Polecane posty

Jurek87    345
1 godzinę temu, misio3p napisał:

Od dołu? W zeszłym roku tu na forum była dyskusja to ludzie twierdzili, że wszelkie robactwo w silosie to max 2m od góry się pojawia.

no właśnie u mnie też są od góry , ale jak to na kazdym forum co jeden to mądrzejszy :)

miwigos    3601

Było brać na działania wijenne , a nie deminimis

GRZES1545    9133
39 minut temu, Damianek20 napisał:

Pismo z agencji brak kasy na zwrot za materiał siewny 

Jak ludzie mówili że  za pO ,,kasy nie ma i nie będzie " to się śmiali od pisiorow wyzywali 🤷

Mnie przysłali jeszcze na starym roku.

• Like 5
  • Haha 1

Takeda    356
2 godziny temu, Kedar88 napisał:

Pewnie że od góry. Wybieram w tym tygodniu z bina 130 to robak był na 2 pierwszych przyczepach, reszta idzie już bez.

i to według ciebie świadczy, że od góry? Za nim  ze zbiornika zacznie schodzić z góry to środkiem schodzi słup, nigdy nie liczyłem, ale w takim 130 tonowym to pewnie 3-7 ton.

Wszelkiej maści robactwo jakbyś nie sprzątał i gazował to najtrudniej wykosić to z zakamarków, czyli narożniki na styku podłoga-ściana, przy lejowych na obwodzie pierścienia itd. Oczywiście pomijam tu przypadki, że przyjechał trefny towar i wrzuciłeś w połowie zapełniania zbiornika, albo przerzucałeś między zbiornikami

90% przypadków zarobaczenia zboża to pozostałości z poprzedniego sezonu, a takowe na gładkich ścianach... Kolejna sprawa zwłaszcza w płaskodennych, to najwięcej plewy i drobnych frakcji przy samosegregacji jak zasypujesz będzie właśnie przy ścianach najwięcej przy podłodze, bo za nim  się zrobi stożek szerokości średnicy zbiornika to przez te kilkanaście ton syfy idą pod ścianę, potem jest tego mniej i w miarę równomiernie już to wygląda bo już nam wysokość wzrasta i aż tyle się nie zbiera. A przecież w całym czystym zbożu trudniej o rozmnażanie, połamane ziarniaki, dużo plewy i kurzu to są lepsze warunki na rozwój, mało przestrzeni międzyziarnowej, trudniej o zabiegi konserwacyjne, łatwiej o zagrzewanie.

Znasz się lepiej twoja sprawa mnie to lotto

3 godziny temu, misio3p napisał:

Od dołu? W zeszłym roku tu na forum była dyskusja to ludzie twierdzili, że wszelkie robactwo w silosie to max 2m od góry się pojawia.

a potem biora miarkę wychodzi im 2m i 10 centów to przepraszają i zawracają na swoje miejsce?

Damianek20    2065
39 minut temu, GRZES1545 napisał:

Jak ludzie mówili że  za pO ,,kasy nie ma i nie będzie " to się śmiali od pisiorow wyzywali 🤷

Mnie przysłali jeszcze na starym roku.

Ale zostawili nadzieję że może kasa będzie w maju 🤣

43 minuty temu, miwigos napisał:

Było brać na działania wijenne , a nie deminimis

Czyli 

michalsoft    22

Witam współpracował ktoś z was z firmą Corn Trans z Zamościa ? Macie jakieś opinie?

miwigos    3601
51 minut temu, Damianek20 napisał:

Ale zostawili nadzieję że może kasa będzie w maju 🤣

Czyli 

Większość składała na materiał siewny , póżniej wycofaliśmy te wnioski i złożyliśmy na inna pule , dali po 200 do hektara

1 godzinę temu, Takeda napisał:

i to według ciebie świadczy, że od góry? Za nim  ze zbiornika zacznie schodzić z góry to środkiem schodzi słup, nigdy nie liczyłem, ale w takim 130 tonowym to pewnie 3-7 ton.

Wszelkiej maści robactwo jakbyś nie sprzątał i gazował to najtrudniej wykosić to z zakamarków, czyli narożniki na styku podłoga-ściana, przy lejowych na obwodzie pierścienia itd. Oczywiście pomijam tu przypadki, że przyjechał trefny towar i wrzuciłeś w połowie zapełniania zbiornika, albo przerzucałeś między zbiornikami

90% przypadków zarobaczenia zboża to pozostałości z poprzedniego sezonu, a takowe na gładkich ścianach... Kolejna sprawa zwłaszcza w płaskodennych, to najwięcej plewy i drobnych frakcji przy samosegregacji jak zasypujesz będzie właśnie przy ścianach najwięcej przy podłodze, bo za nim  się zrobi stożek szerokości średnicy zbiornika to przez te kilkanaście ton syfy idą pod ścianę, potem jest tego mniej i w miarę równomiernie już to wygląda bo już nam wysokość wzrasta i aż tyle się nie zbiera. A przecież w całym czystym zbożu trudniej o rozmnażanie, połamane ziarniaki, dużo plewy i kurzu to są lepsze warunki na rozwój, mało przestrzeni międzyziarnowej, trudniej o zabiegi konserwacyjne, łatwiej o zagrzewanie.

a potem biora miarkę wychodzi im 2m i 10 centów to przepraszają i zawracają na swoje miejsce?

Z 130 tonowego BINA  2tony  leci z góry , połam styropian i wrzuć u góry i sie przekonasz ,

Jak robisz pożądne gazowanie przed zniwami to wszystko padnie , a robak pod górą , bo u góry powietrze sie skropla  , im bardziej czubato nasypane tym szybciej, podstawa to schłodzenie do 20-24 stopni , niżej ciężko  latem schłodzić , teraz zboże u mnie max 12 stopni , w tyych silosach co troche usypane max 6 stopni

• Like 1

miwigos    3601

Mi nikt nie radził , bo sam wypełniam wnioski, i było warto , dostałem więcej i nie zabrali mi z deminimis , a pula mi się kurczy

Łukaszek    1203

Jak się pula wyczerpie to może się w końcu za myślenie i porządną robotę weźmiecie. Można było sprzedać pszenicę w żniwa 2022 po 1600/1700 to kiedy czekały na 2tys podobnie z rzepakiem a teraz lament.

• Thanks 1

Takeda    356
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Z 130 tonowego BINA  2tony  leci z góry , połam styropian i wrzuć u góry i sie przekonasz ,

Jak robisz pożądne gazowanie przed zniwami to wszystko padnie , a robak pod górą , bo u góry powietrze sie skropla  , im bardziej czubato nasypane tym szybciej, podstawa to schłodzenie do 20-24 stopni , niżej ciężko  latem schłodzić , teraz zboże u mnie max 12 stopni , w tyych silosach co troche usypane max 6 stopni

teoretycznie powinieneś zostawic poduszkę od góry, przy takim 2-3k pojemności czujniki są montowane, że zostaje jakieś 2-3 metry jeszcze no i teoretycznie gdy grzybki sprawne i się obracaja to wyciągną wilgoć i najlepiej dach z powłoką antykondensacyjną, chociaż to już w sumie fanaberia, no ale można

btw pszenica północna WLKP 830 PLN

Edytowano przez Takeda

Kedar88    45
2 godziny temu, Takeda napisał:

Weź się nie ośmieszaj. Pisze to na podstawie doświadczenia a nie jakiś wymysłów (tak jak te twoje 90 %, ciekaw jestem jak to policzyłeś). 
Po sezonie zawsze czyszczę silosy, wymiatam i gazuje. Robaka jak miałem to tylko na górze. Leci na pierwszą przyczepę, maks drugą później czysto. 

• Thanks 2
  • Haha 1

yoma    7
2 godziny temu, michalsoft napisał:

Witam współpracował ktoś z was z firmą Corn Trans z Zamościa ? Macie jakieś opinie?

Witam, tak sprzedaje co roku płatność do tygodnia na koncie, można wiedzieć jaka cena na dziś?

Stach123    254
1 godzinę temu, miwigos napisał:

W pierwszej kolejności stop inwestycją,  nie możliwe , co rok sprzedam hektar i na 2-3 pokolenia starczy, ale wtedy 80 % gospodarstw , by musiało nie istnieć

Kolego , teraz sprzedajemy żniwa 2023 , coś przespałeś

możliwy scenariusz to taki że unia przestanie dawać dopłaty , połowa ukrainy odcięta od eksportu drogą morską  z bezcłowym eksportem w naszą strone  i hektar może kosztować tyle że na waciki braknie na rok , a tym co płacili po 100 000 za hektar po sprzedaży tego hektara  braknie na odsetki na 1 rok od tego hektara . co nie zmienia faktu że jak tych maszyn i ziemi masz więcej będzie dłużej lżej fizycznie , ale ciężej psychicznie

• Like 2

misiak    26
2 godziny temu, Łukaszek napisał:

Jak się pula wyczerpie to może się w końcu za myślenie i porządną robotę weźmiecie. Można było sprzedać pszenicę w żniwa 2022 po 1600/1700 to kiedy czekały na 2tys podobnie z rzepakiem a teraz lament.

Analiza  wsteczna zawsze  skuteczna .

• Like 3

Jurek87    345
2 godziny temu, miwigos napisał:

W pierwszej kolejności stop inwestycją,  nie możliwe , co rok sprzedam hektar i na 2-3 pokolenia starczy, ale wtedy 80 % gospodarstw , by musiało nie istnieć

Kolego , teraz sprzedajemy żniwa 2023 , coś przespałeś

Jak w 22r trafił w cene to jeszcze wnukom bedzie opowiadac 🙃

• Like 2
  • Thanks 1

Wicherek    4213
3 godziny temu, michalsoft napisał:

Ta firma sprowadziła do Polski pszenicę z Ukrainy za  70 mln zł  , ich przedstawiciel odwiedził mnie  celem nawiązania współpracy , jak tylko powiedział nazwę firmy to go wygnałem ,  działali na  szkodę wszystkich rolników uprawiających zboża i dzisiaj powinni mieć zakaz wchodzenia do gospodarstw   !

• Like 7
  • Thanks 1

85Tomekkk    141
22 minuty temu, Wicherek napisał:

Ta firma sprowadziła do Polski pszenicę z Ukrainy za  70 mln zł  , ich przedstawiciel odwiedził mnie  celem nawiązania współpracy , jak tylko powiedział nazwę firmy to go wygnałem ,  działali na  szkodę wszystkich rolników uprawiających zboża i dzisiaj powinni mieć zakaz wchodzenia do gospodarstw   !

Jak tyle kupił to po co jezdzi po gospodarstwach?podobno kupił brykieciarnie w Zamościu i tam pewnie magazyny postawi

ksiaze    234
4 godziny temu, Łukaszek napisał:

jak mogłeś b.ar.a.n.i.e  pszenice z 2023 sprzedać w 2022 za taką cenę...puknij się w głowę i nie zaśmiecaj forum

• Like 2

Łukaszek    1203
7 minut temu, ksiaze napisał:

jak mogłeś b.ar.a.n.i.e  pszenice z 2023 sprzedać w 2022 za taką cenę...puknij się w głowę i nie zaśmiecaj forum

Odniosłem się baranie do lamentu o braku dopłat do własnej głupoty z poprzedniego sezonu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj