Polecane posty

maniekc360    122
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Lolek74 napisał:

Może nie chcą wątpliwej jakości surowca, co w tym dziwnego? 

A może Rosyjskie zboże jest tańsze, bo wyprodukowane na tańszych nawozach, na które było embargo, oraz potrzebne im dolary na zakup broni...(ruskim)

Edytowano przez maniekc360

PAN88    1814
2 godziny temu, ws71 napisał:

Nie dziw się z własnego doświadczenia ,rynkową cena w okolicy w tamtym okresie ok 1500 zł, okoliczni rolnicy od 1700 w górę  i nikt nie chciał sprzedać bo będzie drożej, mi uratowało tyłek gospodarstwo Agrosieci , które sprzedało mi po 1500 i jeszcze poczekali za kasą, tutaj faktycznie po części wina producentów zbóż, pamiętaj o jednym rynek nie znosi próżni, pierwsze ukraińskie zboże które pojawiło się na rynku było tańsze ok 300 zł od krajowego , w razie czego mogę przytoczyć opinię z tego forum że krajowi konsumenci zbóż  paszowych nie są potrzebni  bo wszystko sprzeda się za granicę  za porządną kasę 

Uważaj bo zaraz podpadniesz co nie którym rolnikom co mają tylko produkcję roślinną. Nie Ty jeden o tym wiedziałeś że rynek nie lubi próżni. W tym roku jak za dużo wszyscy mili i spokojni 

• Haha 1

ws71    1858

Co do rosyjskich cen w ich portach, ukraińskie jest ponoć tańsze o około 5€ na tonie [ pszenica 12,5% białka]

obraz.png

5 minut temu, PAN88 napisał:

Uważaj bo zaraz podpadniesz co nie którym rolnikom co mają tylko produkcję roślinną. Nie Ty jeden o tym wiedziałeś że rynek nie lubi próżni. W tym roku jak za dużo wszyscy mili i spokojni 

Akurat podziekowałem w tym roku tzw skoczkom , biore tylko od stałych, troche dorzucę ok 100 zł do ceny rynkowej i swiety spokój

• Like 1

Tigon    1500
1 godzinę temu, nie napisał:

nie wiem dlaczego narzekacie? przecież pszenica jest po 2700 zł/T ......................  do siewu :D 

to jest dopiero złodziejstwo

Przy cenach nasian qq to jeszcze nie jest źle 😂😂

Jacolino    46
10 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Czyli zostawiamy Ukrainę sama sobie i niech Włodek robi co chce? Tego chcecie?

Tak. To nie nasza wojna, wystarczająco dużo już oddaliśmy urkom. Czas zacząć myśleć o sobie. 

• Thanks 3

alfa    1208
Napisano (edytowany)

A mnie tak zastanawia , każdy na forum bo ukraińskie to trujące itp a niech się wypowiedzą ci z tego forum którzy nieraz ładnie tu na forum pisali że desykowali rzepak . A później za 2 3 tyg czy później taki rzepaczek trafił do tłoczni i ludzie sobie kotlety na nim piekli i do surówek dodawali . To to rozumiem nie jest trujący olej ? 

Edytowano przez alfa
  • Like 2

Tigon    1500
Napisano (edytowany)

Jest to karygodne, ale skala tej praktyki w Polsce jest skrajna. U nas każdy kto sieje rzepak od x lat nigdy nie robił desykacji. Ale u nas suszy nie było to nigdy odrostów tez nie było. Ukrainy nie ma co zostawiać tylko myśmy dali nie palec a rękę jako kraj a rolnicy dali już wszystko łącznie z własną d*pą, niech teraz inni się wykażą. Szkoda że w tej całej szopce co Ukrainy robi "te" tabelki kto ile jej dał pomocy nie uwzględni kto ile stracił przez tą pomoc.

Edytowano przez Tigon
  • Like 1

alandil    284
10 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Niektórzy to mam wrażenie, że nie mogą się doczekać kiedy będą mogli jechać na ukraiński front.

W naszym interesie jest taka pomóc Ukrainie, aby miała siłę dalej się wykrwawiać i osłabiać Rosję. Mamy wojować do ostatniego ukra, jak najmniejszym kosztem z naszej strony. Jak ktoś tego nie rozumie, to chyba pojęcia o polityce nie ma i lepiej niech do Caritasu się zapisze.

Państwa nie mają sojuszników, mają tylko wspólne interesy.

• Like 3

Grab12    76

W każdej grupie narodzie itd znajdą się czarne owce wystarczyło by żeby towary były badane jak należy a każdy by pilnował jakości bo wiedziałby że popsuje sobie opinię i nikt niczego od niego nie kupi.  poza tym  te nasion można by było sprzedawać z przeznaczeniem na paliwo.

Tigon    1500
Napisano (edytowany)

to powinno być w interesie Ukrainy a nie my mamy jeszcze ponosić koszty by robić drogie badania na zawartość substancji czynnych czy gmo. A dwa tu nie ma co porównywać skoro oni mają tańsze nasiona qq 50%, podatek rolny śmieszny, brak ekologi w ciągnikach, tańsze SOR'Y, tańsze paliwo i tańsze nawozy. Powinno być cło 10-20% ew w porcie zwrot po załadunku na statek, A i jeszcze każdy kwit tam można kupić.

Edytowano przez Tigon

jahooo    9311

My obecnie nie mamy wspólnego interesu z Ukrainą , pomoc to jedno, a interesy to drugie. W tej chwili interez z Ukrainą wygląda tak, że my ponosimy koszty, a Ukraina spija śmietankę. W tym rozliczeniu nasza pomoc militarna dla ukraińców się nie liczy, oni chcą wejść do UE bez żadnych warunków brzegowych i gospodarzyć sobie tak, jak robili to do tej pory. Czyli same profity żadnych ograniczeń.

Polska pomoc wojskowa się nie skończyła i trwa nadal, natomiast w interesach musimy bronić swojej gospodarki, bo w tej chwili Ukraina najeżdża gospodarczo nas, na co nie możemy powolić

Jak się ratuje tonącego, to najlepiej dać mu w łeb lub go podtopić, żeby nie ciągnął na dno ratownika

alfa    1208
3 minuty temu, Tigon napisał:

to powinno być w interesie Ukrainy a nie my mamy jeszcze ponosić koszty by robić drogie badania na zawartość substancji czynnych czy gmo. A dwa tu nie ma co porównywać skoro oni mają tańsze nasiona qq 50%, podatek rolny śmieszny, brak ekologi w ciągnikach, tańsze SOR'Y, tańsze paliwo i tańsze nawozy. Powinno być cło 10-20% ew w porcie zwrot po załadunku na statek,

Jakie 50 ,% ? Pioneer raptem 130 zł na hektar tańszy z gorsza zaprawa 

Tigon    1500

dkc wiele odmian niestety tak jest.

alfa    1208

@Tigon to są odmiany ze starych roczników w małych ilościach dzwoniłem pytałem i nie wierzę w te głupoty

peugeot    378
27 minut temu, alandil napisał:

Niektórzy to mam wrażenie, że nie mogą się doczekać kiedy będą mogli jechać na ukraiński front.

W naszym interesie jest taka pomóc Ukrainie, aby miała siłę dalej się wykrwawiać i osłabiać Rosję. Mamy wojować do ostatniego ukra, jak najmniejszym kosztem z naszej strony. Jak ktoś tego nie rozumie, to chyba pojęcia o polityce nie ma i lepiej niech do Caritasu się zapisze.

Państwa nie mają sojuszników, mają tylko wspólne interesy.

Mam nadzieję że tak samo rozumiesz i popierasz interes np niemiecki czy francuski w całym tym zamieszaniu . 

mano    258
Napisano (edytowany)

Cała prawda.

Edytowano przez mano

alandil    284
Napisano (edytowany)
50 minut temu, peugeot napisał:

Mam nadzieję że tak samo rozumiesz i popierasz interes np niemiecki czy francuski w całym tym zamieszaniu . 

To chyba oczywiste. Najlepszym tego przykładem jest stan praworządności. Jak bardzo to interesowało państwa zachodnie, gdy nasz rząd nie był proniemiecki? A jak jest teraz?

Jak wygląda sprawa exportu naszego ziemniaka? Jak nie wiesz o czym mówię, to warto tym się zainteresować.

Kolejna sprawa to kwestia śor. Przepisy tworzono tak, aby Niemiec sobie poradził a Polaka dobić. Dlaczego nie chcieli wprowadzić przepisów, że każdy kraj ma użyć dana ilość na ha, tylko każdy kraj miał ograniczyć o 50%? Przecież to absurd. Ale jakby wprowadzili, że dana ilość na ha, to my byśmy tego nie odczuli, a stratne byłyby kraje zachodu. A to przecież najsprawiedliwsza i najbardziej logiczna opcja. 

Interesy, nic więcej. Nawet teraz to my mamy przeznaczać całe zasoby państwa. Niemcy to mogą ewentualnie wysłać kilka helmow i tylko gadać, że trzeba pomagać. Tylko to Polska ma płacić za to, nie zachód.

Wrzesień 39 widać dalej nas niczego nie nauczył.

Edit

Do wojny to się dołącza, aby zdążyć na paradę zwycięstwa, a nie jak wszystkie karty są w grze.

Edytowano przez alandil
  • Like 4
  • Thanks 1

witejus    8594
13 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Utopić się razem z tonącym?tego chcesz?

• Like 4

Alanio2011    151

Czy wiecie ze material siewny kukurydzy na Urynie kosztuje 50% taniej niz u nas.Oczywiscie identyczne odmiany.Dlaczego dobrodzieje tego do nas nie przywioza?

mysza103    2487

Pszenica wyprzedana , po podliczeniu wyszło że  plon był 8,250 tony z ha.  Po żniwach pisałem tu że powinno być ok 8,5 tony z ha , więc  o dużo się nie pomyliłem.  Tylko ta cena , ale trudno , już pozamiatane 

rocknrollnik1    1279

jak myślicie, już nas sprzedali , czy jeszcze nie?

Główna bohaterka tego filmu jest rolniczką od nas i zawsze aktywnie działa w strajkach. Za to zachowanie tych co jej wyrwali mikrofon jest zastanawiające. Sporo można się dowiedzieć w komentarzach pod filmikiem. Zobaczcie dopóki nie wykasowali.

• Like 1
  • Thanks 1

tomek222    682
5 godzin temu, alfa napisał:

A mnie tak zastanawia , każdy na forum bo ukraińskie to trujące itp a niech się wypowiedzą ci z tego forum którzy nieraz ładnie tu na forum pisali że desykowali rzepak . A później za 2 3 tyg czy później taki rzepaczek trafił do tłoczni i ludzie sobie kotlety na nim piekli i do surówek dodawali . To to rozumiem nie jest trujący olej ? 

A żeby tylko to, tu się jeden chwalił że ma dostęp do tabletek na robaka normalnie nie dostępnych dla przeciętnego Kowalskiego, już o tabletach niewiadomego pochodzenia z allegro nie wspomnę. No i jak niektóre środki były wycofywane to jakie to zapasy niektórzy tutaj porobili i w piździe mieli że niezdrowe. Dlatego trochę śmiać mi się chce jak niektórzy tu krzyczą jakie to trujące zboże z UA.

• Thanks 1

macko979    69
tomek222 napisał:

5 godzin temu, alfa napisał:

A żeby tylko to, tu się jeden chwalił że ma dostęp do tabletek na robaka normalnie nie dostępnych dla przeciętnego Kowalskiego, już o tabletach niewiadomego pochodzenia z allegro nie wspomnę. No i jak niektóre środki były wycofywane to jakie to zapasy niektórzy tutaj porobili i w piździe mieli że niezdrowe. Dlatego trochę śmiać mi się chce jak niektórzy tu krzyczą jakie to trujące zboże z UA.

robisz propagande i śmiać to z takiej nieświadomej ciemnoty można.. Według NIK 35% zboża jest skażone. O GMO nie wspomnę, frytki z maca smakują na oleju z ich rzepaku? Mówiąc niektórzy to pewnie chodzi o etatowców co z pola nie żyją.

• Like 1
  • Thanks 2

Damianek20    2042
22 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Zawsze możesz iść i za nich walczyć na pewno będą ci wdzięczni , nikt ci tego nie zabrania . Ja osobiście nawet palcem nie kiwne żeby im pomóc . 

• Like 5
  • Thanks 1

Wicherek    4169
6 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

jak myślicie, już nas sprzedali , czy jeszcze nie?

Główna bohaterka tego filmu jest rolniczką od nas i zawsze aktywnie działa w strajkach. Za to zachowanie tych co jej wyrwali mikrofon jest zastanawiające. Sporo można się dowiedzieć w komentarzach pod filmikiem. Zobaczcie dopóki nie wykasowali.

Ta pani chyba jest " ruską onucą  "   nic nie jest ustalone   , Gryn jest bardzo niezadowolony z rozmów , mówił ze niema  żadnych konkretów ani ustaleń   ! juz przed protestem jakaś grupa sterowana pewnie przez Kołodziejczaka ogłosiła zeby na protest nie jechać bo Gryn już się  dogadał  a on w tym czasie jechał autokarem na protest   ! 

• Thanks 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj