Gość

Ceny bydła 2024

Polecane posty

WitekRolnik    3282
Napisano (edytowany)

@szymon09875 Nmzc, jak mogę to pomogę :) No to fakt, z tą opcją funkcjonalność irz jest już na fajnym poziomie, wg mnie jeszcze do tych danych podstawowych powinni dodać rubryczkę z nr. siedzib poprzednich właścicieli wtedy przynajmniej było by wiadomo przez ile ludzi dany zwierzak przeszedł i wtedy to by była fajna bajka, bo tak ogólnie to ten nowy irz po przejściu chorób wieku dziecięcego to naprawdę bardzo funkcjonalne narzędzie.

Edytowano przez WitekRolnik
  • Like 1

szymon09875    10078

Samo wyciągnięcie liczby djp do paliwa to już jakie ułatwienie bo nie trzeba specjalnie do agencji jechać. 

Dokładnie, to u kogo była dana sztuka też by się przydało. 

• Like 1

WitekRolnik    3282
Napisano (edytowany)

@szymon09875 Otóż to dokładnie, no z tym DJP to mega uproszczenie, tak prawdę powiedziawszy to prowadzenie całej rejestracji bydła dzięki temu portalowi jest dużo prostsze bo wszystko robimy zdalnie z domu, do tego papierowej księgi nie trzeba prowadzić przez co i tego pisania jest mniej.

Może kiedyś wpadną na ten pomysł i zrobią rozszerzenie, dzięki temu wtedy byłoby praktycznie to samo co na papierowym paszporcie.

@soltys48 A rozwiniesz temat, bo 6 stycznia złożyłem przez irz wniosek o liczbę DJP i dzisiaj na irz już mam odpowiedź z ilością DJP, czyżby tu chodziło o czytelny podpis kogoś z agencji, że w gminie podpisu elektronicznego nie przepuszczą?

soltys48    19862
13 minut temu, WitekRolnik napisał:

@szymon09875 Otóż to dokładnie, no z tym DJP to mega uproszczenie, tak prawdę powiedziawszy to prowadzenie całej rejestracji bydła dzięki temu portalowi jest dużo prostsze bo wszystko robimy zdalnie z domu, do tego papierowej księgi nie trzeba prowadzić przez co i tego pisania jest mniej.

Może kiedyś wpadną na ten pomysł i zrobią rozszerzenie, dzięki temu wtedy byłoby praktycznie to samo co na papierowym paszporcie.

@soltys48 A rozwiniesz temat, bo 6 stycznia złożyłem przez irz wniosek o liczbę DJP i dzisiaj na irz już mam odpowiedź z ilością DJP, czyżby tu chodziło o czytelny podpis kogoś z agencji, że w gminie podpisu elektronicznego nie przepuszczą?

Pytałem w ARiMR to tłumaczył mi że musi być z pieczątka a ten z irz to np do kowru

• Like 1

WitekRolnik    3282
Napisano (edytowany)

@soltys48 A takie buty, ale powiem Ci szczerze, że z czystej ciekawości zaryzykuję i podepnę do akcyzy tą odpowiedz z irz, bo nawet jak przed chwilą porównałem z odpowiedzią z tamtego roku, gdzie w tamtym roku wniosek w agencji składałem osobiście to ta odpowiedź z irz jest taka sama tylko tak jak mówisz jest bez pieczątki oraz bez czytelnego podpisu. A ta odpowiedź z irz wygląda tak:

INFORMACJA O DJP- Akcyza_pages-to-jpg-0001.jpg

szymon09875    10078
Napisano (edytowany)
45 minut temu, soltys48 napisał:

Pytałem w ARiMR to tłumaczył mi że musi być z pieczątka a ten z irz to np do kowru

Spróbuję, ewentualnie się w sierpniu wykorzysta limit jak nie przejdzie.

Edytowano przez szymon09875
  • Like 1

katopo    43

Ostatnio dodałem takie wydruk w sierpniu za świnki i przeszedł u mnie w gminie bez problemu.

Michal014d    143
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Do do paliwa trzeba z ARiMR jeszcze 

Mylisz sie. Skladasz przez irz, bierzesz opcje wyslania poczta i masz taka sama jak osobiscie. Ja bylem w arimr osobiscie i zeby bylo szybciej i bez papierologi kazal siąść na kompa i wyslac z irz zgloszenie o te DJP i zaznaczyc opcje odbiore osobiście w arimr. Wszystko zajelo ze 2 minuty i dostalem papierowa z pieczatkami i podpisem.

17 minut temu, szymon09875 napisał:

Spróbuję, ewentualnie się w sierpniu wykorzysta limit jak nie przejdzie.

Jesli ci brakuje hektarow zeby za cale paliwo ktore potrzebujesz zwracac akcyze to tak. Gorzej jak nie wykorzystujesz calej dostepnej puli na caly rok. Wtedy byłoby szkoda.

szymon09875    10078

Przecież teraz jest pierwszy nabór. Jak braknie faktur to składasz w sierpniu. 

A jak jest tylko bydło bez ziemi, można składać wniosek? Bo nie potrafili mi w gminie odpowiedzieć na to 🤔

Berthold    983

Pojechał kanion do Woźnieckiego  większość hf kilka mm - waga netto prawie 700 kg cena 11,6 netto skita 5% szybki przelew

• Like 1

Michal014d    143
9 godzin temu, szymon09875 napisał:

Przecież teraz jest pierwszy nabór. Jak braknie faktur to składasz w sierpniu. 

A jak jest tylko bydło bez ziemi, można składać wniosek? Bo nie potrafili mi w gminie odpowiedzieć na to 🤔

Ale te faktury z data do końca stycznia nie mozna zlozyc na drugi nabór. Bo ja zrozumialem ze teraz jest ci obojetne czy zlozysz te faktury bo jak cos, dasz w drugim naborze  a tak chyba nie można.

szymon09875    10078

Aaa o to chodzi, nie to nie problem bo paliwa zużywam co najmniej jeszcze raz tyle co mam limitu. 

wicia433    81

ten Woźniecki z wagami nie oszukuje? widzę że nie jest aż tak daleko to może warto bo cena całkiem.

Adam3    7
12 godzin temu, soltys48 napisał:

Kiedy pytałeś? W zeszłym roku tej opcji nie było. Do kowru jest djp2 a do paliwa djp3.

Berthold    983
30 minut temu, wicia433 napisał:

ten Woźniecki z wagami nie oszukuje? widzę że nie jest aż tak daleko to może warto bo cena całkiem.

Sprawdź będziesz wiedział ... 

Ale w tej branży krystalicznie uczciwi to fatamorgana 😉

Gargamel160    33
6 minut temu, Marcin133 napisał:

Po ile teraz byczki hf takie 70kg za kg?

Ostatnio po 12 zł  kupowałem od rolnika.

• Thanks 1

MariuszDe    394
Napisano (edytowany)
7 minut temu, Marcin133 napisał:

Po ile teraz byczki hf takie 70kg za kg?

Ja ze 3 tygodnie temu dwóch sprzedałem takich po  60kg za 700zl/szt ale hf ciężko ogólnie sprzedac

Edytowano przez MariuszDe
  • Thanks 1

macius11157    168

Jaki preprat mlekozastepczy wybrac do tej pory stosowalem od dluzszego czasu sano milsan teraz ostatnio zaczalem na pierwszy etap dawal sano mili. Ogolnie czy po tym czy po tamtym wystepuja biegunki. Jakie mleko byscie polecili zeby uniknac biegunek u cielat .

1kris1    37

byczki w kuj-pom? drogie. za drogie. w moim rejonie mało krów.

szymon09875    10078
8 minut temu, macius11157 napisał:

Jaki preprat mlekozastepczy wybrac do tej pory stosowalem od dluzszego czasu sano milsan teraz ostatnio zaczalem na pierwszy etap dawal sano mili. Ogolnie czy po tym czy po tamtym wystepuja biegunki. Jakie mleko byscie polecili zeby uniknac biegunek u cielat .

Polmass mlekowit pomarańczowy stosuje chyba 3 rok i jest ok, zwróć uwagę na skład. 

Sano za dobrego preparatu nie robi. 

macius11157    168

Stosuje go tez pare lat ale teraz jak by sie popsul od jakiegos czasu juz 

30 minut temu, szymon09875 napisał:

Polmass mlekowit pomarańczowy stosuje chyba 3 rok i jest ok, zwróć uwagę na skład. 

Sano za dobrego preparatu nie robi. 

Nie ma biegunek ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 

• Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:

• Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj