Polecane posty

gałgan    6
30 minut temu, ws71 napisał:

Po prostu ciągną z Rosji za jeszcze mniejsze pieniądze, w zamian Rosji dostarczają całą elektronikę potrzebna zakładom zbrojeniowym . Różne są podawane dane ale na Syberii leży ponoć 5-6 mln t zbóż jeszcze że zbiorów z 2022 r

Ty może jesteś jakimś analitykiem, albo z miłości do świń i tańszej pszenicy potrafisz tworzyć z rękawa argumenty za niskimi cenami. 

gałgan    6
55 minut temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Chiny odwołały kolejną partię dostaw amerykańskiej pszenicy . Pytanie czy może coś  uratować    te spadki chyba nie Chiny mają dobry wywiad gospodarczy                   https://www.agrofoto.pl/fakty/swiat/chiny-zerwaly-kolejny-kontrakt-na-dostawy-zboza-tym-razem-z-usa,144565.html

Tak tak, będzie taniej dla twoich zwierzątek 

ws71    1855
21 minut temu, jacek1296 napisał:

Bez urazy, nie "za***ali mi" tylko połaszczyłeś się na kasę dokładnie wiedząc, że twój towar nie spełnia parametrów z umowy. Trzeba było pisać papier na 13,5 białka i " by nie za***ali". Pretensje tylko do siebie.

Nie do końca to tak wygląda zawsze na porcie wychodzą jakiś kwiatki,co najdziwniejsze nigdy nie wyszły lepsze parametry w porcie jak w miejscu załadunku ,ciekawe dlaczego? U nas szło ostatnio 5 samochodów ta samą pryzma , 3 miały faktycznie wyniki zgodne z pobranymi na miejscu załadunku, 2 pozostałe dużo gorsze i wróciły gość od pobieranie próbek jest przeszkolonym  i posiadający odpowiednie papiery, próbki były badane w akredytowanym laboratorium, rozpętała się dzika awantura ,firma z portu wróciła koszty transportu,tłumacząc się pomyłką w próbkach pobranego ziarna

• Like 1
  • Confused 1

jacek1296    1699

Doskonale wiem, co się w porcie wyprawia. Chodzi mi tylko o to, że kolega powyżej doskonale wiedział jaki ma towar, a mimo to podpisał papier z wyższymi parametrami i teraz pretensje do odbiorcy, bo obciął cenę.

Zdzinio    325
Dnia 14.04.2024 o 11:17, miwigos napisał:

To jakie on ilości bierze samochodwe , czy na przyczepke samochodową -pasatem😄

20 samochodów ode mnie ma wźąść a głuwnie wozi na port jednym samochodem, już zostały dwa.

Dnia 15.04.2024 o 10:10, małoroly2018 napisał:

fakture wypisuje? w razie jakiś dopłat jesteś do tyłu

Ja wystawiam bo jestem na VAT, a on ma zarejestrowany skup.

marks50    3524

Co wy sie tm Chinami martwicie ,popatrzcie na prognozę pogody dla Europy na dwa tygodnie do przodu , to dopiero będzie problem . Co nie pod osłonami to polegnie . Najgorzej bedzie z rzepakiem bo kwitnie a przymrozki załatwia go ewidentnie .

• Like 1
  • Haha 1

miwigos    3556

Tak żle nie będzie, gdzie Ty widzisz tak tragicznie , raczej do -2, góra -3

ws71    1855
49 minut temu, miwigos napisał:

Tak żle nie będzie, gdzie Ty widzisz tak tragicznie , raczej do -2, góra -3

Tylko to jest podane w standardzie 2m na ziemia,czyli na poziomie 1m i niżej bedzie co najmniej ok -5 i sama długość dzialania tej temperatury dla mojej miejscowosci ujemna temerature juz prognozuje sie od 23 do 7 rano a to juz nie jest przymrozek tylko zwyczajny mróz , jezeli to sie sprawdzi to rzepak i jeczmien jary na pewno dostanie strzała

marks50    3524

Mówię o Europie i to nie w Austrii w górach ale od Hiszpani po Polskę , nad ranem u niemca do -6 w Polsce to koło Łodzi -4 -6 nad ranem ale są to prognozy to może być różnie nie mniej skalowo przymrozki obejmuja całą Polskę i to praktycznie do maja , na dodatek nie jest to chwilowy jednodniowy przymrozek a powtarzany cyklicznie dla róznych regionów . Dziwne jest to że nie dotyczy to ukrainy 

• Thanks 1
  • Confused 1

miwigos    3556

Ważne że na zachód od nas, może się uda, buraki najszybciej ucierpią

Aroo22    351

Kapka Tarnogród LBL podwyżka na 850 netto za konsumpcję o najwyższych parametrach. 

• Thanks 1

Mateusz1q    1861
5 minut temu, Aroo22 napisał:

Kapka Tarnogród LBL podwyżka na 850 netto za konsumpcję o najwyższych parametrach. 

Cena na wschodzie lepsza niż na zachodzie a takie było narzekanie więc ja już nie wiem o co chodzi 

Aroo22    351
Napisano (edytowany)

To młyn. Przy sprzedaży lekko 100zl za parametry potrącić mogą bez problemu. Albo odesłać do domu jak coś brakuje. Paszowa jeszcze niedawno poniżej 600 netto w okolicy. Obecnie nie wiem bo swoja pszenica sprzedana we wrześniu i nie orientuje się, a od Kapki sms przyszedł. 

Dla porównania Zamojskie Zakłady Zbożowe cena bez zmian od lutego. 

Screenshot_20240417_143544_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Aroo22

GRZES1545    9051
23 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Cena na wschodzie lepsza niż na zachodzie a takie było narzekanie więc ja już nie wiem o co chodzi 

Przyjedz zobaczysz jak jest na tym wschodzie łatwo sprzedać. 

• Like 1

Wicherek    4167

"   Apolityczny protest    "    - takie rzeczy Duda może dzieciom w żłobku mówić  a nie rolnikom   !

Stach123    211

Z tych protestów pis...iaki zrobiły szopki   , a z rolników debili skłóconych ze wszystkimi ,  jeszcze powinni ich zmusić na siedzeniu na kubeczkach  pod marketami i kościołami  . Jak bym był premierem to by tą gnojówkę którą roznoszą po urzędach musieli wylizać z podłogi tak bym gamoni napierdalał pałą  że by z bólu lizali , dziwię się nawet że ci na przejściach co siedzą w tych tirach tygodniami się nie wk***ią i nie napierdolą tym  koczowników granicznych pewnie by to już zrobili tylko policja ich pilnuje . Już ich nawet nikt nie pyta dlaczego protestują hahha bo wszyscy wiedzą że  organizatorzy  działają na zlecenie kurdupla , a koczownikom obiecują dopłaty i dają zupę 

• Haha 2
  • Confused 2

Rolnik1973    15447
7 godzin temu, Stach123 napisał:

Z tych protestów pis...iaki zrobiły szopki   , a z rolników debili skłóconych ze wszystkimi ,  jeszcze powinni ich zmusić na siedzeniu na kubeczkach  pod marketami i kościołami  . Jak bym był premierem to by tą gnojówkę którą roznoszą po urzędach musieli wylizać z podłogi tak bym gamoni napierdalał pałą  że by z bólu lizali , dziwię się nawet że ci na przejściach co siedzą w tych tirach tygodniami się nie wk***ią i nie napierdolą tym  koczowników granicznych pewnie by to już zrobili tylko policja ich pilnuje . Już ich nawet nikt nie pyta dlaczego protestują hahha bo wszyscy wiedzą że  organizatorzy  działają na zlecenie kurdupla , a koczownikom obiecują dopłaty i dają zupę 

https://youtube.com/shorts/NkaBJK3_c1k?si=GSt962eheu8Bymu6

• Like 1

kamil18fmr    98

Ktoś wie czy te 200/300 zł dopłaty będzie do każdej tony zboża czy z jakimś limitem na ha,  tak jak to było poprzednio?. Ja słyszałem , że bez limitu...

miwigos    3556
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Lecz sie na nogi...

Bo na głowe to już z późno

Edytowano przez miwigos
  • Like 1
  • Haha 1

bizon1    250

Na razie żadnych konkretów żadnego projektu na stronie ministerstwa nie ma także poczekamy jeszcze trochę na projekt ,potem konsultacje społeczne , naniesienie zmian ,zgoda UE ,itp. - o ile wogóle prowadzone są prace nad tym

• Like 1

jajonasz    1397

No do wyborów trzeba jakoś przeciągnąć, przecież to widać że nikt się nie rwie do tych dopłat, no oczywiście oprócz rolników. 

• Like 2

miwigos    3556
Napisano (edytowany)

A co Ci to zmieni , jak dadzą ci kase to zagłosujesz na nich, wątpie, nigdy na nich nie gosowałem i nie zagłosuje, pamiętam ile złego narobili , obecnie nic nie robią z tego co obiecywali , zajmuja sie tym co nieistotne ,np. aborcja , tabletka, nie potrafia embargo zrobić na zboże , rzepak, cukier

Edytowano przez miwigos
  • Like 6

jajonasz    1397

No Ty zagłosowałeś na pis bo dali Ci kasę, mimo tego ile złego zrobili dla rolnictwa, więc może i są tacy co zagłosują na nich, bo obiecali dopłaty 🤭

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj