kombajnista84

Pszenica jara siew późna jesienia

Polecane posty

Witam wszystkich w tym roku tak sobie mysle czy by nie sprubowac zasiac pszenicy Jarej jesienia chce zasiac pszenice Nawre ,czy moze juz ktos sial z was pszenice jara jesienia...a jak sial to w jakim terminie i niech napisze czy warto jak z plonem jak wychodzi zbior czy wczesniej czy jak to wyglada..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

kiedyś kombajnista kosząc pszenicę ozimą skubnął trochę jęczmienia jarego. później zasiałem ta pszenicę i się okazało na drugi rok jak już wypłynęła to był w niej jęczmień jary któremu udało się przezimować (w kupie chyba raźniej B) ) chodź nigdy na tym kawałku nie było jęczmienia jarego ani innych zbórz jarych.także może się udać jak by zima była lekka. w co nie wierzę... B) ale spróbować możesz B)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znajomy sieje jęczmień jary w jesieni.Plon dużo lepszy niż siany na wiosnę.Na 8 lat raz mu wymarzł.To go przesiał.Koło mnie sąsiad zrobił podorywkę po jęczmieniu jarym i tak zostawił.Przy okazji zmarło mu się.Na wiosnę trochę powschodziło a jęczmień miał kłosy długości chyba z 15 cm albo dłuższe.Że by to się opryskało od chwastów to plon byłby ładny.A tak nie było sensu wjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mysle mysle nawet w ostatnim top agarze jezeli ktos kupuje na ktorejs ze stron pokazuja zdiecie pszenicy nawry zasianej wiosna i jedna jesienia ...jesienna jarka duzo lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Hodowla Roślin Strzelce” od kilku lat prowadzi doświadczenia wysiewając odmiany pszenicy jarej i pszenżyta jarego mające cechy przewódek w okresie późnojesiennym. Zasiewy takie były prezentowane na Dniach Pola w Strzelcach i Kończewicach a także Minikowie i Rogóźnie w sezonie wegetacyjnym 2007 i 2008. W siewie późnojesiennym wysiano odmiany pszenicy jarej: Cytra, Nawra, Koksa oraz odmiany pszenżyta jarego: Kargo, Matejko i Mieszko. Według Hodowców pszenżyta jarego z Małyszyna do siewu jesiennego mogą być wykorzystane również pozostałe odmiany tego zboża Hodowli Strzelec. Jedynie odmiana Wanad jest formą typowo jarą. Wszystkie w/w odmiany wysiane były w terminie 28 października – 05 listopada. W warunkach zimy 2006/2007 i 2007/2008 dobrze przezimowały , a uczestnicy Dni Pola zauważali, że pokrojem łanu, rozkrzewieniem i ogólnym wyglądem poletek nie różniły się od odmian ozimych. Na poletkach tych samych odmian wysianych w połowie kwietnia widoczny był wpływ majowej suszy, rośliny słabo się rozkrzewiły, łan był wyraźnie przerzedzony, wysokość roślin zróżnicowana, a liczba pędów kłosonośnych i pięterek w kłosie zredukowana. Miało to odzwierciedlenie w plonie ziarna co obrazuje poniższe zestawienie:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

ale wszystko jedno co się bawić z jarką na jesień jak mozna posiać pszenice ozimą na jesień... B)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie widzisz ze nie bardzo..po burakach cukrowych ozima moze nie udacsie zbyt ciekawie a Jarka bedzie miala na to wystarczajco czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

może i masz racje... mozna będzie kiedys sprubować takiej kombinacji. ale i tak zależy jej stan przezimowania od zimy. a zima jak to zima zimno jest i pszeniczka może nie dac rady... B)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

i co QQ przezimuje?

Majowe przymrozki potrafią zniszczyć doszczętnie qq więc odpowiedz już znasz.

W sumie ciekawe z tą pszenicą, wuj rok temu nie wyczyścił dokładnie siewnika z owsa zasiał żyto i było zdziwienie jak owies przetrwał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle sprubowac na 2-3h o ile zalatwie orginalny material siewny ze strzelc jeszcze sie nad tym zastanowie a wiem ze sieja slysze o tym coraz czesciej..tylko nie wiadomo jak z ta pogoda sami widzicie co sie dzieje zboze w polu trzeba go wykosic,,rzepak trzeba siac nie wiadomo czego sie spodziewac

 

a ten kolega co wymyslil z ta kukurydza to chyba nic nie czyta i wyglasza jakies dziwne madrosci ktore sie mu uroiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

w moich okolicach o rzepaku mozna zapomnieć B) a pszenice w naszych rejonach do 25 wrzesnia trzeba wsiać a tu od miesiąca dzień w dzien pada B)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

a ten kolega co wymyslil z ta kukurydza to chyba nic nie czyta i wyglasza jakies dziwne madrosci ktore sie mu uroiły

Posiadam zdolność czytania i wg mnie doświadczenie jest ważniejsze. Widocznie w przeciwieństwie do Ciebie siałem drugi raz qq z powodu wymarznięcia w czasie wiosennych przymrozków B)

PS czytałem czasopisma rolnicze i szczerze nie w każdy artykuł był wiarygodny B) Po I cześć artykułów jest sponsorowana i żeby realizować to co tam przekazują to bym potrzebował milionów na nawozy ŚOR itp.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spróbujcie posiać kukurydzę późną jesienią.

 

Czyżbyś nie dowierzał w możliwość siania zbóż jarych poźną jesienia przed nastaniem mrozów? Ja zasiałem w 2009 na próbę 5ha tuż tuż przed morozami i co? Zbożę wiosną ładnie wschodziło i wyglądało o wiele lepiej niż te siane wiosną...tylko posiane bylo to na najmokrzejszym polu jakie mam i w kwietniu/maju kiedt przyszly te ulewy wszystko wymoklo...

w tym roku ponownie siejemy pozna jesienia/zimą przed mrozami, czasami zdarza się też tak że w styczniu jest troche cieplej, zobaczymy co pogoda przyniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lepiej jest siac tuż przed mrozami, musisz znac dokladna pogodę, ziarko ma przelezec w ziemi do wiosny, nie moze wskielkowac jesienia. w Grudniu zdarza się że jest jeszcze 10C+ , wszystko zalezy od pogody, moze byc tez tak ze zima przyjdzie niespodziewanie szybko i wtedy 20 pazdziernik wydaje sie byc dobrym terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj