Gość

Ceny bydła 2024

Polecane posty

marcinz908    11
6 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Wiem że teraz modna afirmacja itp ale to, że ty tu co 4 dni będziesz pisał że cena w górę i nie ma bydła nie spowoduje że tak będzie x D 

Jak tanieją to handlarze piszą o tym w co drugim poście wiec nie pier.... Albo handlujesz albo sprzedałeś taniej i ujj cię strzela....🤣

• Like 1

DANDYS    3246
Dnia 20.01.2024 o 21:53, ab23 napisał:

Co to może być za rasa

IMG_20240120_215057.jpg

Mam podobne niby hfxpi ,

IMG_20240123_180233.jpg

Berthold    983

Miał ktoś bydło rasy Fryz Brytyjski? Mogę ściągnąć kanion z Irlandii w przyszłym tygodniu... Rozmawiałem ze znajomym z ubojni twierdzi że mają zakaz kupowania kolczyków z Irlandii ... Dobra cena kusi ale nie chcę się na minę władować

Cybulek17    1935
2 godziny temu, Berthold napisał:

Miał ktoś bydło rasy Fryz Brytyjski? Mogę ściągnąć kanion z Irlandii w przyszłym tygodniu... Rozmawiałem ze znajomym z ubojni twierdzi że mają zakaz kupowania kolczyków z Irlandii ... Dobra cena kusi ale nie chcę się na minę władować

@Marcin1912 brał od Romka angusy z Irlandii, tak mi się zdaje.  Zapytam go czy coś wie 

• Like 1

Marcin1912    43

No miałem angusy i herefordy z Irlandii rosło to fajnie a sprzedałem przez pośrednika do małej ubojni i jak potem gadałem z kierownikiem to musiał sobie wygoglować skąd one były 😅 tyle że nie mówiłem skąd są tylko załadowałem i w sumie zostali postawieni przed faktem dokonanym nie wiem jak duże ubijnie się zapatrują na to.

• Like 1

Optimus    76

Ile realnie można dostać na żywa za jałówkę 420kg mała ale dość tłusta 

AdamRo    1507
3 godziny temu, Optimus napisał:

Ile realnie można dostać na żywa za jałówkę 420kg mała ale dość tłusta 

8-9 zł 

• Like 1

Rafi1979    38

Adam a ile realnie można dostać za byki hf. 11 sztuk waga 700 do 750?

Mam pytanie odnośnie płyt obornikowych, robiliście je z płyt betonowych stosowanych do silosów np. kiszonkowych?. Konieczne jest aby płyta obornikowa posiadała do tego magiczne, nic nie znaczące atesty?. Bo nie wiem czy stawiać czy kończyć karierę z bydłem. Mam około 20 djp i słyszałem że na 1 djp trzeba 3,5 m2 płyty. 

AdamRo    1507
1 godzinę temu, Rafi1979 napisał:

Adam a ile realnie można dostać za byki hf. 11 sztuk waga 700 do 750?

10 - 11 netto.

HF86    920
48 minut temu, KrólBykPierwszy napisał:

Mam pytanie odnośnie płyt obornikowych, robiliście je z płyt betonowych stosowanych do silosów np. kiszonkowych?. Konieczne jest aby płyta obornikowa posiadała do tego magiczne, nic nie znaczące atesty?. Bo nie wiem czy stawiać czy kończyć karierę z bydłem. Mam około 20 djp i słyszałem że na 1 djp trzeba 3,5 m2 płyty. 

I zbiornik na gnojowicę ze 120 m3 dojdzie do tego 

MariuszDe    394

Bo niby od 1.01.2025 każdy ma obowiązek posiadania płyty i zbiornika...

DANDYS    3246

uf jeszcze dwa lata , i się odpocznie

a nie przecież 2024 mamy 😂

wojak1986    1891

Dlatego ogrodzony hektar albo więcej i niech to lata a nie płyty i inne cuda. Chyba że będzie trzeba zbierać kupki jak po psach w mieście. Dzisiaj byłem z rodziną w mieście tyle min ma chodniku i trawniku że trzeba być saperem żeby wrócić z czystymi butami. Jak człowiek wróci na wieś to zwierzaki obornik wszystko na swoim miejscu od razu człowiek spokojniejszy...

15 minut temu, MariuszDe napisał:

Bo niby od 1.01.2025 każdy ma obowiązek posiadania płyty i zbiornika...

Po polach tyle piramid z obornika że gdyby każdy miał trzymać obornik z zimy to hałdy byłoby za budynków widać 

wojak1986    1891

Tylko co to jest głęboka ściółka, taka na 2 miesiące czy na pół roku? Trochę niejednoznaczne te przepisy

HISZPAN    21

Przepisy w Polsce zawsze zależą od interpretacji i każda instytucja po swojemu określi jak jest źle, to subiektywna ocena. Moja subiektywna ocena byłaby następująca. 

Kiedy wchodziły pierwsze strefy OSN to na tych strefach płyta i zbiornik miały pomieścić na okres 6 miesięcy, na pozostałym terenie na 4 miesiące.

Teraz cały kraj jest w strefie OSN czyli na 6 miesięcy.

Ale zakaz wywożenia mamy w listopadzie, grudniu styczniu i lutym czyli 4 miesiące.

Dodatkowo jeśli wziąć pod uwagę to o pryzmach co przytoczył DANDYS. to wychodzi że żadna płyta nie jest potrzebna. Zakładasz pryzmę 1 listopada i rozrzucasz 1 marca czyli mieścisz się w przepisach.

Przy zbożach jarych też od siewu do zbioru by się udało nie przekroczyć 6 miesięcy dla pryzmy.

Gorzej jak jest inny płodozmian.

PAN88    1804
Dnia 22.01.2024 o 15:50, ZetorMisio napisał:

Na jałówki takie około 1,5 roku to jest nadzieja na kupca? Na mięso nie pasione więc za słabe , tylko do zacielenia i czekania na cielaka

Kwestia  $$

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 

• Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:

• Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj