DRIPOL

Ceny trzody chlewnej 2024

Polecane posty

PRZMAS19821982    958
1 godzinę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Lepiej chyba -10 gr jak oddawać po 3,80. 

Po ile u was warchlaki w detalu? Przy 19/20 zł za kg to ktoś chory chyba.

Nie kupuję,mam swoję... Jak zaczniemy od -10gr to i możemy dotrwać do tych 3,80 jak proponujesz  .ale  ja jednak wolałbym +10gr...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, PRZMAS19821982 napisał:

Nie kupuję,mam swoję... Jak zaczniemy od -10gr to i możemy dotrwać do tych 3,80 jak proponujesz  .ale  ja jednak wolałbym +10gr...

kolego ja to bym wolał +50 gr, ale to nie zależy ani ode mnie ani od ciebie. Ja chciałbym mieć swoje ale niestety 2 maciory musiały wyjechać, a prośnej w okolicy nikt nie ma, a za 20 kg w okolicy chcą 380 zł, to już wolę ten jęczmień za 650 oddać 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak człowiek policzy takiego 30 kg warchlaka bo takie się przeważnie bierze to jest ponad 500 zł, dodać koncentrat, paszę, słomę. Nie wiem czy oprócz gnoju coś z niego zostanie, a gnój od świń do tego bydlęcego też się umywa. 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2410

Może ktoś przypomnieć jak przez irż złożyć dokument o obliczenie średniej liczby świń do tego limitu paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł233    0

Utwórz nowy dokument --> Djp3 - wniosek o wydanie informacji o DJP - podatek akcyzowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
ŻakowskiSławomir napisał:

jak człowiek policzy takiego 30 kg warchlaka bo takie się przeważnie bierze to jest ponad 500 zł, dodać koncentrat, paszę, słomę. Nie wiem czy oprócz gnoju coś z niego zostanie, a gnój od świń do tego bydlęcego też się umywa. 😆

od świń jest lepszy jak od bydła, sprawdź sobie parametry w necie co ile każdy ma w jednej tonie przy 500 zł za warchlaka 30 kg to wolę jednak te zboże przepuścić przez świnie, kalkulator w dłoń proszę Pana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja mówiłem o 500 netto, i to bez transportu :D kalkulator w dłoń jak weźmiesz i zrobisz 20 x 30 to już jest 600 za sztukę+wypożyczenie przyczepki 60+ paliwo orientacyjnie dajmy 100. co do gnoju to wolę ten od bydła i kogo byś nie spytał to u mnie mówi że jak ma gnój od świń wozić to woli słomę posiekać i na to rzucić 50 kg mocznika. wracając do obliczeń, czyli u mnie warchlak 30 kg wychodzi średnio 620-630 zł. worek koncentratu 84-87 zł. Nieistotne przy jakiej ilości, myślę że ciężko będzie wyjść na plus, biorąc pod uwagę że nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie za te pół roku, może być 10,80 a może być 4,80. Zostało paru w okolicy co prosięta sprzedają i termin na 2 miesiące do przodu, tylko cena z dzisiaj, więc jak za 2 miesiące będą te same warchlaki po 450 to on i tak będzie chciał 600, więc ja bez kalkulatora wolę to zboże opchnąć :] 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1815
16 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

jak człowiek policzy takiego 30 kg warchlaka bo takie się przeważnie bierze to jest ponad 500 zł, dodać koncentrat, paszę, słomę. Nie wiem czy oprócz gnoju coś z niego zostanie, a gnój od świń do tego bydlęcego też się umywa. 😆

Co to za teorie rodem z mchu i paproci, przecież zawartość podstawowych związków w  oborniku świńskim jest wyższa, nawet do przeliczania składników jest wyżej notowany świński obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

to coś nie halo tam u Ciebie z ludźmi, wyśle Ci foto jak będę ładować gnój od świń z pryzmy taki co był wyrzucony z głębokiej ściółki i leżał że 4 miesiące, powiem jedno same masełko i parametry nie kłamią jest lepszy od bydła, wpisz w neta. hmm ja teraz kupowałem polskiego po 460 netto za 30 kg, chyba coś jeszcze poszły w górę w czwartek to licz 480 nawet, także coś baardzo drogie u Ciebie są, lepiej jak za duna chcą 😳 u mnie koszt paszy 1,05 zł netto za kilo plus minus, zużycie 2,7-2,8 kg, dolicz z 50-70 zł do każdego tucznika na pozostałe koszty i Ci wyjdzie. tucznika zrób średnio sprzedaż na 125 kg już po potrąceniach 1 czy 2 procentowych. cenę weź aktualną po 7,20 obecnie za żywą netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, turtojs napisał:

to coś nie halo tam u Ciebie z ludźmi, wyśle Ci foto jak będę ładować gnój od świń z pryzmy taki co był wyrzucony z głębokiej ściółki i leżał że 4 miesiące, powiem jedno same masełko i parametry nie kłamią jest lepszy od bydła, wpisz w neta. hmm ja teraz kupowałem polskiego po 460 netto za 30 kg, chyba coś jeszcze poszły w górę w czwartek to licz 480 nawet, także coś baardzo drogie u Ciebie są, lepiej jak za duna chcą 😳 u mnie koszt paszy 1,05 zł netto za kilo plus minus, zużycie 2,7-2,8 kg, dolicz z 50-70 zł do każdego tucznika na pozostałe koszty i Ci wyjdzie. tucznika zrób średnio sprzedaż na 125 kg już po potrąceniach 1 czy 2 procentowych. cenę weź aktualną po 7,20 obecnie za żywą netto

Być może, u mnie wszyscy ciągną na bydlęcym, świńskiego kupić nawet nie chcą 😆 mam porównanie bo mam i świnie i bydło, w małych ilościach ale mam i widzę różnicę w konsystencji towaru. Po 460 to u mnie 18 kg wystawiają bo wczoraj dzwoniłem pod numer z olx. Prosta matematyka jak mówiłem 19 albo 20 zł za kg warchlaka chcą. Jak bym kupił za 460 czy 480 to się opłaca jak najbardziej. Ale ja liczyłem przy cenie ponad 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1815
1 godzinę temu, turtojs napisał:

to coś nie halo tam u Ciebie z ludźmi, wyśle Ci foto jak będę ładować gnój od świń z pryzmy taki co był wyrzucony z głębokiej ściółki i leżał że 4 miesiące, powiem jedno same masełko i parametry nie kłamią jest lepszy od bydła, wpisz w neta. hmm ja teraz kupowałem polskiego po 460 netto za 30 kg, chyba coś jeszcze poszły w górę w czwartek to licz 480 nawet, także coś baardzo drogie u Ciebie są, lepiej jak za duna chcą 😳 u mnie koszt paszy 1,05 zł netto za kilo plus minus, zużycie 2,7-2,8 kg, dolicz z 50-70 zł do każdego tucznika na pozostałe koszty i Ci wyjdzie. tucznika zrób średnio sprzedaż na 125 kg już po potrąceniach 1 czy 2 procentowych. cenę weź aktualną po 7,20 obecnie za żywą netto

Liczyć na tą cenę to jest bardzo duży optymizm delikatnie mówiąc tym bardziej że zrobiła się niejasna sytuacja  w relacjach cenowych Europa Chiny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
2 godziny temu, turtojs napisał:

to coś nie halo tam u Ciebie z ludźmi, wyśle Ci foto jak będę ładować gnój od świń z pryzmy taki co był wyrzucony z głębokiej ściółki i leżał że 4 miesiące, powiem jedno same masełko i parametry nie kłamią jest lepszy od bydła, wpisz w neta. hmm ja teraz kupowałem polskiego po 460 netto za 30 kg, chyba coś jeszcze poszły w górę w czwartek to licz 480 nawet, także coś baardzo drogie u Ciebie są, lepiej jak za duna chcą 😳 u mnie koszt paszy 1,05 zł netto za kilo plus minus, zużycie 2,7-2,8 kg, dolicz z 50-70 zł do każdego tucznika na pozostałe koszty i Ci wyjdzie. tucznika zrób średnio sprzedaż na 125 kg już po potrąceniach 1 czy 2 procentowych. cenę weź aktualną po 7,20 obecnie za żywą netto

podobne masełko to ty  masz zamiast mózgu   łudząc się że zarobisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    42

Oczywiście że gnój lepszy z pod trzody zależy co uprawia się po u mnie gnojowica pod kuku lub jęczmień robi robotę 😁 a kolega za słomę wozi mi z pod bydła i słabo to wyszło po próbach glebowych tak że sprawdzone że trzoda na + 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
stach12 napisał:

2 godziny temu, turtojs napisał:

to coś nie halo tam u Ciebie z ludźmi, wyśle Ci foto jak będę ładować gnój od świń z pryzmy taki co był wyrzucony z głębokiej ściółki i leżał że 4 miesiące, powiem jedno same masełko i parametry nie kłamią jest lepszy od bydła, wpisz w neta. hmm ja teraz kupowałem polskiego po 460 netto za 30 kg, chyba coś jeszcze poszły w górę w czwartek to licz 480 nawet, także coś baardzo drogie u Ciebie są, lepiej jak za duna chcą 😳 u mnie koszt paszy 1,05 zł netto za kilo plus minus, zużycie 2,7-2,8 kg, dolicz z 50-70 zł do każdego tucznika na pozostałe koszty i Ci wyjdzie. tucznika zrób średnio sprzedaż na 125 kg już po potrąceniach 1 czy 2 procentowych. cenę weź aktualną po 7,20 obecnie za żywą netto

podobne masełko to ty  masz zamiast mózgu   łudząc się że zarobisz 

ja tylko policzyłem czysto hipotetycznie po obecnych cenach jakie są, a jakie będą to cholera wie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2410
Dnia 24.02.2024 o 09:16, Paweł233 napisał:

Utwórz nowy dokument --> Djp3 - wniosek o wydanie informacji o DJP - podatek akcyzowy 

Tam należy wpisać rok 2023? W sensie średnia ilość sztuk dla tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Dnia 13.02.2024 o 16:54, Grzesiu90209 napisał:

Rzepak, nie śruta rzepakowa. Śruty rzepakowej nie kupuje bo może być z ukrainy a tam mają gorzki rzepak i uprawiają go na ukrainie. Kiedyś śruty rzepakowe były fajne zielone, a teraz za bardzo grzeją i wszystko brązowe u okolicznych dostawców. 

Dużo taniej niż na śrucie sojowej nie jest, ale wolę kupować od sąsiadów niż z Ameryki południowej. Dużo mniejszy ślad węglowy 😉

Nasiona rzepaku to średni pomysł w żywieniu świń.

Dnia 13.02.2024 o 18:36, ws71 napisał:

Groch w okolicy 1.05 kg brutto,do tego zawartość białka ok 22%,na kg Sr sojowej ponad 2kg grochu i w tym momencie średnio opłacalny robi się biznes, do tego rzepak i już mocno w plecy np względem Sr sojowej i łubinu. Na pewno groch jest super opłacalna opcja przy własnej jego produkcji, tutaj jeszcze w grę wchodzi rasa prosiąt do tuczu nie wszystkie tak samo reagują na taką paszę 

Ładną cenę macie na groch. No i też trzeba doliczyć, że przy grochu idzie automatycznie trochę mniej zboża niż przy samej soi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj