Polecane posty

Akardin    39
47 minut temu, radekz200 napisał:

kurła kiedy można było zablokować te stawki?

To do limitu. Jak się nie mylę ja limit coś w 15 dni wykorzystałem 

kampl    106

One same się blokują do pierwszych kilowatów u kazdego

Marcin133    956

Ja już w tym miesiącu zużyłem 1700kv. Te ich tarcze itd to o kant tyłka...

radekz200    6894
3 minuty temu, Marcin133 napisał:

Ja już w tym miesiącu zużyłem 1700kv. Te ich tarcze itd to o kant tyłka...

a ile wyprodukowałeś?

robert1226    1656

Przecież te ich tarcze to były z myślą o ludziach którzy na nich głosują emeryci w mocherach i patologia żyjąca z socjalu nie dla gospodarstw czy firm rodzinnych .

• Like 3
  • Thanks 1

radekz200    6894
11 minut temu, Marcin133 napisał:

2.5 MWh

no to jesteś na plusie 😛

Bercik92    2241
3 godziny temu, robert1226 napisał:

Przecież te ich tarcze to były z myślą o ludziach którzy na nich głosują emeryci w mocherach i patologia żyjąca z socjalu nie dla gospodarstw czy firm rodzinnych .

To tak jak było zamrożenie cen energii dla zakładów kosmetycznych a dla zakładów mleczarskich już nie

robert1226    1656
5 godzin temu, Marcin133 napisał:

Zrób przelicznik 0,7

Ale tylko tego co oddałeś do sieci co zurzyles na bieżąco to twoje 

Dream1990    171
13 godzin temu, Akardin napisał:

Nie wiem skąd wy macie tak małe ceny prądu . 

Zużycie mam 2-3.5 tysiąca 

Cena wynosi obecnie 1.35 brutto 

A obecnie osoby z zablokowanych stawek płacą ok 0.49 ... 

Więc podwyżki dopiero idą 

Bo to debil jest 

Znajdź firmę która zajmuje sie obrotem giełdowym energi (tzw. Broker) i Twoja cena nie przekroczy 80 gr. Myślę że warto. 

robert1226    1656

I bez giełdy cena kWh nie przekracza 80 gr tylko do tego dochodzą wszystkie opłaty przesyłowe środę i inne wymyślone pierdoly łącznie  z vat i cena jest 1,40 zł za kWh 

Dream1990    171

Widziałem rozliczenia dużych podmiotów z zużyciem 180 MWh miesięcznie i płacą z dystrybucja max 80gr netto czyli koło 1 zł brutto. Rozliczenie kwiecień energia 48 gr/kWh netto, dystrybucja 20 gr/kWh netto, taryfa B czyli droższa niż C. Wystarczy trochę poszukać i można oszczędzić bardzo dużo. Za energie dla dużych wytwórców OZE płacą 4 gr/kWh. Resztę zjadają instytucje typu Enea, Energa itd. A przy okazji infrastruktura w Polsce leży i dalej kwiczy.

Marcin133    956
6 godzin temu, robert1226 napisał:

Ale tylko tego co oddałeś do sieci co zurzyles na bieżąco to twoje 

Dokładnie 

Pcheella    89

Potrzebuje pomoc. Moja chłodnia strasznie długo schładza mleko. Zbiornik z czynnikiem cały gorący chłodnica od góry lekko ciepła reszta zimna a skraplacz cały oszroniona.

Akardin    39
6 minut temu, Pcheella napisał:

Potrzebuje pomoc. Moja chłodnia strasznie długo schładza mleko. Zbiornik z czynnikiem cały gorący chłodnica od góry lekko ciepła reszta zimna a skraplacz cały oszroniona.

Na forum szukasz xD ? 🤣

Dnia 18.05.2024 o 21:40, Dream1990 napisał:

Widziałem rozliczenia dużych podmiotów z zużyciem 180 MWh miesięcznie i płacą z dystrybucja max 80gr netto czyli koło 1 zł brutto. Rozliczenie kwiecień energia 48 gr/kWh netto, dystrybucja 20 gr/kWh netto, taryfa B czyli droższa niż C. Wystarczy trochę poszukać i można oszczędzić bardzo dużo. Za energie dla dużych wytwórców OZE płacą 4 gr/kWh. Resztę zjadają instytucje typu Enea, Energa itd. A przy okazji infrastruktura w Polsce leży i dalej kwiczy.

Mi wychodzi ok 1.35 brutto 

Sama cena energii ok 60 groszy brutto  reszta przesył itd . Tylko że wszystkie duże firmy mają takie stawki ....

Dream1990    171
3 godziny temu, Akardin napisał:

Mi wychodzi ok 1.35 brutto 

Sama cena energii ok 60 groszy brutto  reszta przesył itd . Tylko że wszystkie duże firmy mają takie stawki ....

W życiu nie uwierze że za dystrybucje płacisz więcej jak za energie. Chyba że przekraczasz moc umowną i płacisz dodatkowe opłaty/kary za to.

robert1226    1656

Nie musisz wiezyc ale takie są fakty tak jest złodziejstwo na każdym kroku.

kocmen24    48

Jak koledzy u Was z opadami? Powiat wysokomazowiecki zero deszczu i robi się biednie . Coś na sobotę pokazują ale 60 % także to nic pewnego

mate12345    43
52 minuty temu, kocmen24 napisał:

Jak koledzy u Was z opadami? Powiat wysokomazowiecki zero deszczu i robi się biednie . Coś na sobotę pokazują ale 60 % także to nic pewnego

również okolice wysokiego, u mnie nawet kukurydza na glinach nie wzeszłą, siana 3 tygodnie temu.

Pcheella    89

Opolskie od piątku do poniedziałku spadło 19l 

mr1997    51

Powiat Grajewski pada na około a u mnie 0 od prawie miesiąca

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj