wojtek918

Wibracje kosiarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek918    6

Mam do was pytanie a mianowicie robię remont kosiarki rotacyjnej prod. Famarol. Dostawała bardzo dużych wstrząsów. Chcemy powymieniać wszystkie łożyska szczególnie na bębnach (są już troche zurzyte) Ale zastanawiam się na próbą wyważenia talerzy tj tych do których mocowane są noże. Mam do was pytanie gdzie taki talerz mógłbym wywarzyć i czy to ma sens?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Hmm to luzy na łożyskach, trybach. Talerze to raczej maja dobrze rozłożoną masę, a przy użytkowaniu to chyba nie ma opcji, że jedna strona sie "starła" bardziej niz druga wiec sensu ich wywazania nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

a czy te wibracje nie były przypadkowo następstwem zakładania noży o nie równej masie?? :) to jest najczęstsza przyczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Byc może noże nie zawsze były zakładane nowe tylko ostrzone na szlifierce i zakładane więc ich waga była różna. W bębnach bylo tez troche ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Noże to nie problem. W jak poszły mi osie w bębnach, łożyska i tryby.Miała takie wibracje, że talerze na polach "gubiły się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

Może nie masz gdzieś w bębnie jednego trzymacza? a w drugim masz ? Ja miałem taki przypadek to myślałem że się rozpadnie takie wibracje dostała :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Talerze muszą być wyważone w końcu mają niezłe prędkości jak są już trochę zużyte i poszarpane to mogą nie być wyważone (nierówne noże wielkich wibracji nie zrobią) może w zakładzie wulkanizacyjnym się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Patrząc na te talerze nie wyglądają one aż tak źle ale są na nich ślady wyważania fabrycznego. Zdaje sobie jednak sprawę że po 22 latach mogą już być nie wyważone. Też myślałem o zakładzie wulkanicznym czy by takiego talerza nie założyli w taka wyważarkę do kół. jeszcze dzisiaj oddamy ośki do sprawdzenia czy są proste. A z tymi talerzami to musimy się zastanowić. Trzeba ją powoli zacząć składać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Witam.

Jest taka sytuacja, że tato sam wymienia trzpienie w trzymakach, bo twierdzi ,że te nowe to za słabe, dospawuje kawałek śruby utwardzanej i mogą minimalnie się różnić długością i stanem zużycia. Nożyki ostrzymy max. do 2 razy i mogą być nie równo naostrzone przez co mają różną masę.

Czy te czynniki mogą wpływać na to, że ma lekkie wibracje ?

Czy rozkręca wam się łącznik górny podczas koszenia ? cool.gif

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Kolego jak wymienialiście coś w bębnach to powinniście ustawić je tak żeby kontowniki na bębnach zawsze się schodziły nie mogą się wymijać ja też tego kiedyś nie wiedziałem po remoncie i też mi wibracje łapała później ktoś mi powiedział przestawiłem i jest ok


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

jak są wibracje to możliwe ale ja nigdy nie zauwarzyłem jeszcze tego żeby sie rozkręcał


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Przecierz na lącznik powinna być kontra którą dokręcasz mocno (młotkiem lekko) i nie ma prawa się rozkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U mnie jej nie ma, trzeba będzie dorobić.

 

Kolego jak wymienialiście coś w bębnach to powinniście ustawić je tak żeby kontowniki na bębnach zawsze się schodziły nie mogą się wymijać ja też tego kiedyś nie wiedziałem po remoncie i też mi wibracje łapała później ktoś mi powiedział przestawiłem i jest ok

 

W jednym bębnie wymienialiśmy łożyska bo luz był spory, jutro sprawdzę czy się zgrywają B)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

przyczyna wibracji sa wyrobione piasty lozysk albo lozyska,trzymaki czy nozyki nic nie maja do tego,nieraz kosze nieuzytki na 2 lub nawet 1 noz[jak do domu daleko]i nic sienie dzieje,nozyki zakladam jak popadnie,zuzywam do trojkata i do zlomu,koncowki trzymakow dorabiam u tokarza,a lekkie wibracje to chyba ma kazda.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj