konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

slawek74    12283
HF86 napisał:

I gdybym był Twoim sąsiadem, to właśnie by stał na środku pola 😁

dobrzy sąsiedzi stawiają na miedzy i piją flaszkę i rękę sobie podają....

• Haha 1

Agrest    26126

Po czwartdj -2⁰ na 3 metrach.

Dwie kolejne noce prognozują 0⁰. Jeśli rozminą się znowu o 4 stopnie z rzeczywistością to będzie -4⁰, ale prawdziwy przymrozek/mróz widzą dopiero od poniedziałku

• Sad 1

GRZES1545    9107
Napisano (edytowany)

Powtórka z tamtego roku, LRA -2⁰ było koło piątej rano. 

Drzewka jeszcze kwitną, obg jęczmień wytrzymał ma juz 3 liście 😬 ziemniak wychodzi ale przykryty jeszcze.

Edytowano przez GRZES1545

marulekk    5445

-2* 

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Agrest    26126
6 minut temu, GRZES1545 napisał:

Powtórka z tamtego roku, LRA -2⁰ było koło piątej rano. 

Drzewka jeszcze kwitną, obg jęczmień wytrzymał ma juz 3 liście 😬 ziemniak wychodzi ale przykryty jeszcze.

W początkowej fazie kwitnienia jak jest mróz to są nadal szanse na plon bo kwiaty są wytrzymalsze na przymrozki. Czasem przy -6⁰ coś się uratuje.

Ale teraz agrest porzeczki czy wczesne wiśnie mają już zawiązki które temperatura -1⁰ niszczy.

Jedynie jest bogate ulistnienie które może pomóc ocalić coś wewnątrz krzewu.

GRZES1545    9107

Jablon i wiśnia szczepowa kwitnie juz kilka dni, reszta kończy kwitnienie. Agrest ma owoce już ale widzie że choruje mi , kolejna gałęz umarła, mam taki jak to mówią na nodze.  

Łolek    13147
40 minut temu, Bananek napisał:

i u mnie plec napierdziela. ale to efekt wczorajszej walki z gałęziami. jak tak dalej pójdzie to do końca tygodnia nie będzie śladu po patykach.

Mnie bolą już czwarty miesiąc z małymi przerwami 

14 minut temu, koordynator napisał:

ETM -2 o 6:20

O kolejny kolega z łódzkiego 🤝

HF86    1021

O mnie odkąd rehabilitantka dba, to jest dużo lepiej. 

Wolę jej płacić, jak za leki i zdrowie sobie rujnować. 

Rolnik1973    15505

Za mało robicie

Trzeba P0 30 godz na dobę to nie będzie miało kiedy boleć a jak się nudzicie to wtedy boli bo nie ma zajęcia

• Haha 3

witejus    8639
1 minutę temu, HF86 napisał:

O mnie odkąd rehabilitantka dba, to jest dużo lepiej. 

Nie każdy ból pleców rehabilitanka jest w stanie wygonić, no chyba że młoda i atrakcyjna to człowiek zapomina o wszelkim bólu😊

• Like 1

12Pafnucy    3771
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Za mało robicie

Trzeba P0 30 godz na dobę to nie będzie miało kiedy boleć a jak się nudzicie to wtedy boli bo nie ma zajęcia

Nie na każdego może robić ktoś inny.

• Like 1

Qwazi    8391

Cześć. 3°, trochę pomżyło, teraz przestało, wiatru brak. Trochę mało wiosenna ta pogoda dzisiaj...

witejus    8639
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Trzeba P0 30 godz na dobę to nie będzie miało kiedy boleć

To fakt, ty robisz po 36 godzin na dobę to cię nic nie boli.Co najwyżej d*pa od siedzenia.

• Haha 1

HF86    1021
2 minuty temu, witejus napisał:

Nie każdy ból pleców rehabilitanka jest w stanie wygonić, no chyba że młoda i atrakcyjna to człowiek zapomina o wszelkim bólu😊

Pewnie że nie każdy. 

Ja mam zrosty i nadmierne przerosty niektórych mięśni. 

A że dziewczyna naprawdę zna się na tym co robi, to ta godzina bólów na stole i doba na regenerację, to drobiazg w porównaniu z tym co było. 

witejus    8639
Przed chwilą, HF86 napisał:

Ja mam zrosty i nadmierne przerosty niektórych mięśni. 

Podobnie jak u mnie.

kizak    2263

Ból pleców i ból pleców .  Mi pomogło spanie na materacu wełnianym ,i chodzenie  z postawą  nie oficera ,a minimalnym pochyleniem ,, A z tym materacem tak byłem nastawiony że pomoże ,tak to negowałem  jak Chłoporobotnik kobiety ,normalnie palcem po czole się stukałem jak ktoś proponował pościel wełnianą  . No ale oczywiście ja żonaty ,a kobitka ma swoje argumenty by przekonać .  I to nie było cudowne od razu [zelżenie bólów oczywiście] tylko po 2 , 3 miesiącach . I to nie musi być pościel za 7 tysięcy ,to samo zrobi z polskich owieczek za 700 zł  . Może być że ,,śpisz'' na żyle wodnej .,i to tak nie szkodzi tym co na parterze ,jak tym na piętrze . Ale to bóli pleców jest sporo przyczyn więc nie będę się wymądrzał .

12Pafnucy    3771
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

trochę grosza wpadnie

Nawet na KRUS nie zarobisz.

HF86    1021

Z moich owieczek też sporo pościeli powstało i mam i sobie komplet. 

Ale w modzie merynosy australijskie po 8 tyś, bo nie gryzą, a nie gryzą, bo chemii w uj i nie ma elektrostymulacji 😁

• Like 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż

Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam

ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<

Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają

To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:

Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:

Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj