarstwia na tych co gospodarzą i się z tego utrzymują (we wsi jest 1 max 2 takich)reszta gospodarzy i dorabia a cała reszta nawet kury nie trzyma, a z roku na rok tych co pracują i dorabiają jest coraz mniej no i średnia wieku rolników, to młodszego jak 40 lat to jednego no dwóch tylko w okolicy znam którzy tylko z gospodarstwa żyją no i dobrze sobie radzą. Ale coraz więcej sprowadza sie na wieś mieszczuchów i zaczynają się panoszyć że gnojówka wywożona śmierdzi, ze droga przed jego działką za blisko płotu przebiega (taki tym ma domek letniskowy i 2 dni urzędował na tym płocie i pokazywał wszystkim jak mają jeździć) a to jeden taki na policję dzwonił bo z pługów grudy ziemi i chwastów na drogę spadły przed jego domem jak kumpel jechał itd itd,

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Mi się ni epodoba że wieś się rozwartsiwia na tych co gospodarzą i sie z tego utrzymują (we wsi jest 1 max 2 takich)reszta gospodarzy i dorabia a cała reszta nawet kury nie trzyma, a z roku na rok tych co pracują i dorabiają jest coraz mniej no i średnia wieku rolników, to młodszego jak 40 lat to jednego no dwóch tylko w okolicy znam którzy tylko z gospodarstwa żyją no i dobrze sobie radzą. Ale coraz więcej sprowadza sie na wieś mieszczuchów i zaczynaja się panoszyć że gnojówka wywożona śmierdzi, ze droga przed jego działką zablisko płotu przebiega (taki tym ma domek letnikowy i 2 dni urzędował na tym płocie i pokazywal wszystkim jak mają jeździć) a to jeden taki na policję dzwonił bo z pługów grudy ziemi i chwastów na drogę spadły przed jego domem jak kumpel jechał itd itd,

 

 

U mnie jest taki ale on we wsi mieszka już hoho i myśli że będzie cała wsią trzasł

 

/// kolor czerwony jest zastrzeżony

Edytowano przez andrzej2110

,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

ja mieszkam we wsi i sie tego nie wstydze jedna z klasy z sąsiednej wsi to mówi do dziewczyn że wy jesteście wieśniacy bo macie krótkie paznokcie :rolleyes: a z miasta przeprowadzają sie na wieś i za duzó nie mówią o nas wieśniacy kumpel ma gospodare w mieście mówi że mieszka w grabowie ale sie nie przyznaje do tych co w nim mieszkają


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Mam kolege ksywa ,,Kołcz" zachowywał się jak taki co on se raczek nie pobrudzi bo tatuś albo mamusia to zrobią za niego . Ale kiedyś chłopaka widziałem jak orał myślałem że zaraz padnę (totalny szok) .Od tamtej pory zmienił zupełnie swoje postępowanie. Nie wiem czy może że ktoś go zobaczył jak on pracuje czy z innego powodu.

 

 

 

Sorki za czerwony kolor takie przyzwyczajenie z innego forum . (I'm a mod ) :rolleyes:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

dzis bylem w sklepie i uslyszalem od dwoch pan po 40 (wymalowane ze loj) ze rolnicy to maja dobrze my musimy kupic marchewke a on idzie na pole i sobie ukopie :) pieniedzzy im z uni nadali doplat i jeszcze mowia ze im zle :rolleyes: ale te panie z miasta nie pomysla ile ropa podrozala ze zawsze jakis wydatek bo to kapcia sie zlapie to znow cos ile nawozy kosztuja ile cherbicydy :) i jeszcze nie wspomnialem o najwarzniejszym ze niekturzy ludzie z miasta mysla ze zarchewke czy inna rosline to sie sieje i kopie a czas kiedy ona rosnie ile czeba kolotego sie nalatac zeby cos bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

ja takim co to mówią ze rolnicy mają dobrze bo kasa z uni i wogule to odpowiadam ze nikt im nie zabraniał zostać rolnikiem :rolleyes:


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
ja takim co to mówią ze rolnicy mają dobrze bo kasa z uni i wogule to odpowiadam ze nikt im nie zabraniał zostać rolnikiem :rolleyes:

I to mi się podoba. Z tego co pamiętam to pochodzisz z miasta, ale wiesz jak jest na świecie, jaka jest sytuacja i twoim poglądem nie jest to co usłyszysz w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj