Polecane posty

Pytanie niby proste ale chcę się upewnić. W kizerycie z ESTY zarówno Mg jak i S ma w 100% rozpuszczalną w wodzie? 
Chce porównać sobie do tego z Agrii, który ma wyszczególnione, że Mg ma rozpuszczalny na poziomie min 22%. 

Sprawdzał to ktoś z Was? Jak to wygląda w praktyce? 

bizon1994    44

Nitromag 1450 netto 

Kizeryt 1350 netto 

Mocznik import 1880 netto

krzychu121    4063
9 minut temu, koordynator napisał:

Zamówione kilka ton Korn kali po 1680 brutto

Gdzie taka cena ?

koordynator    47
krzychu121 napisał:

9 minut temu, koordynator napisał:

Zamówione kilka ton Korn kali po 1680 brutto

Gdzie taka cena ?

Ujazd

bizon1994    44
27 minut temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

Gdzie takie ceny?

Lokalny skład, agromarket

Damian_B    25
3 godziny temu, galan99 napisał:

Cena nawozów  z dnia 31 -1 - 2024.

422910615_1806062019879270_5863256025631562853_n.jpg

Który oddział? Ja dziś dzwoniłem ale Łowicz to saletra 1920 

pawelek98    1207
Napisano (edytowany)
20 godzin temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

Pytanie niby proste ale chcę się upewnić. W kizerycie z ESTY zarówno Mg jak i S ma w 100% rozpuszczalną w wodzie? 
Chce porównać sobie do tego z Agrii, który ma wyszczególnione, że Mg ma rozpuszczalny na poziomie min 22%. 

Sprawdzał to ktoś z Was? Jak to wygląda w praktyce? 

z Agrii to jest siarczan sztuczny, rozpuszczalność w wodzie MGO17% tyle że jest szybciej działający od kizerytu

przeliczając na składnik to teraz z agrii słabo wychodzi, poza tym pyli ale w tym roku kupiłem 12 ton

esta kizeryt najtaniej na dziś wychodzi

Rośliny pobierają z gleby kationy magnezu, które do powierzchni korzenia docierają na dwa sposoby: przez bezpośredni kontakt (12%) i z prądem transpiracyjnym wody (88%). Czynnikami decydującymi o wysokiej przyswajalności magnezu zawartego w nawozie są: wilgotność gleby, wysoka szybkość rozpuszczania i dostępność pierwiastków dla rośliny uprawnej.

Kluczowy jest zatem stopień uwodnienia siarczanu magnezu zawartego w nawozie: im większy, tym większa jest jego zdolność rozpuszczania i przyswajalności przez roślinę. Najtrudniej rozpuszcza się bezwodny siarczan magnezu MgSO4, a najłatwiej siedmiowodny siarczan magnezu MgSO4 x 7 H2O.

Rozwiązaniem dla skutecznego nawożenia siarką i magnezem są nawozy Dalmag S + ZN oraz Dalmag SK + Zn. Dalmag S + ZN zdobył nagrodę w XIII edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. Jest on produkowany w formie granulatu, a technologia produkcji jest opatentowana (nr patentu 219041).

4 godziny temu, krzychu121 napisał:

Gdzie taka cena ?

trochę drożej korn kali 1706 brutto podlaskie

Edytowano przez pawelek98

krzychu121    4063
9 minut temu, pawelek98 napisał:

trochę drożej korn kali 1706 brutto podlaskie

Podeślij namiar na priv. Zapytam ile by chcieli za cały samochód 

pawelek98    1207
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

Podeślij namiar na priv. Zapytam ile by chcieli za cały samochód 

adler agro w takiej cenie całe auto kupiłem

krzychu121    4063

Ok dzięki. Myślałem że to przy kilku tonach. Ja mam ofertę  na 1660 brutto ale negocjuje :)

Agroas ma 1620 ale nie wozi w moje strony. Skoro oni mogą za tyle sprzedać to może i ci z moich stron zejdą jeszcze  

pawelek98    1207
Napisano (edytowany)
5 minut temu, krzychu121 napisał:

Ok dzięki. Myślałem że to przy kilku tonach. Ja mam ofertę  na 1660 brutto ale negocjuje :)

Agroas ma 1620 ale nie wozi w moje strony. Skoro oni mogą za tyle sprzedać to może i ci z moich stron zejdą jeszcze  

tu chyba o odległość chodzi, bo do mnie ze Szczecina wieźli przecież to przez całą Polskę to i drożej w centralnej Polsce te 50zł  na tonie może być taniej 

można popytać z agrii super potas tylko że 37 K2O, 3 MGO, 23 SO3 i 8 CaO ale chyba ze 150 tańszy, 

Edytowano przez pawelek98

GRZES1545    9134
Dnia 30.01.2024 o 14:50, pawelek98 napisał:

wiosna idzie na półkuli północnej

a tak na poważnie zagrożone dostawy LNG z Teksasu gdzie zaczyna się dziać rebelia, ataki na bazy wojskowe na bliskim wschodzie, oraz ataki na statki na morzu czerwonym

oczywiście nasze media o tym wszystkim milczą, tak jak nie pokazują strajków rolników we Francji, Rumuni czy na Litwie

Hubertus wpolityce pisał że to fejk 🤪

Dnia 30.01.2024 o 15:29, Lukasz21_Lubelskie napisał:

Siał ktoś z Was siarczan magnezu posypowy z Elplonu (28,5% MgO, 48 %So3)? Jakieś doświadczenia? Mam możliwość kupna po 1250zł.

Spoko nawóz dobrze się rozsiewał. Jaka ilość w tej cenie Brałeś? Azot pytałeś?

krzychu121    4063
4 minuty temu, pawelek98 napisał:

tu chyba o odległość chodzi, bo do mnie ze Szczecina wieźli przecież to przez całą Polskę to i drożej w centralnej Polsce te 50zł  na tonie może być taniej 

można popytać z agrii super potas tylko że 37 K2O, 3 MGO, 23 SO3 i 8 CaO ale chyba ze 150 tańszy, 

Na OLX ze dwa tygodnie temu widziałem ogłoszenia z tym super potas czy alfa potas to chciał gość 1750 brutto. 

W sumie zadzwonię jutro i do tego adlera zapytam o te Korn kali. Ten super potas też mają ?

pawelek98    1207
1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

teraz już nie wiadomo co prawda a co nie

jedno jest pewne media nasze bajerują jak mogą a prawdy zero

żeby wiedzieć co się w świecie dzieje trzeba y było i chińską, i arabską i ruską i amerykańska telewizje oglądać, w Polsce też dwa światy

1 minutę temu, krzychu121 napisał:

W sumie zadzwonię jutro i do tego adlera zapytam o te Korn kali. Ten super potas też mają ?

nie to trzeba do przedstawiciela agrii 

dla mnie trochę za mało magnezu w tym nawozie ale nieraz stosowałem

• Thanks 1

10 minut temu, GRZES1545 napisał:

Spoko nawóz dobrze się rozsiewał. Jaka ilość w tej cenie Brałeś? Azot pytałeś?

Miałem dziś zamawiać. Ale poczytałem i dochodzę do wniosku że cenowo lepiej wyjdzie kizeryt. (Lepszy procent rozpuszczalności magnezu a u mnie jest z nim za bogato). Mam możliwość dostania po 1600 zł. O azot nie pytałem. Rsm 28% kręci się +/-1550zł/t, Saletrzak polski 1660zł (cenowo wychodzi nie głupio ale ta mała granula słabo dolatuje na 15m).

• Like 1

boogie7    524
Dnia 29.01.2024 o 09:17, Tomek90 napisał:

Każdy robi jak uważa, może pidal i niema co w nocy robić to idzie na etat. 

Wspominałem że z synem ogarniają 😁

Dnia 29.01.2024 o 09:51, tommy66692 napisał:

Ja myślę że większośc tego forum to nie pidale i w nocy nie mają co robić a na etat nie chodzą 😂

U nas roboty było od .uja, więc większość oprócz gospodarek, robiła w zakładach. Nie siedzieli jak Solejuki po porannym obrządku, na ławeczce pod "geesem" 😎

Dnia 29.01.2024 o 19:59, yaroslaw napisał:

A pszenicę  i rzepak  trzyma do  dzisiaj  bo też  mo iść w górę

Ku.wa, prawie zgadłeś 😁  Rzepak sprzedał w żniwa (jak wszyscy u nas we wsi)  ale pszenicę z 2022 roku akurat teraz systematycznie wywozi do pobliskiego młyna. Kosił wtedy pszenicę, jak wszyscy ruszyli w rzepaki. Potem przyszły deszcze i .uj parametry strzelił, a "maniek" parametry ma 😁  

goraj555    8
Damian_B napisał:

3 godziny temu, galan99 napisał:

Cena nawozów  z dnia 31 -1 - 2024.

Który oddział? Ja dziś dzwoniłem ale Łowicz to saletra 1920 

U kogo dokładnie po tyle saletra w Łowiczu?

Damian_B    25
7 godzin temu, goraj555 napisał:

U kogo dokładnie po tyle saletra w Łowiczu?

Agrosklad a agrolok 1910 

krzychu121    4063
Napisano (edytowany)

Sól 1940 brutto przy całym aucie. Ale kazał się wstrzymać do przyszłego tygodnia bo ma iść ładnie w dół jeszcze. W ślad za solą może Korn kali 

@tommy66692 potwierdzisz?

Edytowano przez krzychu121

krzychu121    4063

Drogo. W chemirolu przy 5 tonach chcieli sprzedać za 1470 brutto jak dobrze pamiętam 

tommy66692    2321
24 minuty temu, krzychu121 napisał:

Sól 1940 brutto przy całym aucie. Ale kazał się wstrzymać do przyszłego tygodnia bo ma iść ładnie w dół jeszcze. W ślad za solą może Korn kali 

@tommy66692 potwierdzisz?

Tego nie wiem sól coś taniała ale jak będzie dalej to nie wiem 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj