Polecane posty

Bercik92    2241
slawek74 napisał:

na pewno złrgo słowa nie powie 🤭😁

złego słowa nie może powiedzieć* 🤭😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RutraC    2
Napisano (edytowany)
Dnia 23.04.2024 o 11:42, niesamowity90 napisał:

Nie wiem jaki środek bo nie stosuję, tu może ktoś inny podpowie, ale na przyszły sezon zadbać o dobre zakonserwowanie kiszonek i nie trzeba w ogóle wydawać kasy na te wynalazki.

Tak na pewno  stosujesz w gospodarstwie wszystko ze swoich pół, żadnych dodatków do pasz to pewnie nie stosujesz w których mykotoksyny mogą przyjechać ? 

Edytowano przez RutraC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Stosuję soję, rzepak, kukurydzę suchą z zakupu, ale nigdy nie miałem większych problemów z somatyką, a to chyba o to z mykotoksynami chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1tcher    0

witam was wszystkich , często sobie czytam forum a mało się udzielam ale zadam to pytanie tu bo tu jeszcze jest w miarę aktywny temat i dotyczy producentów mleka którym jestem . mianowicie mam 46ha własnej ziemi dobrej klasy 3a/4b mam super plodozmian qq na kiszonke, trawy , rzepak, pszenica mamy obore na 36 sztuk dojnych w doju aktualnie 32 sztuki odstawiam mleko jak to mówicie do lydera;P ostatnio było 1,98 netto na vacie . z żoną coraz częściej myślimy o budowie obory mój stół paszowy jest za wąski żeby cofać paszowozem przez całą obore 2,3m szerokości i było by to trudne , jak myślicie jakie są teraz koszty wybudowania obory powiedzmy na 50- 60 sztuk dojnych na ruszcie i hali udojowej bądź ruszt i robot / a może głęboka/płytka sciółka i hala ?dodam że w mojej okolicy nie ma problemu wymienić się słoma za obornik albo słomę kupić powiedzmy po normalnych cenach . chcemy dalej iść w tym kierunku zwiększyć produkcje realnie do areału i ulżyć sobie w codziennej pracy , jak możecie coś podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny, pozdrówki dla wszystkich forumowiczów dobrej pogody i dobrego gospodarzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    403
33 minuty temu, MaloSypiam napisał:

4100

Dawne Końskie? Bardzo dobra cena ja przy podobnej ilości 1.90 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
1 godzinę temu, W1tcher napisał:

witam was wszystkich , często sobie czytam forum a mało się udzielam ale zadam to pytanie tu bo tu jeszcze jest w miarę aktywny temat i dotyczy producentów mleka którym jestem . mianowicie mam 46ha własnej ziemi dobrej klasy 3a/4b mam super plodozmian qq na kiszonke, trawy , rzepak, pszenica mamy obore na 36 sztuk dojnych w doju aktualnie 32 sztuki odstawiam mleko jak to mówicie do lydera;P ostatnio było 1,98 netto na vacie . z żoną coraz częściej myślimy o budowie obory mój stół paszowy jest za wąski żeby cofać paszowozem przez całą obore 2,3m szerokości i było by to trudne , jak myślicie jakie są teraz koszty wybudowania obory powiedzmy na 50- 60 sztuk dojnych na ruszcie i hali udojowej bądź ruszt i robot / a może głęboka/płytka sciółka i hala ?dodam że w mojej okolicy nie ma problemu wymienić się słoma za obornik albo słomę kupić powiedzmy po normalnych cenach . chcemy dalej iść w tym kierunku zwiększyć produkcje realnie do areału i ulżyć sobie w codziennej pracy , jak możecie coś podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny, pozdrówki dla wszystkich forumowiczów dobrej pogody i dobrego gospodarzenia;)

Ceny budowy w tej chwili jakie słyszałem to od 1500 do 2100 netto za metr na rusztach, wiadomo że płytka ściółka dużo taniej wyjdzie ale trzeba płytę też zbudować wtedy. Masz warunki, zdrowie, kogoś do pomocy to można działać. Tendencja jest raczej na rzucanie tej roboty, ale kto chce budować ten buduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    39
3 godziny temu, niesamowity90 napisał:

Ceny budowy w tej chwili jakie słyszałem to od 1500 do 2100 netto za metr na rusztach, wiadomo że płytka ściółka dużo taniej wyjdzie ale trzeba płytę też zbudować wtedy. Masz warunki, zdrowie, kogoś do pomocy to można działać. Tendencja jest raczej na rzucanie tej roboty, ale kto chce budować ten buduje.

Chyba ceny nie z tego roku , 1500 to nie znajdziesz bardziej szykować się trzeba na 2000-2700 netto 

5 godzin temu, W1tcher napisał:

witam was wszystkich , często sobie czytam forum a mało się udzielam ale zadam to pytanie tu bo tu jeszcze jest w miarę aktywny temat i dotyczy producentów mleka którym jestem . mianowicie mam 46ha własnej ziemi dobrej klasy 3a/4b mam super plodozmian qq na kiszonke, trawy , rzepak, pszenica mamy obore na 36 sztuk dojnych w doju aktualnie 32 sztuki odstawiam mleko jak to mówicie do lydera;P ostatnio było 1,98 netto na vacie . z żoną coraz częściej myślimy o budowie obory mój stół paszowy jest za wąski żeby cofać paszowozem przez całą obore 2,3m szerokości i było by to trudne , jak myślicie jakie są teraz koszty wybudowania obory powiedzmy na 50- 60 sztuk dojnych na ruszcie i hali udojowej bądź ruszt i robot / a może głęboka/płytka sciółka i hala ?dodam że w mojej okolicy nie ma problemu wymienić się słoma za obornik albo słomę kupić powiedzmy po normalnych cenach . chcemy dalej iść w tym kierunku zwiększyć produkcje realnie do areału i ulżyć sobie w codziennej pracy , jak możecie coś podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny, pozdrówki dla wszystkich forumowiczów dobrej pogody i dobrego gospodarzenia;)

Na 60 sztuk to szykuj 4 mln netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

To chyba z jakimiś robotami i wodotryskami cena. Chłopy spod Łomży wersję obory bez hali udojowej wewnątrz powiedzieli 1600-1700 netto w tym roku, firma którą uznałem za drogą powiedziała 2100 netto razem z halą jak dobrze pamiętam. A ktoś tu mówił że jacyś ludzie bardzo dużą oborę za 1500 netto budowali, to chyba @dabrowskit mówił? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    39
2 godziny temu, niesamowity90 napisał:

To chyba z jakimiś robotami i wodotryskami cena. Chłopy spod Łomży wersję obory bez hali udojowej wewnątrz powiedzieli 1600-1700 netto w tym roku, firma którą uznałem za drogą powiedziała 2100 netto razem z halą jak dobrze pamiętam. A ktoś tu mówił że jacyś ludzie bardzo dużą oborę za 1500 netto budowali, to chyba @dabrowskit mówił? 

Nie wiem jaka firma się godzi po 2100 netto z halą ... Daj nazwę a mogą mi za tyle zaczynać budować następna obore .

Dobra hala 7v7 , z elektryka 700 netto . 

Hala hali nie równa to po 1. 

Po 2 obora na 60 dojnych + odchowek to 1100-1250 m2 . 

To jest ok 2.5 mln do 3 mln. Obora 

+ Robot udojowy + zbiornik itd 

Dociągnąć prąd wodę inne koszta betony 

Dodatkowe koszty przy budowie kto budował ten wie że 250-500 tys dodatkowo to się rozejdzie jak woda.

4 mln netto to jest z robotem i na gotowo . 

Ja nie mówię o jakich "majstrach" co będą przez rok stawić . 

To ma stać w 6 miesięcy maksymalnie i nie generować dodatkowych kosztów tylko zyski .

Ale proszę podaj namiary na tych dziadków po 1600 

I możesz na tą z halą za 2100 podać

Ceny 1500-1600 netto to były ale 3 lata temu .

Możesz hale zrobić za 30 tys a możesz za 1mln... 

Jeszcze zależy gdzie się buduje czy na polu czy w działkę wcisnąć czy burzyć czy nie . Bo to też czasami są koszta co się na początku nie liczy a później można się nieźle zdziwić jak faktura idzie do zapłaty 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4015

Ta halę za 700 netto to liczysz tylko sprzęt który wkładasz w pomieszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    39
38 minut temu, krzychu121 napisał:

Ta halę za 700 netto to liczysz tylko sprzęt który wkładasz w pomieszczenie?

Taka miałem wycenę , no hala , bez zbiornika. 

Najprościej to sobie wziasc kartkę i rozpisać jakie m aby wyposażenie obory , jakie materace , agrafki, płyta jaka grubość i z czego , jakie ściany jaka grubość, jakie kurtyny , tak samo hala czego się oczekuje czy pełna elektryka z systemem zarządzania stadem czy kawałek samej hali z pompą i zwyczajnymi kubkami . 

Tak jak pisze że najlepiej jest się w wszystkie szczegóły zagłębić i wiedzieć czego się chce bo materace to jest cena od 150 zł za legowisko do 2000 zł . O czym tu dużo mówić jak się głupio zgodzisz od metra to Ci takie gówna powsadzają że szkoda gadać.

Cena agrafek też się nieźle Wacha . Dosłownie wszystko trzeba wcześniej wiedzieć i zapisać w umowie na papierze żeby tak było 😛

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    530

4 mln na 60 krów to trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby za tyle pobudować, chętnie bym zobaczył ten kosztorys gdzie te pieniądze pójdą 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7501
5 minut temu, lamboEVO100 napisał:

4 mln na 60 krów to trzeba mieć nierówno pod

No wiesz, na oborze napis będziesz miał ladzinski czy szczuka to+10 do prestiżu. 

A nie jakieś tam stare dziadki budują...

Powiedzą na wiosce żeś dziad bo za 2mln, nie za 4 😉

  • Like 4

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    530
12 minut temu, pedro2 napisał:

No wiesz, na oborze napis będziesz miał ladzinski czy szczuka to+10 do prestiżu. 

A nie jakieś tam stare dziadki budują...

Powiedzą na wiosce żeś dziad bo za 2mln, nie za 4 😉

Napis mleka nie daje, drogie kurtyny czy drzwi też nie. Musi być tanio i funkcjonalnie chyba że ktoś lubi rypać na bank i firmę 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1tcher    0

właśnie słyszałem o takich cenach na 60-70 Djp słyszałem z opowieści w okolicach 4mln i tak mnie zastanawia czy zbiornik na mleko nie może być uzywany hala musi być koniecznie nowa ? nie może być używana? czy to poprostu jakiś kompleks że jak nowe to nowe ma być i już przecież nowa hala udojowa a używana to domyślam się przepaść cenowa


a orientował się ktoś jaka jest różnica na głębokiej sciółce plus ruszt przy stole paszowym a pełny ruszt duża różnica cenowa wychodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6894
39 minut temu, pedro2 napisał:

No wiesz, na oborze napis będziesz miał ladzinski czy szczuka to+10 do prestiżu. 

A nie jakieś tam stare dziadki budują...

Powiedzą na wiosce żeś dziad bo za 2mln, nie za 4 😉

ladzianki już chyba nie buduje 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    454
lamboEVO100 napisał:

12 minut temu, pedro2 napisał:

No wiesz, na oborze napis będziesz miał ladzinski czy szczuka to+10 do prestiżu. 

A nie jakieś tam stare dziadki budują...

Powiedzą na wiosce żeś dziad bo za 2mln, nie za 4 😉

Napis mleka nie daje, drogie kurtyny czy drzwi też nie. Musi być tanio i funkcjonalnie chyba że ktoś lubi rypać na bank i firmę 

tylko często jest tak że droga kurtyna okaże się tania. Drogie materace okażą się tanie. Kubatura budynku zrobi swoje. Mi z 5 lat temu wyceniali karuzele 40 na 1.7mln samo wyposażenie. Do tego budynek, poczekalnia... W tym roku nawet nie pytałem o cene. Myślę że roboty udojowej wyjdą podobnie lub taniej w całym rozrachunku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    232
Akardin napisał:

2 godziny temu, niesamowity90 napisał:

To chyba z jakimiś robotami i wodotryskami cena. Chłopy spod Łomży wersję obory bez hali udojowej wewnątrz powiedzieli 1600-1700 netto w tym roku, firma którą uznałem za drogą powiedziała 2100 netto razem z halą jak dobrze pamiętam. A ktoś tu mówił że jacyś ludzie bardzo dużą oborę za 1500 netto budowali, to chyba @dabrowskit mówił? 

Nie wiem jaka firma się godzi po 2100 netto z halą ... Daj nazwę a mogą mi za tyle zaczynać budować następna obore .

Dobra hala 7v7 , z elektryka 700 netto . 

Hala hali nie równa to po 1. 

Po 2 obora na 60 dojnych + odchowek to 1100-1250 m2 . 

To jest ok 2.5 mln do 3 mln. Obora 

+ Robot udojowy + zbiornik itd 

Dociągnąć prąd wodę inne koszta betony 

Dodatkowe koszty przy budowie kto budował ten wie że 250-500 tys dodatkowo to się rozejdzie jak woda.

4 mln netto to jest z robotem i na gotowo . 

Ja nie mówię o jakich "majstrach" co będą przez rok stawić . 

To ma stać w 6 miesięcy maksymalnie i nie generować dodatkowych kosztów tylko zyski .

Ale proszę podaj namiary na tych dziadków po 1600 

I możesz na tą z halą za 2100 podać

Ceny 1500-1600 netto to były ale 3 lata temu .

Możesz hale zrobić za 30 tys a możesz za 1mln... 

Jeszcze zależy gdzie się buduje czy na polu czy w działkę wcisnąć czy burzyć czy nie . Bo to też czasami są koszta co się na początku nie liczy a później można się nieźle zdziwić jak faktura idzie do zapłaty 

w tym roku znajomy po 1700 zł za metr budował , drugi po 1600zl . 42x26 plus dobudowka 12x12 . 3mln netto z hala i utwardzanie wokół

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Ano zapomniałem, z ciekawości u Szczuki pytałem to jeszcze przed inflacją to 50 krów plus młodzież coś koło 2 mln. No ale tak jak tu kolega pisał jak chce się brać kredyt do końca życia bo firma se tyle zażyczyła no to proszę bardzo. Ludzie stawiają nawet te namioty z plandeki za 400tyś i zadowoleni że taczką wozić nie trzeba, a tu za halę udojową dać 700? 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    39

Widzę że większość nie rozróżnia 2 rzeczy: 

1)możesz postawić obore po kosztach oszczędzając powiedzmy 1 mln  , robiąc to po tanich kosztach słabych materiałach ogólnie jak wyżej pisze postawić namiot. 

Ale przyjdzie firma Ci to zrobi i pójdzie a Ty będziesz tam robić powiedzmy 20 albo 30 lat. To nie jest tak że postawisz kawałek szopy. Ale widzę że są tu osoby które nie rozumieją. 

2) doić możesz i ręcznie nikt nie mówi że musisz kupić nową halę możesz kupić wiadro za 30 zł i doić.

Stawiając obore trzeba myśleć o tym co będzie za x lat a nie żeby postawić tanio i potem się żałować. 

Montując hale czy roboty oszczędność rzędu kilkuset tysięcy zł to jest żadna oszczędność. Bo tak jak napisałem wyżej Ty budując obore będziesz to robił do końca życia.

Co do ceny budowy. Od ponad 10 lat gospodarstwo jest w ciągłej budowie , więc ceny znam możesz i za 1200 zrobić. Ale ja mówię o kosztach które trzeba ponieść by później nie żałować.... 

Tanie mięso to psy jedzą i tyle w temacie.

 

  • Confused 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj