jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

Ulman    5600
5 minut temu, Roman176 napisał:

odezwał się człowiek szałasu 

No to jak z tymi dziećmi? Przyznajesz się do kłamstwa ? 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

jahooo    9311
Przed chwilą, mirro napisał:

No co to zmienia? Ja z dowódcy plutonu w kompanii rozpoznania jednego dnia zostałem dowódcą kompanii zmechanizowanej.

I co, nie dałeś rady ? Odrobina zdrowego rozsądku i wyobraźni poparta dobrymi chęciami może zastąpić wykształcenie kierunkowe, w drugą stronę to nie działa.

W czasie konfliktu niejeden porucznik będzie musiał wziąć na swoje barki dowodzenie zgrają zbieranych wojaków i będzie musiał dac radę, nie da się człowieka przygotować "na wszystko", albo ma do tego predyspozycje, albo nie. A dekownicy i mistrzowie regulaminów to zazwyczaj cienkie bolki, jakby dostali dowodzenie w linii, to w pierwszej kolejności ich własna kadra by ich odstrzeliła, żeby nie mącili

mirro    6481
2 minuty temu, jahooo napisał:

Wystarczy podpiąć WOT pod "kierownictwo dywersji",

Nie szalej z tą dywersją, bo jeszcze będę musiał napisać z czym to się wiąże a wtedy ilość chętnych do tego drastycznie zmaleje.:lol:

Przed chwilą, jahooo napisał:

W czasie konfliktu niejeden porucznik będzie musiał wziąć na swoje barki dowodzenie zgrają zbieranych wojaków

Poruczników zbraknie najszybciej. 

Roman176    4663
Przed chwilą, Ulman napisał:

No to jak z tymi dziećmi? Przyznajesz się do kłamstwa ? 

jakie kłamstwo co ty bujasz ? 

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

jahooo    9311
2 minuty temu, mirro napisał:

A kogo to interesuje, skoro nie mamy rezerw?

Nie mamy, bo osoby z jakąkolwiek indywidualną osobowością nie znajda miejsca w obecnej armi, która nie przyjmuje zmian oddolnych, tzn nie chce się uczyć na własnych błędach, bo od tego są generałowie, aby pisac regulaminy, tzn "podpisywać". a WOT stał się passe, więc ciężko , żeby tam się pchali jacyś wartościowi ludzie, bo całe życie być szeregowym nikomu się nie uśmiecha.

W dodatku cała masa ludzi jest indoktrynowana w ten sposób, że w razie konfliktu trzeba po prostu spier... z kraju i się nie przejmować. A teraz nowa pani minister edukacji wzmocni ten trend w szkolnictwie.

DTaras    1967
mirro napisał:

Nie szalej z tą dywersją, bo jeszcze będę musiał napisać z czym to się wiąże a wtedy ilość chętnych do tego drastycznie zmaleje.

Jak z czym? Ze zniknięciem, zamęczeniem i odpier..leniem bez sądu generalnie.

mirro    6481
1 minutę temu, jahooo napisał:

I co, nie dałeś rady ? Odrobina zdrowego rozsądku i wyobraźni poparta dobrymi chęciami może zastąpić wykształcenie kierunkowe, w drugą stronę to nie działa.

Kierunkowo byłem kształcony na piechoę zmechanizowaną. Po szkole trafiłem na rozpoznanie i trza było uczyć się na nowo.  A potem znowu na piechotę ale miałem  jeden z plutonów przeznaczonych do działań rozpoznawczych. 

1 minutę temu, DTaras napisał:

Jak z czym? Ze zniknięciem, zamęczeniem i odpier..leniem bez sądu generalnie.

A nie chciałem straszyć.:lol:

Ulman    5600
2 minuty temu, Roman176 napisał:

jakie kłamstwo co ty bujasz ? 

no to udowodnij że wydobywaja lit. Daj artykuł z tymi zdjęciami które potwierdzą że chodzi o lit a nie coś innego. To chyba proste?

jahooo    9311
3 minuty temu, mirro napisał:

Nie szalej z tą dywersją, bo jeszcze będę musiał napisać z czym to się wiąże a wtedy ilość chętnych do tego drastycznie zmaleje.:lol:

Poruczników zbraknie najszybciej. 

mam kompletny obraz działań armi carskiej w latach 1914-18 i powiem tyle, że na niektórych odcinkach frontu straty po obu stronach były takie, że de facto pułkami często dowodził choraży a kompaniami sierżanci - i to wszystko działało, zastanawia mnie, jak to osiągnięto, bo przeciez szkolenie poborowych trwało w czasie wojny max 3 miesiące, a podoficerów tylko 2-3 tygodnie na kursie po szkółce poborowych

teoretycznie były szkoły junkrów, ale w czasie wojny cykl szkolenia skrócono maksymalnie nawet do pół roku

a u nas się śmieją, że przyjeżdżają porucznicy po 6 tygodniowych kursach

mirro    6481
Napisano (edytowany)
5 minut temu, jahooo napisał:

pułkami często dowodził choraży a kompaniami sierżanci - i to wszystko działało, zastanawia mnie, jak to osiągnięto,

Pojawiał się lider,

5 minut temu, jahooo napisał:

a u nas się śmieją, że przyjeżdżają porucznicy po 6 tygodniowych kursach

Panu porucznikowi musi dupsko zmarznąć z żołnierzami a z błota ma wystawać tylko antena radia. I nie wszyscy czekają aż on zje, tylko jego problemem jest czy ludzie zjedli.

Za takie podejście zostałem kiedyś zjebany przez wysokiego oficera Sztab Gen, " bo się nie szanuję"

Edytowano przez mirro
  • Like 1

jahooo    9311
4 minuty temu, mirro napisał:

Pojawiał się lider,

Panu porucznikowi musi dupsko zmarznąć z żołnierzami a z błota ma wystawać tylko antena radia. I nie wszyscy czekają aż on zje, tylko jego problemem jest czy ludzie zjedli.

znam takich po 5 latach studiów, co tego nigdy nie zaznali i nie zrozumieli

poza tym dziś na taki kurs jedzie zazwyczaj człowiek z plecami - nie do ruszenia

DTaras    1967
mirro napisał:

"specjalność"

Niema czegoś takiego. Jest projekt emblematu i już prawie to doszło realizacji. "xxx BLP 1klp SPACERY PO LESIE TO NASZA PASJA". Przyjechali chłopaki z ZOMOZy nas szkolić i sami stwierdzili, że dostali takie zlecenie i to robią ale ani czasu ani nie przewidują takiego wykorzystania bo to się nie zgadza jedno z drugim. Pokazali tarcze, pałki i jakąś formację... Tylko gdzie my na czas akcji te nasze działka niby byśmy mieli odłożyć.

mirro    6481
1 minutę temu, DTaras napisał:

Tylko gdzie my na czas akcji te nasze działka niby byśmy mieli odłożyć.

To jest właśnie pojebanie pojęć, czyli wykorzystanie wojska do akcji stricte policyjnych.

Roman176    4663
24 minuty temu, Ulman napisał:

no to udowodnij że wydobywaja lit. Daj artykuł z tymi zdjęciami które potwierdzą że chodzi o lit a nie coś innego. To chyba proste?

a co z linkiem co dałem ze do tesli i reszty wydobywają dzieci ? 

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

DTaras    1967
mirro napisał:

A nie chciałem straszyć.

Przez cztery lata próbowałem wytłumaczyć co to jest strefa śmierci w zasadzce. Teoria marszu ubezpieczonego, jakkolwiek śmiesznie brzmi ta nazwa, ma przeciwdziałać wlezieniu w tę strefę. Jako jeszcze ambitny "młody" prostowałem instruktorów iż lezienie po lesie w terenie z dala od swoich to już jest izolacja i trzeba stosować survival i evasion a po haku resistance w razie potrzeby i to będą dokładnie te same zasady czyli albo my ich albo oni nas... Dopiero ostatnimi czasy nastąpiło dopowiedzenie tematu. Niema zlituj palimy, gwałcimy, mordujemy i vice wersal. Niema co tego stopniować.

• Thanks 1

Ulman    5600
Przed chwilą, Roman176 napisał:

a co z linkiem co dałem ze do tesli i reszty wydobywają dzieci ? 

No to daj linki do zdjęć z dziećmi od wydobycia litu. To był pierwszy temat.

mirro    6481

@DTaras jak przejmowałem kompanię, to znalazłem skrzynię w magazynie broni a tam 6 szt tłumików do kałacha i jeden do SWD. Nikt nie wiedział po ciula one. Dopiero po jakimś czasie operacyjny, który też dowodził tą kompanią wcześniej powiedział mi że właśnie to ją odróżnia od pozostałych że ma ten pluton szkolony do działań rozpoznawczych. Tylko nikomu wcześniej się nie chciało, bo trza robić oddzielny plan szkolenia. Stary też się nie przyznawał w brygadzie i tak to leciało. Ale coś mnie tknęło i z szefem sztabu pomajstrowaliśmy w planie. zrobiłem plan dodatkowych zajęć a w taktyce dodawaliśmy zagadnienia z planu szkolenia pododdziałów rozpoznania.

I pewnego pięknego dnia piorun piznął, bo panowie z kontroli zapytali właśnie o to. Stary mało sraczki nie dostał, wpadł do mnie i gębą  dlaczego nie prowadzę szkolenia tegp plutonu jak należy. Poprosiłem o parę minut i polazłem się tłumaczyć. Uratował mnie harmonogram  zatwierdzony przez szefa sztabu i szefa rozpoznania i plany tygodniowe z adnotacjami o zagadnieniach. Stary się obraził że mu nie powiedziałem o szkoleniu, bo przecież by się pochwalił.

DTaras    1967
mirro napisał:

Za moich czasów, podporucznik po szkole w jednostce liniowej był nikim. Orał z nosem przy ziemi i był j**any na każdym kroku. Mówili do nas "podchorążowie piątego roku"

Jeżeli przy moim wstąpieniu jest Pan panem ppor a po trzech latach mówimy mu kapitajnie i przychodzący po agrykoli ppor idzie do niego terminować i taki terminator zostaje p.o. podczas nieobecnosci tegoż to widzisz jaka to szkoła liderów.

Roman176    4663
25 minut temu, Ulman napisał:

No to daj linki do zdjęć z dziećmi od wydobycia litu. To był pierwszy temat.

nierób siebie idioty  miałeś czarni na białym i zakończyłeś głupim pytaniem 

nie    2089
7 godzin temu, Ulman napisał:

Oczywiście że powinni wystąpić o odszkodowanie i to gigantyczne. Oczernianie kogoś kto działa zgodnie z prawem daje do tego doskonały pretekst.

jeden głupi udaje, że nie mają zysku a drugi głupi wierzy 

ty powinieneś się leczyć, bo jeszcze komuś krzywdę zrobisz

powiedzenie ile kto zapłacił podatku to jest oczernianie? zaraz napiszesz, że trzeba zpp rozstrzelać

nieuczciwy zawsze będzie bronił nieuczciwości

Ulman    5600
1 godzinę temu, Roman176 napisał:

nierób siebie idioty  miałeś czarni na białym i zakończyłeś głupim pytaniem 

Nic nie było czarno na białym i wiesz ze znowu kłamałeś więc się wykręcasz. Te zdjęcia nie odnosiły sie do wydobycia litu ale pewnie po pijaku ci się poj.... i teraz głupio sie przyznać.  No a gdzie ten Balcerowicz co ci sie objawił ? Znalazłes juz związek pomiędzy jakąś fundacją którą założył 20 lat temu i obecnym ZPP? Oj obstawiam że to też jest głupie pytanie bo znowu byś się musiał zaorać. Ty Roman widzisz rzeczy których nie ma. Balcerowicza w związku pracodawców i przedsiębiorców albo  lit w błocie którego tam nie ma , może czas pogadać lekarzem i zapisać się do grupy wsparcia? 

32 minuty temu, nie napisał:

jeden głupi udaje, że nie mają zysku a drugi głupi wierzy 

ty powinieneś się leczyć, bo jeszcze komuś krzywdę zrobisz

powiedzenie ile kto zapłacił podatku to jest oczernianie? zaraz napiszesz, że trzeba zpp rozstrzelać

nieuczciwy zawsze będzie bronił nieuczciwości

Ech proletariacka srawiedliwość społeczna pisowskiej sekty. Nie tobie sądzić kto ma zysk a kto go nie ma bo to sprawa księgowych i urzędów skarbowych a nie osądu lewicowca któremu sie wydaje że jest zysk bo jest przychód. 

Oczywiście ze jest to oczernianie bo pośrednio stawianie tezy którą ty łyknąłeś jak małpa kit, czyli ze to oszusci bo dochodowego nie płacą  I na nic takiemu głąbowi tłumaczyć że są na 100% poprawni i zgodnie z prawem, ze odbyła się kontrola i wszystko jest ok.  Właśnie za napiszczanie takich nieświadomych mas na nich powinni wystąpić o odszkodowanie do związku pracodawców  i mieliby to spokojnie wygrane. Nie zrobia tego bo jeszcze większe masy ciemnoty będą się zachowywać tak jak ty czyli wzorem Kargula - prawo moze i jest prawem ale ja wiem lepiej bo tak mi się wydaje chociaż przepisów nie znam. 

Nieuczciwość to pojecie bardzo szerokie dla pisowskich mas. Generalnie nieuczciwy jest ten który coś ma, do czegoś doszedł. Nie ważne że działa zgodnie z prawem - dla pisowca jest nieuczciwy bo jest operatywny, pracowity i umie się odnaleźć w obecnych realiach czego zagubiony i ogłupiały wielbiciel Jarosława nie potrafi osiągnąć.

Roman176    4663
10 minut temu, Ulman napisał:

Nic nie było czarno na białym i wiesz ze znowu kłamałeś więc się wykręcasz. Te zdjęcia nie odnosiły sie do wydobycia litu ale pewnie po pijaku ci się poj.... i teraz głupio sie przyznać.  No a gdzie ten Balcerowicz co ci sie objawił ? Znalazłes juz związek pomiędzy jakąś fundacją którą założył 20 lat temu i obecnym ZPP? Oj obstawiam że to też jest głupie pytanie bo znowu byś się musiał zaorać. Ty Roman widzisz rzeczy których nie ma. Balcerowicza w związku pracodawców i przedsiębiorców albo  lit w błocie którego tam nie ma , może czas pogadać lekarzem i zapisać się do grupy wsparcia? 

nie kręć krętaczu czemu nie wydobywają ? 

Ulman    5600
Napisano (edytowany)
Dnia 16.04.2024 o 13:49, Roman176 napisał:

i mógł bym tak wklejać  w nieskończoność branża motoryzacyjna itp 

aha kto produkuje ? 

a pier**lisz głupoty jak zawsze tam nie zarabia się najniżej krajowej tylko 1,5 razy więcej  wiec w d*pie argument eko oszołomy i energia podatki itp 

polska potrzebuje takich jak ty hubercik sie już podał krzyczeliście ze pis wprowadził regulowane ceny energii a to właśnie wprowadziła Rumunia na 2 lata 

Według bukareszteńskiego portalu Hotnews po wejściu nowych przepisów w życie państwo będzie regulowało około 80 proc. rynku energii elektrycznej w Rumunii.

jak tam truskawa agrobiznesie płacz 

5 sec google inteligencja 

Kopalnie litu w Afryce. Żeby eko - elektryczny samochodzik zrobił bruuuuum!

Ty wziąłeś to z lego linku dla głupków Kopalnie litu w Afryce. Żeby eko - elektryczny samochodzik zrobił bruuuuum! (jbzd.com.pl)

Zdjęcia dzieciaków są jednak z zupełnie innych linków

Nieletni niewolnicy: Nawet 150 mln dzieci na świecie w wieku od 5 do 14 lat jest zmuszanych do pracy - wDolnymSlasku.com

The Mining of Coltan: Chances are Your Smartphone Was Manufactured With African Blood (atlantablackstar.com)

Children mining cobalt in Democratic Republic of Congo, CBS News investigation finds - CBS News

No i gdzie tu ten  twój lit?

O co ci chodzi też z tymi dziećmi?  Szkoda ci ich?  Moim zdaniem to bardzo dobrze że uczą się roboty a nie czekaja na pińcet na krzywy ryj.

Edytowano przez Ulman
  • Haha 1

Roman176    4663
1 minutę temu, Ulman napisał:

1 minutę temu, Ulman napisał:

No i gdzie tu ten  twój lit?

a co tam wyżej jest napisane 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj