Polecane posty

rbit    8

Są dopłaty do nawozów w tym roku? Czy przegapiłem już termin ?

jan88    568

nie ma dopłat do nawozów nic nie przegapiłeś 

renovoltage    492

Dopłat do nawozów nie będzie ale będzie talon na panią i balon

jak kto udowodni ze drogie nawozy się opłaca przy tanich produktach rolnych

• Haha 1

jj    23

Opłaca się nadal szaleją za ziemią dzierżawy po 2 tyś biorą i bez dopłat więc się opłaca zboże jeszcze za drogie 

• Like 1

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, rbit napisał:

Są dopłaty do nawozów w tym roku? Czy przegapiłem już termin ?

Przecież tanie były 😉 to nie ma dopłat 

Edytowano przez Nieustraszony1044

krzychu121    4054
21 minut temu, jj napisał:

Opłaca się nadal szaleją za ziemią dzierżawy po 2 tyś biorą i bez dopłat więc się opłaca zboże jeszcze za drogie 

Zamiast narzekać że ktoś płaci takie pieniądze i to nie opłacalne to oddaj swoją ziemię i kasy jak lodu będziesz miał. Obie strony zadowolone będą 

• Like 3

robi57362    2411

rsm import 920 netto plus dostswa z malaszewic

• Thanks 2

jesli pomoglem kliknij fajne

jan88    568
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Ja bym oddał po 2 tys 

to ogłoś sie napewno chętny sie znajdzie u mnie w okolicy to od razu by to wzieli i jeszcze podziękowali że tak tanio 

• Thanks 3

slavik80    123
1 godzinę temu, jan88 napisał:

to ogłoś sie napewno chętny sie znajdzie u mnie w okolicy to od razu by to wzieli i jeszcze podziękowali że tak tanio 

U mnie czyli  gdzie? Jak daleko sa w stanie dojechac rolnicy dzierzawcy o Ciebie?

melon10641    1226
3 godziny temu, robi57362 napisał:

rsm import 920 netto plus dostswa z malaszewic

To saletrę lub mocznik po jakich cenach mają? 

jacor73    1231
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, jan88 napisał:

Napewno to Kopernik nie żyje, nie znasz okolicy, to nie pisz , że chętny się znajdzie. U ciebie by wzieli, w wielu rejonach pies z kulawą nogą by się nie zainteresował. U mnie za 1000 nikt nie weźmie, nie mówiąc o 2 tys.

Edytowano przez jacor73

Mateusz1q    1914
15 minut temu, jacor73 napisał:

Napewno to Kopernik nie żyje, nie znasz okolicy, to nie pisz , że chętny się znajdzie. U ciebie by wzieli, w wielu rejonach pies z kulawą nogą by się nie zainteresował. U mnie za 1000 nikt nie weźmie, nie mówiąc o 2 tys.

Jak takie warunki i dostęp do ziemi to tylko budować obory ci z krowami płacą 5000 i mają zysk to ty 4000 do przodu na samej ziemi. Trzeba wykorzystać szanse

martinezo    43
1 godzinę temu, jacor73 napisał:

masz rację, ja jestem z wielkopolski ale blisko granicy z łódzkim i tam wezmą w dzierżawę ale połowę dopłat też biorą......

Agrest    26167

Mi kiedyś gość przyniósł umowę - ziemia utrzymana w kulturze, wapnowanie co 3 lata, droga przez pole  regularnie koszona i gratyfikacja wedle uznania. Ten ostatni punkt był nie do przyjęcia. Po prostu mnie podk.rwił.  Powiedział by 100 czy 500 i bym inaczej podszedł, a tak to wiadomo że zawsze dla jednego mało dla drugiego dużo. Poniższe punkty i tak bym wypełnił.

Odmówiłem i przyniósł umowę bez ostatniego punktu. Dopłaty i ewentualne paliwo rolnicze jego.

Marl    448

Ja miałem.taka umowę co liczyla 4 strony ( kartka A4 ). Było m.in: - oddanie słomy bez zgody wlasciciela= wypowiedzenie umowy - uszkodzenie drogi dojazdowej = naprawa na własny koszt. Bobry tam uszkodziły taki mały mostek i zrobiły dziury w ziemii. Na szczescie "poradzilem" mu ubieganie się o rekompensatę od Skarbu Państwa. Ale gdy się skończyła ta dzierżawa, kazał zbierać dalej ale już takich dziwnych umów nie przynosi :)

• Haha 1

seba836 napisał:

Jaka u was brutto cena saletry?

pogranicze LRY i WG saletra po 1400 za saletrę

Skowron16    20

ja płacę 1700zł za hektar dopłaty moje akcyza za paliwo też moja i podatek też ja opłacam klasa ziemi od IV do VI

• Sad 1

przemek28_28    2176

U mnie płacą po 2000 za V-VI i przy suszy kolejny rok zbierają po 3-3.5 tony pszenzyta…. Interes po chu…..

• Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj