Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki7745    241
19 minut temu, stach12 napisał:

Taką liste powinien robić rząd i tych strajkujących odwiedzić na okolicznośći ; 1 jakiego producenta kupowany od 2 lat był  nawóz . 2 jakiego producenta kupowane są maszyny do gospodarstwa i w zależnośći od odpowiedzi  jak 2 razy zagraniczny producent  łeb na pniak , jak 1 odpowiedż na tak  worek  pod topór hahha . Wicherek po co wklejasz gamonia który przyznaje  że jeżdzi cymbał na protesty po kase z dopłat  , a jeżdzi po kase  bo zboże sprzedał wcześniej 

kupowałem polski nawóz wspomagałem grupe azoty , maszyny polskie brałem agrolift biardzki agrotom w zamian dostałem w ryj od chlewu z wiejskiej w wielkim skrócie chwała ukrainie , wy***rdalaj na front i przestań pier**lić trolu

• Like 8

marks50    3514
Napisano (edytowany)
44 minuty temu, Wicherek napisał:

Tak niestety jest . Sam znam trzech takich ze na strajku nie byli nawet godziny ale wnioski składali jako pierwsi , nie mniej anonimowi nie są kazdy wie tak jak i ja . Karma jednego dopadła bo utopił ciagnik na polu , zdziwiony byłem że dzwoni aż na koniec wsi by go wyciagnąć , pytam go to nie ma kogos bliżej ? a on na to ze u wzystkich był i nikt nie chce pomóc - to go zapytałem dlaczego nie chcą pomóc to sie rozłączył . Nie chce nic mówić ale ludzie nadal go na strajkach nie widzieli , i kazdy zna sie we wsi że jeden skromny , drugi nieśmiały ale mi chodzi o takich że jak do chwalenia sie to pierwsi a do pomocy ostatni - każdy rolnik napewno takich zna :) . No cóż tródno . 

Teraz następna sprawa bo celebryta sie uruchomił , co prawda nie mówi nic nowego , wiemy ze związki chcą nas sprzedać ale może skomentujmy to ;

https://www.tiktok.com/@rolnik_na_kazda_okazje/video/7339604316191345953?_r=1&_t=8kBYIDwI5TN

juz sam nie wiem co o tym myśleć ? Jechać -źle bo poparcie dla zwiazków , nie jechać -tez źle bo powiedza że rolnicy skapitulowali i zwiazki decydują . Samem juz mozna hopla dostac .

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Thanks 1

stach12    911
8 minut temu, jarecki7745 napisał:

kupowałem polski nawóz wspomagałem grupe azoty , maszyny polskie brałem agrolift biardzki agrotom w zamian dostałem w ryj od chlewu z wiejskiej w wielkim skrócie chwała ukrainie , wy***rdalaj na front i przestań pier**lić trolu

jak to prawda co piszesz w 1 linijce  to się wcale nie dziwie że  nie panujesz nad sobą w 2 linijce hahha 

tomciu86    130

Teraz jak dadzą te 1500 do ha to już ludzie z miasta będą mieli rolników za bandę chciwych hamów co wyszli tylko protestować żeby wyrwać pieniądze

• Like 2

marks50    3514
Napisano (edytowany)

Nie jest realne by dali 1500 zł ale realne jest ze moga obiecać że dadzą , słowo nie kosztuje :) , dopłaty sa duzo niższe a kosztuja 20 mld a gdzie dopłatom do 1500 zł ???? nie realne . Ula fon Nogaj zaproponowała 6 mld ale to pewnie nawet bedzie dopłata nawet do grabienia liści a przedewszystkim nie rozwiąrze żadnych  problemów . Pierwszy niezbywalny punkt to zamkniecie granicy , a potem można rozmawiać o  rekompensatach . Uwierzcie mi że oni chca dać jakieś pieniadzę (na pewno nie 1500 zł) i nie dlatego ze lubia rolniów , tylko wiedza że gospodarka tak siadła bo nie sprzedaja się maszyny, paliwa , nawozy itd. oni wiedza ze jak nie dadza rolnikom to rolnik nie kupi i beda mieli problem z zapaścią sektora . Dlatego nie skupiajmy sie na dopłatach tylko wrócić do dwóch podstawowych punktów , zamknąć granice , precz z kulawym ładem. Żadne półkompromisy bo na tym skończą sie negocjacje .

Edytowano przez marks50
  • Like 3

jarecki7745    241

odpisałem ci na twoje postulaty , z twojego posta wynika że ty pierwszy byś poszedł pod topór

Alanio2011    151

Chlopy jak nas chca wykonczyc to my wykonczmy te firmy co sprowadzaly. Nic nie kupowac i uswiadamiac innych rolnikow.

peugeot    378

Rozumiem niezadowolenie z naszych polityków którzy do tego doprowadzili jak i protesty z tym związane . Ale nie rozumiem i nie zgadzam się z pogardą jaką niektórzy wypowiadają się o narodzie ukraińskim . Europa sprzedaje swoje towary w Ukrainie i to jest ok , a gdy Ukraina sprzedaje w Europie to już dla Was  prawie zbrodnia . Polska cały czas zachęca inwestorów zagranicznych  niskimi kosztami pracy i ulgami w podatkach , Ukraińcy mają prawo do tego samego.  Chcecie równości i sprawiedliwości to bądźcie sprawiedliwi bo sami też tej sprawiedliwości od innych oczekujecie. Wstyd mi za niektórych Polaków, za ten brak obiektywizmu i egoizm . 

• Like 1

jaco512    1024

To niech ukraina produkuje spełniając wszystkie wymogi które wymagane są u nas..

• Like 3
  • Thanks 1

peugeot    378
7 minut temu, Alanio2011 napisał:

Chlopy jak nas chca wykonczyc to my wykonczmy te firmy co sprowadzaly. Nic nie kupowac i uswiadamiac innych rolnikow.

To dobra metoda stosowana w cywilizowanym świecie , ale nie przez polskiego rolnika . Polacy wolą obarczyć odpowiedzialnością kogoś innego aby tylko nie siebie . 

marks50    3514
Napisano (edytowany)

My im sprzedajemy co potrzebuja oni nam sprzedają to co im zbywa :) ,Rynek otwarty tylko w jedna strone , nadal sa ograniczenia w wysyłaniu na ukrainę :) sprubój tam sprzedac maliny czy drób - nie da się . Po to są cła i nimi sie steruje na granicy ale jak dojdzie do meritum sprawy , argumentów to wtedy ukraina zapomina o zasadach i zaczyna płakać ze nabyła specjalnych praw bo wojuje :) . Jak jeszcze popatrzeć że psioczymy my na ukraine jako nic nieznaczący rolnicy , nasi rządzacy czy negocjujący rolnicy trzymaja poziom - bo musza , ale jak popatrzeć co mówia politycy ukrainy to jest jakas porażka , wiecej kurtuazji jest pod sklepem niz na ukrainie , te Kaczki , sraczki i inni wyzywają wszystkich a nawet grozą drugim Wołyniem  - to nie z jakiś posłuchów tylko oficjalne słowa , sam żebrzeński jedzie równo po plakach , grozi WTO , Shmychal czy trzmychal grozi Polsce bo zrobi to czy to a nasz dziadek siekierski nawet nie chce słyszeć o cłach . Nie możemy negocjowac z pozycji zbitego psa- takich negocjacji nikt nigdy nie wygrał .

Edytowano przez marks50
  • Like 5
  • Thanks 2

peugeot    378
2 minuty temu, jaco512 napisał:

To niech ukraina produkuje spełniając wszystkie wymogi które wymagane są u nas..

Ukraina produkuje jak chce a my zezwalamy na import , to nasz problem a nie ich . Będzie ich jeśli postawimy taki warunek . 

Leszy    5189
2 minuty temu, marks50 napisał:

My im sprzedajemy co potrzebuja oni nam sprzedaja to co im zbywa :) 

Każdy sprzedaje co my zbywa. 

jaco512    1024

Jakie my zezwalamy? Mów za siebie.. to bruksela zezwoliła..

Alanio2011    151

Dlaczego nie sprowadzamy tego czego u nas brakuje? Sciagamy to czego sami mamy nadmiar-gdzie logika?

• Like 5

peugeot    378
Napisano (edytowany)

Zapytaj  tych którzy zezwolili . 

Edytowano przez peugeot

Wicherek    4163
50 minut temu, marks50 napisał:

Tak niestety jest . Sam znam trzech takich ze na strajku nie byli nawet godziny ale wnioski składali jako pierwsi , nie mniej anonimowi nie są kazdy wie tak jak i ja . Karma jednego dopadła bo utopił ciagnik na polu , zdziwiony byłem że dzwoni aż na koniec wsi by go wyciagnąć , pytam go to nie ma kogos bliżej ? a on na to ze u wzystkich był i nikt nie chce pomóc - to go zapytałem dlaczego nie chcą pomóc to sie rozłączył . Nie chce nic mówić ale ludzie nadal go na strajkach nie widzieli , i kazdy zna sie we wsi że jeden skromny , drugi nieśmiały ale mi chodzi o takich że jak do chwalenia sie to pierwsi a do pomocy ostatni - każdy rolnik napewno takich zna :) . No cóż tródno . 

Teraz następna sprawa bo celebryta sie uruchomił , co prawda nie mówi nic nowego , wiemy ze związki chcą nas sprzedać ale może skomentujmy to ;

https://www.tiktok.com/@rolnik_na_kazda_okazje/video/7339604316191345953?_r=1&_t=8kBYIDwI5TN

juz sam nie wiem co o tym myśleć ? Jechać -źle bo poparcie dla zwiazków , nie jechać -tez źle bo powiedza że rolnicy skapitulowali i zwiazki decydują . Samem juz mozna hopla dostac .

Ja już siedmiu zwerbowałem na wyjazd i tu będzie jak z piątką dla zwierząt   ( ważne że jesteś    ! nie ważne z jakiego związku    !   )

• Thanks 1

stach12    911
4 minuty temu, jaco512 napisał:

Jakie my zezwalamy? Mów za siebie.. to bruksela zezwoliła..

i tu jest problem , bo unia zezwoliła , a winą obarczacie nie unie tylko ukraine 

• Haha 1

Damianek20    2042
1 godzinę temu, PAN88 napisał:

Przecież to eksperci. Ciekawe kto im płaci za takie głupoty że gadają? Czy wychodzą z zasady że nie ważne co aby gsdali

A słyszałeś wypowiedź hołka ? 

jaco512    1024
1 minutę temu, stach12 napisał:

i tu jest problem , bo unia zezwoliła , a winą obarczacie nie unie tylko ukraine 

Może niech ukraina łaskawie wysyła zboże tam gdzie robiła to przed 2022r, ja nie prosiłem o wagony z ich zbożem..

• Like 1

stach12    911

tu się sprzedaje gdzie drożej i wolno , wy naprawdę myślicie że tam gdzie trafia polski eksport tam są miejscowi producenci zadowoleni ? też im to obniża  ceny produktów 

• Sad 1

marks50    3514
Napisano (edytowany)

Skończcie z tym ze to ukraina - to są niemieckie spółki naciskające po przez opłacanych ukraińskich polityków , ani ukraina na tym zarabia ani tym zarządza . To jest walka by wpuścić towary z tamtej strony na jak najlepszych warunkach , Niemieckie , amerykaskie itd spółki chcą dostępu do europejskiego rynku , ich nie obchodza ukraińcy , ich nie obchodzą polscy rolnicy , im chodzi o dostęp bezcłowy do rynku UE . maja technologie by produkowac dużo a do tego tanio na ukraińskich warunkach , w UE nie przejdzie dlatego podwyższają koszty produkcji z zielonymi ładami, CO2 , fit55 - to jest gwarancja że produkcja w UE nie może nawet zagrozić produkcji oligarchów . Od poczattku mówiłem ze zielony ład i zamkniecie granicy to jeden postulat .Zmkniemy grnice to sama UE zrezygnuje z ładu czerwonego bo zabraknie żywności . Tak samo w druga stronę im wiecej obciażą produkcję w UE tym wiecej beda mogli przywieźć z ukrainy i innych krajów .

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-wolodymyr-zelenski-zdziwiony-to-nie-jest-normalne,nId,7353453

a na koniec jeszcze żebrzeński zdziwiony . Nie wysyłajcie zbóż to nie będzie obrazków działajacych na korzyść Kremla . najpierw coś podpalaja a potem zdziwieni ze się pali . Co cie żełeński obchodzi ze w Polsce leży na torowisku zboże prywaciucha np. z niemiec ???? Jaką korzyść ma z tego Kreml ? skoro jest propaganda ze zanizaja cene rynkową to po takim wysypaniu moga tylko zadziałac w druga strone wiedząc ze moga sprzdać drożej więc cena się podniesie .

Po tym wystapieniu aktora w kanadyjskim knesecie i klaskani ccmanowi  Hunce to powinny być zerwane stosunki dyplomatyczne za gloryfikowanie banderyzmu a tu nasi duplomaci negocjuja czy ukraina pozoli wprowadzić cła ???? 

Edytowano przez marks50
  • Like 2
  • Thanks 1

poosa21    861
8 godzin temu, stach12 napisał:

narzekać że piec wymienią za pół darmo ,  dofinansują elewacje lub wymienią okna na nowe za grosze to trzeba mieć nieżle zdeformowane móżgowie pisem 

Umiesz liczyć? Bo chyba nie, co z tego że na piec ci dadzą jak koszt ogrzewania prądem będzie kilka razy wyższy niż drzewem czy węglem. Znajomy wyliczył że na modernizację domu 90m będzie potrzebował 120tys żeby zadowolić Brukselę.

40 minut temu, peugeot napisał:

Rozumiem niezadowolenie z naszych polityków którzy do tego doprowadzili jak i protesty z tym związane . Ale nie rozumiem i nie zgadzam się z pogardą jaką niektórzy wypowiadają się o narodzie ukraińskim . Europa sprzedaje swoje towary w Ukrainie i to jest ok , a gdy Ukraina sprzedaje w Europie to już dla Was  prawie zbrodnia . Polska cały czas zachęca inwestorów zagranicznych  niskimi kosztami pracy i ulgami w podatkach , Ukraińcy mają prawo do tego samego.  Chcecie równości i sprawiedliwości to bądźcie sprawiedliwi bo sami też tej sprawiedliwości od innych oczekujecie. Wstyd mi za niektórych Polaków, za ten brak obiektywizmu i egoizm . 

Porozmawiaj z kimś starszym co mieli do czynienia z ukraincami, na Wołyniu nie mordowali żołnierze tylko sąsiedzi. Dla mnie to będą zawsze banderowcy. Kilka osób z mojej  rodziny zginęło z ich rąk.

• Like 4
  • Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:

• Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj