Polecane posty

ChiquitaB    754

Mi się nie zgadzały jak tl i b miałem powyżej 4.7 i 3.7 bo więcej nie wpisza🤣 teraz ok jest 4.5 i 3.4 jak w federacji. Za to mocznik jak kiedyś ideolo tak teraz ni jak do rzeczywistosci

Szwargu    0
Napisano (edytowany)

Mam takie pytanie do doświadczonych hodowców bydła mlecznego .. czy jest sens aby w tych czasach zacząć hodowlę bydła mlecznego ? Mam 20 mamek mięsnych i chciałbym je zlikwidować wstawiając krowy mleczne na początek 10 sztuk . Obora jest przejazdowa na 20 krów ( nieużywana), mam jeszcze dużą wiatę gdzie są mięsne krowy .Musiałbym tylko wyposażyć oborę w zbiornik , dojarkę itp. Mam sporo pastwisk , cała ziemia jest wokoło gospodarstwa , mógłbym od wiosny do jesieni je wypasać co ograniczy mi koszty , ze stanowisk bym przerobił oborę na głęboką ściółkę po dwóch stronach i wstawił drabiny paszowe zatrzaskowe aby krowy mógł łapać do dojenia .. opłaca się jeszcze iść w bydło mleczne .. ? Wiem że dużo gospodarstw się likwiduje zazwyczaj Ci co nie mają zastępców .. ja gospodarze sam z żoną i Ona też chętnie by mi pomogła .. 

Edytowano przez Szwargu

RusiL    304
no u mnie tłuszcz 2 miesiące temu z mleczarni przychodził 5.0 nawet a białko też się zdarzało 3.8 i się z federacja zgadzało. Niestety teraz są słabsze więc będzie obnizka😭

MariuszDe    370

Inter Milk faktura za Styczeń mała ilość tł i bi- nieistotne, cena- 1.95 brutto 

mate12345    29

w mlekpolu dalej premie grudniowe? Kiedyś mlekowita trzymała się kilka gr za mlekpolem, teraz chyba spora różnica?

Jaro70    123

Najważniejsze, że prezesowi się statuetki zgadzają, a cena z ostatnich miejsc - ot cały lider 

• Like 1

Bercik92    2201
49 minut temu, mate12345 napisał:

w mlekpolu dalej premie grudniowe? Kiedyś mlekowita trzymała się kilka gr za mlekpolem, teraz chyba spora różnica?

Zawszę były premie prócz grudnia 2022 i 2023

mate12345    29

Chodziło mi o to czy za styczeń i luty dalej podobna cena jak grudniowa czy premia była jednorazowa jak w mlekowicie?

krzychu121    3897
29 minut temu, mate12345 napisał:

Chodziło mi o to czy za styczeń i luty dalej podobna cena jak grudniowa czy premia była jednorazowa jak w mlekowicie?

W mlekpolu listopad, grudzień, styczeń, luty ta sama cena. Przy dobrych parametrach przedział 25-50 tys. 2,30 netto 

• Like 2

Akardin    36
5 godzin temu, mate12345 napisał:

Mlekpol ok 20-25 groszy lepiej niż mlekovita ...

vodz    331
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

W mlekpolu listopad, grudzień, styczeń, luty ta sama cena. Przy dobrych parametrach przedział 25-50 tys. 2,30 netto 

To prawie 2.50 brutto. Jak dla mnie spoko. W sierpcu za styczeń może będę miał 2.10-2.15 brutto trochę ponad 25 tys zdane tl około 4.1 białko 3.55

Bercik92    2201
Sean_Layton napisał:

dostaliście resztę dotacji ? bo my na razie nie .

i pewnie prędko nie dostaniesz https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/doplaty-bezposrednie-i-ekoschematy-100-tys-rolnikow-dostanie-pieniadze-najwczesniej-za-dwa-miesiace-2502714?fbclid=IwAR04Br7NeEfT7XwVfLHXpV2u4m9MpJF_aLCE4jvpa35EnXWIe8AfueqXBic 🫣

Akardin    36

Ludzie czy wam całkiem odwala , dopłaty to jest taki "cukierek" dostajecie a po paru latach wam zęby wypadają . Teraz jest 4 % gospodarstwa za 10 lat będzie 20% nie liczcie na to ,  traktujcie to jako zadośćuczynienie ale nie róbcie z tego sposobu na życie . 

Jeśli tak dalej pójdzie to prawdziwi rolnicy nie będą składać nawet o dopłaty i to wiem z autopsji .... 

• Like 3

komizmo    2694

No tak. Bo będą na taśmie w fabryce 

pawlak2507    255

Teraz kontrola za kontrolą w sprawie dopłat i z kim by się w moich stronach nie zgadać to każdego trzepią po kolei

• Like 1
  • Thanks 1

vodz    331
12 godzin temu, robert1226 napisał:

Wątpię czy Ci wyjdzie tyle.

Za grudzień wyszło 2.11 a za przedział 25-35 jest chyba 3 gr dopłaty względem 15-25. Pożyjemy zobaczymy

adventure    6
Napisano (edytowany)

SM Ryki  bi.3.6, tł.4.4, 22tyś.  2.42 brutto 

Edytowano przez adventure

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj