Polecane posty

peugeot    378

Rozumiem niezadowolenie z naszych polityków którzy do tego doprowadzili jak i protesty z tym związane . Ale nie rozumiem i nie zgadzam się z pogardą jaką niektórzy wypowiadają się o narodzie ukraińskim . Europa sprzedaje swoje towary w Ukrainie i to jest ok , a gdy Ukraina sprzedaje w Europie to już dla Was  prawie zbrodnia . Polska cały czas zachęca inwestorów zagranicznych  niskimi kosztami pracy i ulgami w podatkach , Ukraińcy mają prawo do tego samego.  Chcecie równości i sprawiedliwości to bądźcie sprawiedliwi bo sami też tej sprawiedliwości od innych oczekujecie. Wstyd mi za niektórych Polaków, za ten brak obiektywizmu i egoizm . 

• Like 1

jaco512    1024

To niech ukraina produkuje spełniając wszystkie wymogi które wymagane są u nas..

• Like 3
  • Thanks 1

peugeot    378
7 minut temu, Alanio2011 napisał:

Chlopy jak nas chca wykonczyc to my wykonczmy te firmy co sprowadzaly. Nic nie kupowac i uswiadamiac innych rolnikow.

To dobra metoda stosowana w cywilizowanym świecie , ale nie przez polskiego rolnika . Polacy wolą obarczyć odpowiedzialnością kogoś innego aby tylko nie siebie . 

marks50    3530
Napisano (edytowany)

My im sprzedajemy co potrzebuja oni nam sprzedają to co im zbywa :) ,Rynek otwarty tylko w jedna strone , nadal sa ograniczenia w wysyłaniu na ukrainę :) sprubój tam sprzedac maliny czy drób - nie da się . Po to są cła i nimi sie steruje na granicy ale jak dojdzie do meritum sprawy , argumentów to wtedy ukraina zapomina o zasadach i zaczyna płakać ze nabyła specjalnych praw bo wojuje :) . Jak jeszcze popatrzeć że psioczymy my na ukraine jako nic nieznaczący rolnicy , nasi rządzacy czy negocjujący rolnicy trzymaja poziom - bo musza , ale jak popatrzeć co mówia politycy ukrainy to jest jakas porażka , wiecej kurtuazji jest pod sklepem niz na ukrainie , te Kaczki , sraczki i inni wyzywają wszystkich a nawet grozą drugim Wołyniem  - to nie z jakiś posłuchów tylko oficjalne słowa , sam żebrzeński jedzie równo po plakach , grozi WTO , Shmychal czy trzmychal grozi Polsce bo zrobi to czy to a nasz dziadek siekierski nawet nie chce słyszeć o cłach . Nie możemy negocjowac z pozycji zbitego psa- takich negocjacji nikt nigdy nie wygrał .

Edytowano przez marks50
  • Like 5
  • Thanks 2

peugeot    378
2 minuty temu, jaco512 napisał:

To niech ukraina produkuje spełniając wszystkie wymogi które wymagane są u nas..

Ukraina produkuje jak chce a my zezwalamy na import , to nasz problem a nie ich . Będzie ich jeśli postawimy taki warunek . 

Leszy    5215
2 minuty temu, marks50 napisał:

My im sprzedajemy co potrzebuja oni nam sprzedaja to co im zbywa :) 

Każdy sprzedaje co my zbywa. 

jaco512    1024

Jakie my zezwalamy? Mów za siebie.. to bruksela zezwoliła..

Alanio2011    151

Dlaczego nie sprowadzamy tego czego u nas brakuje? Sciagamy to czego sami mamy nadmiar-gdzie logika?

• Like 5

peugeot    378
Napisano (edytowany)

Zapytaj  tych którzy zezwolili . 

Edytowano przez peugeot

Wicherek    4169
50 minut temu, marks50 napisał:

Tak niestety jest . Sam znam trzech takich ze na strajku nie byli nawet godziny ale wnioski składali jako pierwsi , nie mniej anonimowi nie są kazdy wie tak jak i ja . Karma jednego dopadła bo utopił ciagnik na polu , zdziwiony byłem że dzwoni aż na koniec wsi by go wyciagnąć , pytam go to nie ma kogos bliżej ? a on na to ze u wzystkich był i nikt nie chce pomóc - to go zapytałem dlaczego nie chcą pomóc to sie rozłączył . Nie chce nic mówić ale ludzie nadal go na strajkach nie widzieli , i kazdy zna sie we wsi że jeden skromny , drugi nieśmiały ale mi chodzi o takich że jak do chwalenia sie to pierwsi a do pomocy ostatni - każdy rolnik napewno takich zna :) . No cóż tródno . 

Teraz następna sprawa bo celebryta sie uruchomił , co prawda nie mówi nic nowego , wiemy ze związki chcą nas sprzedać ale może skomentujmy to ;

https://www.tiktok.com/@rolnik_na_kazda_okazje/video/7339604316191345953?_r=1&_t=8kBYIDwI5TN

juz sam nie wiem co o tym myśleć ? Jechać -źle bo poparcie dla zwiazków , nie jechać -tez źle bo powiedza że rolnicy skapitulowali i zwiazki decydują . Samem juz mozna hopla dostac .

Ja już siedmiu zwerbowałem na wyjazd i tu będzie jak z piątką dla zwierząt   ( ważne że jesteś    ! nie ważne z jakiego związku    !   )

• Thanks 1

stach12    911
4 minuty temu, jaco512 napisał:

Jakie my zezwalamy? Mów za siebie.. to bruksela zezwoliła..

i tu jest problem , bo unia zezwoliła , a winą obarczacie nie unie tylko ukraine 

• Haha 1

Damianek20    2042
1 godzinę temu, PAN88 napisał:

Przecież to eksperci. Ciekawe kto im płaci za takie głupoty że gadają? Czy wychodzą z zasady że nie ważne co aby gsdali

A słyszałeś wypowiedź hołka ? 

jaco512    1024
1 minutę temu, stach12 napisał:

i tu jest problem , bo unia zezwoliła , a winą obarczacie nie unie tylko ukraine 

Może niech ukraina łaskawie wysyła zboże tam gdzie robiła to przed 2022r, ja nie prosiłem o wagony z ich zbożem..

• Like 1

stach12    911

tu się sprzedaje gdzie drożej i wolno , wy naprawdę myślicie że tam gdzie trafia polski eksport tam są miejscowi producenci zadowoleni ? też im to obniża  ceny produktów 

• Sad 1

marks50    3530
Napisano (edytowany)

Skończcie z tym ze to ukraina - to są niemieckie spółki naciskające po przez opłacanych ukraińskich polityków , ani ukraina na tym zarabia ani tym zarządza . To jest walka by wpuścić towary z tamtej strony na jak najlepszych warunkach , Niemieckie , amerykaskie itd spółki chcą dostępu do europejskiego rynku , ich nie obchodza ukraińcy , ich nie obchodzą polscy rolnicy , im chodzi o dostęp bezcłowy do rynku UE . maja technologie by produkowac dużo a do tego tanio na ukraińskich warunkach , w UE nie przejdzie dlatego podwyższają koszty produkcji z zielonymi ładami, CO2 , fit55 - to jest gwarancja że produkcja w UE nie może nawet zagrozić produkcji oligarchów . Od poczattku mówiłem ze zielony ład i zamkniecie granicy to jeden postulat .Zmkniemy grnice to sama UE zrezygnuje z ładu czerwonego bo zabraknie żywności . Tak samo w druga stronę im wiecej obciażą produkcję w UE tym wiecej beda mogli przywieźć z ukrainy i innych krajów .

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-wolodymyr-zelenski-zdziwiony-to-nie-jest-normalne,nId,7353453

a na koniec jeszcze żebrzeński zdziwiony . Nie wysyłajcie zbóż to nie będzie obrazków działajacych na korzyść Kremla . najpierw coś podpalaja a potem zdziwieni ze się pali . Co cie żełeński obchodzi ze w Polsce leży na torowisku zboże prywaciucha np. z niemiec ???? Jaką korzyść ma z tego Kreml ? skoro jest propaganda ze zanizaja cene rynkową to po takim wysypaniu moga tylko zadziałac w druga strone wiedząc ze moga sprzdać drożej więc cena się podniesie .

Po tym wystapieniu aktora w kanadyjskim knesecie i klaskani ccmanowi  Hunce to powinny być zerwane stosunki dyplomatyczne za gloryfikowanie banderyzmu a tu nasi duplomaci negocjuja czy ukraina pozoli wprowadzić cła ???? 

Edytowano przez marks50
  • Like 2
  • Thanks 1

poosa21    861
8 godzin temu, stach12 napisał:

narzekać że piec wymienią za pół darmo ,  dofinansują elewacje lub wymienią okna na nowe za grosze to trzeba mieć nieżle zdeformowane móżgowie pisem 

Umiesz liczyć? Bo chyba nie, co z tego że na piec ci dadzą jak koszt ogrzewania prądem będzie kilka razy wyższy niż drzewem czy węglem. Znajomy wyliczył że na modernizację domu 90m będzie potrzebował 120tys żeby zadowolić Brukselę.

40 minut temu, peugeot napisał:

Rozumiem niezadowolenie z naszych polityków którzy do tego doprowadzili jak i protesty z tym związane . Ale nie rozumiem i nie zgadzam się z pogardą jaką niektórzy wypowiadają się o narodzie ukraińskim . Europa sprzedaje swoje towary w Ukrainie i to jest ok , a gdy Ukraina sprzedaje w Europie to już dla Was  prawie zbrodnia . Polska cały czas zachęca inwestorów zagranicznych  niskimi kosztami pracy i ulgami w podatkach , Ukraińcy mają prawo do tego samego.  Chcecie równości i sprawiedliwości to bądźcie sprawiedliwi bo sami też tej sprawiedliwości od innych oczekujecie. Wstyd mi za niektórych Polaków, za ten brak obiektywizmu i egoizm . 

Porozmawiaj z kimś starszym co mieli do czynienia z ukraincami, na Wołyniu nie mordowali żołnierze tylko sąsiedzi. Dla mnie to będą zawsze banderowcy. Kilka osób z mojej  rodziny zginęło z ich rąk.

• Like 4
  • Thanks 1

peugeot    378
10 minut temu, poosa21 napisał:

Umiesz liczyć? Bo chyba nie, co z tego że na piec ci dadzą jak koszt ogrzewania prądem będzie kilka razy wyższy niż drzewem czy węglem. Znajomy wyliczył że na modernizację domu 90m będzie potrzebował 120tys żeby zadowolić Brukselę.

Porozmawiaj z kimś starszym co mieli do czynienia z ukraincami, na Wołyniu nie mordowali żołnierze tylko sąsiedzi. Dla mnie to będą zawsze banderowcy. Kilka osób z mojej  rodziny zginęło z ich rąk.

To już  historia i jej nie zmienisz . Jedna i druga strona ma coś na sumieniu.  

6MaaJsTeR9    450
2 godziny temu, stach12 napisał:

słyszałem że np. chirurg który robi operacje na przepukline , w ramach protestu o płace uciął jaja operowanemu 

Współczuję ci nie wiedziałem że to ty  jesteś tym pacjentem . Teraz rozumiem dlaczego masz takie złe nastawienie do rolniczych protestów .

• Haha 8

marks50    3530
14 minut temu, peugeot napisał:

To już  historia i jej nie zmienisz . Jedna i druga strona ma coś na sumieniu. 

Tylko ukraince tak twierdzą i im bardziej rodzina uwikłana w bandryzm tym bardziej bronią . Mówisz że to historia ??? To niech ukraina podpisze pokój z ruskim  - przecież to historia :) . Zamknąć granice - bo dlaczego ma być otwarta bezcłowo ??? - to tylko historia :) . Problem ukrainy to pycha w której uważaja ze sa ponadto , że nabywaja praw z różnych powodów a to że sa pokrzywdzeni , a to że sa duzi , a to że u nas pracują a jak nie to sie wyniosą :) z Polski . To nie jest naród Europejski który jest różny ale dązy do porozumienia ( no może niemcy sa inni) , ukraina zachowuje sie jak żaba w dowcipie gdy lew rozrzadził by zwierzeta sie podzieliły na piękne na lewo, madre na prawo a zaba stoi po srodku i twierdzi ze sie nie rozerwie :) to jest właśnie ukraina , która nie nabyła sie państwem i jak pokazuje historia raczej nie bedzie i nawet zakładajac ze putin kopnie w kalendarz przeprosi i wyjdzie to ukraine zje korupcja oraz oligarchowie . Podzielili skóre na niedzwiedziu za wczasu , troche im szyki popsuli rdzenni ukraińce którzy wywalczyli 10 letni okres przejściowy na zakup ziemi , dlatego destabilizacja musi taki okres trwać by sie to zalegalizowało .

• Like 3
  • Thanks 2

PAN88    1814
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

A słyszałeś wypowiedź hołka ? 

Nie. Co powiedział? O ile dało się go zrozumieć jak płakał 

marks50    3530
22 minuty temu, Wicherek napisał:

Tak mogło być że to było zamówienie . Słyszeliście co powiedział dziś Fiko(słowacja)  ? Zwołuje radę ponieważ muszą podjąć ''drastyczne'' decyzje . Makaron bije w tarabany na wojnę . Fiko od razu zaznaczył że wojsk nie wyśle chocby miało go to kosztowac stanowisko , jutro bedą rozmawiać tak więc jest duze prawdopodobieństwo ze był to "kontrolowany wysyp" by wbic Polaków w poczucie winy i wiekszą chęć pomocy ukrinie , niestety okazuje sie że internet zaklaskał na wiadomość z kukurydzy na torowisku . Jutro pewnie jeszcze sprubują zagrać mediami TV jacy to oni pokrzywdzeni ale cos mi sie wydaje że kredyt zaufania dla ukrainy skończył się dawno , teraz równia pochyła , raczej będa debatowac jak podzielic a nie jak wspomóc choć jednak jak spojrzeć kto nami rzadzi w Europie :)  to z ich pomysłami to mogą wymyslić nawet najbardziej absurdalny plan -stać ich .

• Like 1
  • Thanks 1

Damianek20    2042
7 godzin temu, PAN88 napisał:

Nie. Co powiedział? O ile dało się go zrozumieć jak płakał 

Że putina wgniecie w ziemię a reszta hołoty biła brawa 🤦

• Like 2

marks50    3530

Tak ostatnio jest że bija brawa idiotom. Jak nie oklaskują zbrodniarzy w kanadyjskim sejmie to oklaskują kotłownie w naszym , medialnie to kojarzone jest z aklamacją , że niby jest poparcie . Taki ma być przekaz . Znikły nawet sondaże z poparcie dla ukrainy bo w sumie mało kto juz chce pomagać to jedynie pozostało poklaskać przez usłużnych polityków .Dziś będą klaskać u Makarona , co tamwymyślą ??? Nie wiadomo. Ale pilnować rolnicy granicy bo pewnie zebrzeński in koguto zechce tam dotrzeć , podziekiowac mu choć jajkiem jak będzie jechał do jesionki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj