Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MariuszDe    404
35 minut temu, DanielFarmer napisał:

hochland chyba druga cena w PL no chyba że Rospuda 🤭

Uderz w stół a...Bogdan się odezwie 😁

Akardin    39
Dnia 5.04.2024 o 12:50, danielhaker napisał:

powinien 😛

obraz.png

Oddajesz tam ? Jak jest ? Bajki ?

lusjan    249

OSM Włoszczowa, 15-30 tys, b. 3.63, t.4.33, 2,17 netto. 

piwek    0

President b-3.6 t-4.6 powyżej 20tys cena 2.15 netto bez oceny z oceną +3gr

Zefir    75
Napisano (edytowany)

No teraz po wyborach to tam gdzie stołki grzeje PSL można śmiało schodzić z ceny . Ciekawe ile pójdzie do dołu w mlekpolu 

Edytowano przez Zefir

kacpeq    0
ubogiwladek napisał:

Prywatny podmiot :d Łazorko jak priv mam pytanie?

krzychu121    4032
7 minut temu, Michal2399 napisał:

Za marzec w mlekpolu wyszło 1,90 ilość poniżej 10000.

Witamy trolla. Albo pozaklasowe masz 

• Like 3

mate12345    43

sms od lidera, w skrócie sytuacja na rynku jest trudna i zachęcają do kupowania ich produktów 

krzychu121    4032
20 minut temu, Michal2399 napisał:

@krzychu121 mówię jak jest nie chcesz to nie wierz. Tłuszcz i białko słabe bo obcinają.

Żeby wyszła cena 1,9 netto to musiałbyś mieć białko 2,8 i tłuszcz 3,5 przy twoim przedziale 5-10 tys. Masz jakieś potwierdzenie że obcinają? Zbadales w innym laboratorium? Więc albo masz z 5-8 krów które doją po 15 tys na laktację i dlatego takie słabe parametry ( chociaż to też mało realne bo jak ktoś tyle doi to żywienie ma tip top i o ile tłuszcz taki mógłby być to białko około 3,3-3,5 by było ) albo piszesz żeby robić gówno burze bo zarejestrowales się kilkanaście godzin temu. Obstawiam konkurencję w której posypało się bardzo dużo wypowiedzeń . 

• Like 2

Michal2399    52

Tłuszcz mam 3,9 do 4 a białko 2,9 -3.  W laboratorium badań nie robiłem to tylko moje przeczucie 

krzychu121    4032

To już się to kupy nie trzyma co piszesz. Z tych parametrów co piszesz to wychodzi  1,97 netto około. A wątpię że jesteś vatowcem 

• Like 2

danielhaker    6990
Dnia 6.04.2024 o 19:41, Akardin napisał:

Oddajesz tam ? Jak jest ? Bajki ?

Ogólnie do tej mleczarni od 30 lat, a Hochland jest właścicielem od 22. Co mogę powiedzieć... wymogi takie same jak wszędzie. Kasa 14-tego dnia każdego miesiąca. Parametry pokrywają się z federacją, mleko jest badane w Parzniewie. Podobno są możliwe jakieś kredyty na inwestycje w gospodarstwie 0% w wysokości 3-krotności wypłaty, ale nie znam szczegółów, nie interesowałem się tym, bo nigdy żadnych kredytów nie braliśmy

• Like 1

Troker1979    590

Mi w Mlekpolu strasznie poleciały parametry. Nie mam oceny więc trudno opiniować co i jak. Białko z 3,6 na 3,2 a tłuszcz z 4,4 na 4,1. Sianokiszonka się tylko zmieniła. Idzie drugi pokos i lucerna z 3ego. Kukurydzy więcej dostają na te konto. Mocznik mocno skoczył mimo wszystko w granicach250 -260. Drugi pokos z suszy pewnie do tego przeazotowany.

Mleko się trzyma ale czy taki spadek uzasadniony? Finezja ze 6 kg na łep jeszcze idzie.

karol091193    890

U mnie też parametry spadły, ale ojciec zaczął mieszać śrutę bo ja nie miałem jak i kiedy za papierami i robotą. Waga padła jakiś czas temu i na oko mieszam. Okazało się, że robił pełny mieszalnik a reszta komponentów taka samą oraz kilka bel sianokiszonki z ubiegłego roku wrzucamy i do tego trawa z pryzmy. Jak dostał zjebkę i zaczął mieszać śrutę tak jak trzeba to białko wróciło do normy a tłuszcz jeszcze z 0.1 mógł by podskoczyć. A też myślałem że mlekpol zaczęła ucinać 

• Like 1
  • Thanks 2

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Kevinekk
      Experience carefree connections with the top-rated site for casual dating adventures.
      Genuine Ladies
      Premier casual Dating
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj