Zaloguj się, aby obserwować  
saymon

Ludzie ze wsi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saymon    0

chciałbym wiedzieć co sądzicie o ludziach ze wsi tzn chodzi mi o zachowanie i czy według was to co sądzą o nas ludzie z miasta jest prawdą??? Według mnie są to głupie stereotypy. np jak powiedziałem gdzie mieszkam to znajomi z "miasta" zrobili wielkie oczy i mówią że to nie możliwe.

 

 

chciałbym znać wasze opinie na ten temat

 

 

P.S. Nikt w mieście kupując jedzenie nie zastanawia się skąd ono jest, a tak naprawdę to dzięki nam rolnikom mają co jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
chciałbym wiedzieć co sądzicie o ludziach ze wsi tzn chodzi mi o zachowanie i czy według was to co sądzą o nas ludzie z miasta jest prawdą??? Według mnie są to głupie stereotypy. np jak powiedziałem gdzie mieszkam to znajomi z "miasta" zrobili wielkie oczy i mówią że to nie możliwe.

chciałbym znać wasze opinie na ten temat

P.S. Nikt w mieście kupując jedzenie nie zastanawia się skąd ono jest, a tak naprawdę to dzięki nam rolnikom mają co jeść.

ja powiem tak: nie jeden rolnik zachowa sie lepiej jak niektory ,,miastowy"


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

http://agrofoto.pl/forum/viewtopic.php?t=3447&a...start=250-nihil novi sub sole :0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niektore ludzie z miata to sa takie debile ze szok ze sie wysmiewaj z tych co mieszkaja na wsi a czy my jestesmy inni nie poprostu mieszkamy na wsi gdzie jest jeszcze lepiej niz tam bo jest spokuj


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

moze wypowiem się jako mieszczuch który przenosi się juz powolutku na wies :)

 

a więc tak - moim skromnym zdaniem to nie powinno się dzielić ludzi na miastowych i ze wsi tylko jak to mawiał Pawlak "na mądrych i głupich" bo i na wsi i w mieście mozna znaleść jednych i drugich niestety poprostu można trafic na wartościowego człowieka w szczerym polu i na buraka w centrum miasta - a co do tego jak miastowi postrzegają ludzi ze wsi to tylko wina mediów - zwróćcie uwagę jak teraz będą żniwa pokazywane w TV to znów będzie ze sytuacja na podkarpaciu jest niedobra i dziadek z kosą będzie pokazany - mnie samej kopara opadła jak zobaczyłam jak się obecnie mieszka i pracuje na wsi (internet u mojego narzeczonego chodzi lepiej niz ten mój miastowy) no i ludzie są do siebie jacyś bardziej życzliwi no i każdy o każdym prawie wszystko wie :( - mój przyszły teściu to zna po imieniu i nazwisku ludzi (wszystkich) z pięciu okolicznych wsi - a ja nie wiem kto mieszka na końcu mojej ulicy


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
moze wypowiem się jako mieszczuch który przenosi się juz powolutku na wies :(

 

a więc tak - moim skromnym zdaniem to nie powinno się dzielić ludzi na miastowych i ze wsi tylko jak to mawiał Pawlak "na mądrych i głupich" bo i na wsi i w mieście mozna znaleść jednych i drugich niestety poprostu można trafic na wartościowego człowieka w szczerym polu i na buraka w centrum miasta - a co do tego jak miastowi postrzegają ludzi ze wsi to tylko wina mediów - zwróćcie uwagę jak teraz będą żniwa pokazywane w TV to znów będzie ze sytuacja na podkarpaciu jest niedobra i dziadek z kosą będzie pokazany - mnie samej kopara opadła jak zobaczyłam jak się obecnie mieszka i pracuje na wsi (internet u mojego narzeczonego chodzi lepiej niz ten mój miastowy) no i ludzie są do siebie jacyś bardziej życzliwi no i każdy o każdym prawie wszystko wie :) - mój przyszły teściu to zna po imieniu i nazwisku ludzi (wszystkich) z pięciu okolicznych wsi - a ja nie wiem kto mieszka na końcu mojej ulicy

no tu wiecej komentowac -widac to po maszych agrofotowiczkach (mam na mysli zyczliwosc itd. itd.) :):):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

są plusy i minusy,

ja niestety ale powoli wynoszę się do miasta - zobaczymy ile tu wyrobie :(

głowny powód dojazd do pracy - teraz mam okolo godziny do 1.5, ciutke za duzo, a z racji tego ze kupilem mieszkanie to czemu nie sprobowac, jak mi sie nie spodoba to działka już czeka zeby stawiac dom na wsi.

co do ludzi, niestety w moim otoczeniu mieszka troszke totalnego buractwa, ludzi prymitywnych a jak im sie wydaje jacy madrzy sa, jak wrzeszcza a tak na prawde maja wielkie G do powiedzenia, ci co moga cos powiedziec siedza ciuchuto i tylko słuchaja,

podobnie jest tez w miescie ale tam tego bardzo nie widac bo szum jest duzo wiekszy:P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

@marcin974 - czy ja jestem nieżyczliwa ?? - czasem napisze cos głupiego ale zawsze pisze to co mysle


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

U mnie też jest buractwo, myślą że ludzie na wsi są zacofani, i dalej koszą kosami. A jakby zobaczyli ile w gospodare trzeba władować to by kopara im opadła. Ludzie na wsi według mnie są spokojniejsi, nie "burają" się o byle co, ale i tak tacy się znajdą. Mieszkam troche tu i tu i ludzie ze wsi są według mnie bardziej "ludzcy"


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
@marcin974 - czy ja jestem nieżyczliwa ?? - czasem napisze cos głupiego ale zawsze pisze to co mysle

oczywiscie ze jestes zyczliwa!! Zbednych komentarzy chyba bym nie pisal :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja jestem ze wsi i jestem zadowolony- kilku moich znajomych (w tym rodzina) wyprowadziła się do miasta i nie powiedziałbym, że mają tak przyjemnie jak na wsi.

 

Pozatym i dzisaj zdarzają się "prześladowania" ludzi (szególnie młodzieży uczącej się)

na tle tego gdzie mieszkają. Ma to miejsce szególnie w drodze do/ze szkoły.

Było kilka przypadków pobić po szkole i to tylko dlatego, że on/ona jest ze wsi :angry: :angry: :angry: .

 

Na wsi jest spokój i cisza (no chyba, że są żniwa lub wykopki :( ) a w mieście chałas przejeżdżających samochodów i TIR'ów, wulgarne zachowanie młodzieży wobec dorosłych i starszych (na wsi takie zdarzenia nie mają miejsca bo wszyscy się znają, a jak się zdarzy to rodzice bez problemu mogą zostać poinformowani i wtedy taki delikwent na przerąbane), napady i pobicia itp.

I słyszę to od osób które mieszkają w mieście.

 

Ja nie namawiam aby ludzie przeprowadzali się na wieś, tylko piszę jak jest w większych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
Ja jestem ze wsi i jestem zadowolony- kilku moich znajomych (w tym rodzina) wyprowadziła się do miasta i nie powiedziałbym, że mają tak przyjemnie jak na wsi.

 

Pozatym i dzisaj zdarzają się "prześladowania" ludzi (szególnie młodzieży uczącej się)

na tle tego gdzie mieszkają. Ma to miejsce szególnie w drodze do/ze szkoły.

Było kilka przypadków pobić po szkole i to tylko dlatego, że on/ona jest ze wsi :angry: :angry: :angry: .

 

Na wsi jest spokój i cisza (no chyba, że są żniwa lub wykopki :( ) a w mieście chałas przejeżdżających samochodów i TIR'ów, wulgarne zachowanie młodzieży wobec dorosłych i starszych (na wsi takie zdarzenia nie mają miejsca bo wszyscy się znają, a jak się zdarzy to rodzice bez problemu mogą zostać poinformowani i wtedy taki delikwent na przerąbane), napady i pobicia itp.

I słyszę to od osób które mieszkają w mieście.

 

Ja nie namawiam aby ludzie przeprowadzali się na wieś, tylko piszę jak jest w większych miastach.

co to za szkoly? ja nigdy czegos takiego nie doswiadczylem a bardzo czesto znajomi jak przyjezdzaja raz to juz czesciej chca przyjezdzac do mnie na wies


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

no nie dramatyzujmy sytuacji - w miescie jest źle - ale o pobiciach to ja jeszcze nie słyszałam

 

mnie osobiście na wsi bardzej się podoba niz w mieście i to nie tylko ze wzgledu na otoczenie ale takze i na ludzi - oczywiscie są tzw buraki którzy skończyli podstawówke za protekcje :( i mają teraz najwiecej do powiedzenia i są ludzie którzy skończyli studia i zamiast drzec jape (sorki za kolokwializm) pod sklepem to robią co do nich nalerzy - 20 lat mieszkam na osiedlu z wielkiej płyty i mam dość tego wszystkiego przenosz się na wieś


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
no nie dramatyzujmy sytuacji - w miescie jest źle - ale o pobiciach to ja jeszcze nie słyszałam

 

mnie osobiście na wsi bardzej się podoba niz w mieście i to nie tylko ze wzgledu na otoczenie ale takze i na ludzi - oczywiscie są tzw buraki którzy skończyli podstawówke za protekcje :( i mają teraz najwiecej do powiedzenia i są ludzie którzy skończyli studia i zamiast drzec jape (sorki za kolokwializm) pod sklepem to robią co do nich nalerzy - 20 lat mieszkam na osiedlu z wielkiej płyty i mam dość tego wszystkiego przenosz się na wieś

 

Witaj w klubie :). Też mam zamiar na wsi zamieszkać na stałe :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Nikt w mieście kupując jedzenie nie zastanawia się skąd ono jest, a tak naprawdę to dzięki nam rolnikom mają co jeść.

Zbyt bardzo uogolniasz, uwierz ze nie wszyscy.

Co do tej zyczliwosci na wsi to nie byl bym taki pewny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Zbyt bardzo uogolniasz, uwierz ze nie wszyscy.

Co do tej zyczliwosci na wsi to nie byl bym taki pewny :)

no wiesz roznie to jest Ty pewnie masz na mysli sasiadow ale dalej wioska to spoko :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Na wsi prawie każdy ma swój dom i jest spokój. A w miastachsą pijacy (we wsiach zresztą też).

Jeśli chodzi o plusy miast to dużo sklepów z artuykułami rolniczymi i nie tylko.

A minusuy, to tam jest tak głośno że szok. :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

Do siostrzeniecjara Ogólnie wieś pod względem zachowania moim zdaniem wypada lepiej oczywiście znajdują ie odmieńcy.

a co do sklepu to zastanawiają się ci którzy kiedyś pracowali na wsi i wiedzą jak jest ciężko. Nawet przy najnowszych technologiach rolnik uzależniony jest od pogody, a w mieście to po prostu mówią że deszcz pada,a na wsi jednym ten deszcz nie pozwala zebrać rzepaku a innym siana lub ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

Ja też od urodzenia mieszkam na wsi i jestem z tego dumny. Wies uczy pracy i szacunku do swiata. Na wsi kazdy kto chce cos miec musi na to zapracowac przez co ludzie ze wsi szybciej dojrzewaja i lepiej rozumieja zycie. Tydzien temu obroniłem prace licencjacką której tematem był opis mojej wsi i nikt z miasta nawet sobie nie wyobrazi jakie wartosci są na wsi. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9
Ja też od urodzenia mieszkam na wsi i jestem z tego dumny. Wies uczy pracy i szacunku do swiata. Na wsi kazdy kto chce cos miec musi na to zapracowac przez co ludzie ze wsi szybciej dojrzewaja i lepiej rozumieja zycie. Tydzien temu obroniłem prace licencjacką której tematem był opis mojej wsi i nikt z miasta nawet sobie nie wyobrazi jakie wartosci są na wsi. pozdro

swietnie to ujales:)nic dodac nic ujac:)i gratuluje Ci obrony .Ja tez obronilem rok temu magisterke i kazdy mi sie dziwi ze chce zwiazac swoja przyszlosc z rolnictwem,ale wlasnie tak jak napisales na wiosce panuje specyficzny klimacik i to mi sie podoba:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

no i co z tego ze jestem ze wsi - wole byc wykształconym wieśniakiem i robić to co lubie niż mieszczuchem który nie wie co zrobić z wolnym czasem i pakowac się w alkochol narkotyki czy inne paskudztwa (chociaż niestety wielu ludzi na wsi zaczyna z tym, igrać :( )

 

poprostu każdy ma swoje miejsce na ziemi i niech się zajmie tym zeby mu w tym miejscu było dobrze a nie krytykuje kogoś nie wiadomo za co - każde miasto zanim miastem zostało było wsią i równie dobrze można powiedziec ze wszyscy jesteś my ze wsi

 

PS - nawet globaliści próbują zbudować globalną wioske a nie globalne miasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
Na wsi kazdy kto chce cos miec musi na to zapracowac przez co ludzie ze wsi szybciej dojrzewaja i lepiej rozumieja zycie.

W mieście też trzeba pracować aby coś mieć :( nikt za darmo Ci nic nie da....

Mieszkam od jakiegoś czasu w dużym mieście i jak czytam posty o tym, że jest tu niebezpiecznie itp. itd to mam wrażenie, że piszą to osoby, które miasto widzą w TV albo na obrazku.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

w miescie idzie sie do pracy jak starzy z domu wywala a na wsi robi sie od dziecka. Wszędzie są ludzie inteligentni i głupi i pochodzenie mało ma z tym wspólnego. Kazdy wybiera sobie swoje miejsce na ziemi z którym chce byc zwiazany, gdzie chce mieszkac i miec rodzine. Trzeba miec swój mały swiat o który trzeba dbac, rozwijac go , czerpac z niego radosc i przekazywac te wartosci dalszym pokoleniom. Ja mam 20 ha i czuje ze jest to mój kawałek swiata i nie wyobrazam sobie zycia w bloku gdzie byłbym zamknięty jak w klatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj