konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

kizak    2243
2 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

....i ten zapach spalin dwusuwa.... w ciuchach...😆

a a jak zajedziesz na chatę to jeszcze papierochy i gorzała  z sali wali  . {ale to jak samochodem się jeżdziło] . na salę zachodzisz i patrzysz łapy ujeb w smarach ,bo coś tam poprawiałeś . A łazienek jeszcze po remizach nie było . Dziwne że po wyjściu z zabawy ręce czystrze 😉 cud 😐😉

• Haha 1

Tomasz0611    5637
Napisano (edytowany)

@kizak te nowe motorki nie lepsze, u siebie póki kufra nie zamontowałem to jak wyjechałem po deszczu na mokrą drogę to plecy mokre ... Dopiero stelaż od kufra +kufer dobrze chroni plecy. A i z kufrem pasażerka się bezpieczniej czuje, bo wie że ma coś za plecami...

Edytowano przez Tomasz0611

DANDYS    3243

no i po wyborach, chłopaki mają zjechać z eski,koniec strajków nie przedłużyli

• Confused 1

Bananek    16953
kizak napisał:

na salę zachodzisz i patrzysz łapy ujeb w smarach ,bo coś tam poprawiałeś . A łazienek jeszcze po remizach nie było . Dziwne że po wyjściu z zabawy ręce czystrze 😉 cud 😐😉

albo chociaż ten jeden czy dwa palce czystsze od innych. 🤣

• Like 1
  • Haha 2

kizak    2243

To podciśnienie zza pleców ,dociskało do kurtek co akurat było w powietrzu . Kufer w etz spełniał takie zadanie również ,że trzecia osoba na dziurach nie wylatywała poza motor .  A że miałem również bagażniki boczne ,te odkładane rurkowe ,to i kobitki wiedziały że trzeba je rozłożyć by mieć wygodnie gdzie nogi postawić jadąć w trojkę ,no w sumie w czwórkę też tylko niewygodnie było kierować siedząc na zbiorniku ,ale co  tam 

• Like 1

Tomasz0611    5637
Napisano (edytowany)

U mnie to nawet nie podciśnienie, jest krótki, akcesoryjny uchwyt tablicy, a koło lekko wystaje za ogon, i przez to towar z koła leci na plecy jak nie ma kufra ... A kufer już nad kołem zasłania i nie ma problemu z syfem na plecach...

Edytowano przez Tomasz0611

lukasz20    717
57 minut temu, kizak napisał:

To się pięknie wspomina

🤭😉

received_860026614649165.jpeg

• Like 1
  • Haha 7

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Rolnik1973    15443
1 godzinę temu, 12Pafnucy napisał:

No niskie...

Nie dla mnie choopery...

To takie dla starszych i statecznych jegomościów...

No ta Ty to narwany nastolatek 🤣

• Haha 1

12Pafnucy    3655
6 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No ta Ty to narwany nastolatek

Nie o to mi chodziło.

No taki mocno stateczny to nie jestem...🤷‍♂️

Qwazi    8194
Napisano (edytowany)

A tak z innej beczki bym chciał się Was poradzić, bo się zastanawiam już trochę...jest jedna taka dziewczynka, która idzie za miesiąc do komunii i jestem jej chrzestnym, ale nie ma matki chrzestnej (nie dlatego, że się coś z nią wydarzyło, tylko po prostu jej nie było)...no i się zastanawiam odnośnie prezentu, bądź jego wartości...moglibyście się ie podzielić, co myślicie na ten temat...

Edytowano przez Qwazi

20 godzin temu, marulekk napisał:

Opłacało się 2 dni pod gopsem stać 😎

IMG_20240415_151629.jpg

Ile za to dałeś? Ciekawe czy Ciebie tutaj krytykowali że nie na centralnym zawieszeniu🤔

Po niemieckich czy polskim pokrzywach od nowości kosiła 🤔

soltys48    19862
6 minut temu, Qwazi napisał:

A tak z innej beczki bym chciał się Was poradzić, bo się zastanawiam już trochę...jest jedna taka dziewczynka, która idzie za miesiąc do komunii i jestem jej chrzestnym, ale nie ma matki chrzestnej (nie dlatego, że się coś z nią wydarzyło, tylko po prostu jej nie było)...no i się zastanawiam odnośnie prezentu, bądź jego wartości...moglibyście się ie podzielić, co myślicie na ten temat...

Mój chrześniak wczoraj sobie wybrał prezent. Zapytał najpierw ile to może być warte a później wybrał który jego. Wartość wg moich szacunków ok 2tyś

• Thanks 1

kizak    2243
3 minuty temu, Qwazi napisał:

Dziecko jak to dziecko ,duchowo to tej komunii nie przeżywa ,a jak dorośli ojcowie na to patrzą to sam wiesz . Jakby ukradkiem podpytać jakoś na co ma ,,smaka' ,i jak rodzice na to patrzą ' ,to może i prezent by był bardziej trafiony . Chyba że gotówkę ,mój syn kilka lat  ,może i ponad 10 trzymał u nas na koncie i nie chciał na głupoty wydać .

• Thanks 1

12Pafnucy    3655

Kurna.

Się uwzięły na mnie...

Ciągle jakieś opłaty mi ślą....

Za PiSu tyle nie słały....

12 minut temu, Qwazi napisał:

Ładny rower.... może 

Napisano (edytowany)
14 minut temu, Qwazi napisał:

Ale jak to tak chrzest  był bez chrzestnej 🤔 ,

Aaa już wiem, ksiądz powiedział jak chrzęstny bogaty to obejdzie się bez matki chrzestnej 😛

Pół wypłaty za mleko przeznacz 😜

Edytowano przez Nieustraszony1044

kizak    2243

O tak ,ja dostałem  ukrainę  i radio tranzystorowe ,ale to był czas kiedy Wojtyła był kardynałem ,a Gierek na salonach szalał  .

2 minuty temu, Nieustraszony1044 napisał:

Aaa już wiem, ksiądz powiedział jak chrzęstny bogaty to obejdzie się bez matki chrzestnej 😛

On myślał o całej ,nie doceniasz kolegi 

• Haha 5

Qwazi    8194
13 minut temu, soltys48 napisał:

Mój chrześniak wczoraj sobie wybrał prezent. Zapytał najpierw ile to może być warte a później wybrał który jego. Wartość wg moich szacunków ok 2tyś

To już trochę orientacji mi daje. Dzięki Przemek

12 minut temu, kizak napisał:

Dziecko jak to dziecko ,duchowo to tej komunii nie przeżywa ,a jak dorośli ojcowie na to patrzą to sam wiesz . Jakby ukradkiem podpytać jakoś na co ma ,,smaka' ,i jak rodzice na to patrzą ' ,to może i prezent by był bardziej trafiony . Chyba że gotówkę ,mój syn kilka lat  ,może i ponad 10 trzymał u nas na koncie i nie chciał na głupoty wydać .

Tutaj może być trudno podpytać. Już, kiedy mnie prosili do chrztu, to zapowiedzieli, że nie oczekują niczego, tylko bardzo by chcieli, żebym się zgodził. To dla mnie obcy ludzie...

12 minut temu, 12Pafnucy napisał:

Kurna.

Się uwzięły na mnie...

Ciągle jakieś opłaty mi ślą....

Za PiSu tyle nie słały....

Ładny rower.... może 

To tak, ale co oprócz tego...tu mam mąka zagwozdkę...

10 minut temu, Nieustraszony1044 napisał:

Ano widzisz Marcinku, jest to możliwe, tylko, że wtedy nie jest się ojcem chrzestnym czy matka chrzestną, ale świadkiem chrztu. To była wyjątkowa sytuacja. Można powiedzieć, że ta dziewczynka to moja "służbowa" chrześnica. Przeznacze odpowiednią kwotę. Możesz być o to spokojny

• Like 1

12Pafnucy    3655
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, Qwazi napisał:

To tak, ale co oprócz tego...tu mam mąka zagwozdkę...

Myślę że to sam musisz....no wycenić.

Często czym bliższe więzi, tym większa suma.

Mając np kilkoro chrześniaków to trochę kieszeń może przewietrzyć....

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9482765,ile-dac-do-koperty-na-komunie-2024-szacunkowe-kwoty.html

Edytowano przez 12Pafnucy
  • Thanks 1

Qwazi    8194

Narazie mam myślenie w kierunku roweru, czegoś ze złota (łańcuszek, kolczyki) oraz pewnej kwoty w kopertę. Ale jeszcze parę dni mam na ostateczną decyzję...myślałem, żeby to zamknąć w kwocie 4 tys. Co Wy na to?

8 minut temu, 12Pafnucy napisał:

Myślę że to sam musisz....no wycenić.

Często czym bliższe więzi, tym większa suma.

Mając np kilkoro chrześniaków to trochę kieszeń może przewietrzyć....

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9482765,ile-dac-do-koperty-na-komunie-2024-szacunkowe-kwoty.html

kizak    2243
2 minuty temu, Qwazi napisał:

Tutaj może być trudno podpytać. Już, kiedy mnie prosili do chrztu, to zapowiedzieli, że nie oczekują niczego, tylko bardzo by chcieli, żebym się zgodził. To dla mnie obcy ludzie...

Trochę trudna sytuacja ,może rodzice i szczerze by niczego nie chcieli ,ale dziecko już może inaczej patrzeć ,a jak na to spojrzą koledzy chrześniaczki to już wiesz . Trza zrobić tak by niewinne dziecko ludzkimi ryjami  nie skrzywdzić  . A i tobie nie oberwało się .  Podejrzewam że Sołtysa kwota do przełknięcia ,ale honorowo w związku z tym że zostałeś sam w tym zaprzęgu ,jeszcze coś wymyślisz . Trza te zasmarkane nosy ludziom wytrzeć ,a i twoje samopoczucie lepsze pozostanie  .Córce kiedyś się złożyli i komputer za kilka tys  dali ,ale to wiesz ,ciężko dyskutować o zrzucie z nieznajomymi  jak jesteś główny . U mnie się dobrze znali .

• Like 1

lukasz20    717
Napisano (edytowany)
45 minut temu, Qwazi napisał:

U mnie starszy syn dwa lata temu dostał od chrzestnego rower coś ok 1,8tys. Za chwilę z młodszym jedziemy wybierać i z tego co pytaliśmy ok 2tys. 

Edytowano przez lukasz20
Literówka
  • Thanks 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

kizak    2243

Jeszcze i wesele czeka ,i wykup co wielkanoc .       Siedzę deszcz pada i dumam jakie parapety zewnętrzne wybrać ,stal ,czy aluminium ,wystające w ścianie ze 3 cm ,czy idealne z otworem  . Jak stalowe to czy z bocznymi aluminiowymi zaślepkami ,czy dać do zrobienia w augustowie u łapińskich ,lub aluminium pod Białymstokiem na zamówienie . Krzyczą by blaszanych nie robić ,bo słychać jak deszcz pada ,no kurna mam blaszane ,i jak pada to choć wiem że pada za oknem ,echhh 

Agrest    25937
7 minut temu, Qwazi napisał:

Narazie mam myślenie w kierunku roweru, czegoś ze złota (łańcuszek, kolczyki) oraz pewnej kwoty w kopertę. Ale jeszcze parę dni mam na ostateczną decyzję...myślałem, żeby to zamknąć w kwocie 4 tys. Co Wy na to?

Możesz to połączyć, np złoty rower😁

Nie chcesz zostać takim symbolicznym moim chrzestnym?

Chojny chrzestny dobry chrzestny👍

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj