kotek85

Deutz Fahr Agrotron 4.95 agregat podorywkowy i uprawowo-siewny

Polecane posty

kotek85    1

Witam. Mam pytanie a mnianowicie zastanawiam sie jaki kupic agregat podorywkowy i uprawowo siewny do ciągnika DF Agrotron 4.95. Chodzi mi o szerokości maszyn oraz w przypadku agreg. uprawowo-siewnego czy ma to byc aktywny czy bierny dodam ze gleby są raczej lekkiej 3 i 4 klasa. Z góry dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Podorywkowy 2,6m, uprawowo siewny bierny 3m i dobry balast z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek85    1

Dobry balast, tzn ile kg?? A może wystarczy agregat z hydropakiem czy to za mało?? W pazdzierniku mamy instalowac tura wiec obciążenia chyab wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zależy jak ciężki będzie agregat, ale jak będzie ten standardowy mały ciężarek i ładowacz czołowy to nie powinno być najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nowy czy używany do ilu tys? Ja pomyślałbym o nadbudowanym agregacie kongskilde z nordstenem lub firmowym siewnikiem 3m bierny, lub jak ziemia bardzo zbrylona to wirowy 2.5m z ciężkim wałem i siewnikiem. Sądzę że w bronie wahadłowej 3m z siewnikiem też dałby radę ponieważ jest krótka B) Ja mam 2.5m do JD 75KM i jest jeszcze zapas mocy a na przodzie mam tylko ze 200kg bo nie mam obciążników tylko kamienie. Weź sobie na przód coś koło 500kg i czepiaj jaki chcesz :) Agregat to kupiłbym kvernelanda turbo tak z 11łap z talerzami na resorze, bardzo ładnie robi, ja bym taki kupił jakbym swój sprzedał. To zależy też czy masz pole zakamienione B)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek85    1

Dawid777 a ile Twój JD waży??Myśle tylko nad używanymi sprzętami. W agregacie opdorywkowym to chyba gęsia stopka lepiej robi od standardowej piersiowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

John Deere waży koło 4300kg, dokładam maks 200kg czyli ok. 4.5t. Ja tam wole zwykłe łapy od podcinaczy bo isę tak nie zapychają jak masz perz (u mnie sąsiad nie może robić Unią, a ja swoim w gorszym perzu jadę spokojnie). Po zwykłym np. 9 czy 11 łapowym może być widać z tyłu 2/3 rowki wiec najlepsziej talerze z tyłu lub dobry wał ( najlepszy moim zdanie kverneland kupisz w cenie 5-10tys zależnie od stanu i szerokości). Wydaje mi się że wiecej łap lepiej miesza ściernisko niż mniej, popatrz np. na lemkena thorita (czy jakoś tak) podług szmaragda, po tym thoricie wychodzi dużo lepiej, bo ma wiecej łap. Jakby co możesz też robić bez orkową jak masz dużo łap, moim zdaniem lepsze, waszym nie wiem B)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Witam.

 

Dołączę się do tematu bo chyba nie warto zakładać nowego. Też mam pytanie odnośnie agregatu uprawowo-siewnego do DF DX 85 4x4. Co byście doradzili? Mam na to ok 20tys.Klasa ziemi III-V.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj