superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2024

Polecane posty

vat    304

Tutaj s膮 dost臋pne nomina艂y 95mm dedykowane do tego silnika. Drugiego szlifu brak

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach
konteno    1892

to do volva by艣 za艂o偶y艂

Udost臋pnij ten post

jahooo    9348

Nie ma kto艣 kosy elektrycznej na 12V na zbyciu ? Nie za milion monet, bo widze w og艂oszeniach ludzie poszaleli

Udost臋pnij ten post

Grzechooo    798

kiedy艣 w przyst臋pnej cenie mieli w rolmaxie n贸wki sztuki...

Udost臋pnij ten post

Janeczko    69

My艣l臋 nad "przer贸bka" opryskiwacza ci臋偶ko mi si臋 steruje zamykaniem sekcji bo niestety szyba wali w rozdzielacz. Czy mo偶na przed艂u偶y膰 przewody i da膰 rozdzielacz do kabiny ?

Ile mo偶e kosztowa膰 jakis tani rozdzielacz elektryczny?

Udost臋pnij ten post

6465    12602
2 minuty temu, Janeczko napisa艂:

My艣l臋 nad "przer贸bka" opryskiwacza ci臋偶ko mi si臋 steruje zamykaniem sekcji bo niestety szyba wali w rozdzielacz. Czy mo偶na przed艂u偶y膰 przewody i da膰 rozdzielacz do kabiny ?

Jak by ci臋 interesowa艂o mam do sprzedania komplet elektrozawor贸w na 5sekcji i sterowanie ci艣nienia z kabiny ci膮gnika. Nigdy nie u偶ywane. Dosta艂em to z opryskiwaczem ale nigdy nie za艂o偶y艂em.聽

Udost臋pnij ten post

bratrolnika    28838
25 minut temu, Janeczko napisa艂:

My艣l臋 nad "przer贸bka" opryskiwacza ci臋偶ko mi si臋 steruje zamykaniem sekcji bo niestety szyba wali w rozdzielacz. Czy mo偶na przed艂u偶y膰 przewody i da膰 rozdzielacz do kabiny

Mo偶na, wi臋kszo艣膰 -jesli nie wszystkie opryskiwacze sadownicze tak maj膮聽

Udost臋pnij ten post

Janeczko    69
4 godziny temu, 6465 napisa艂:

Jak by ci臋 interesowa艂o mam do sprzedania komplet elektrozawor贸w na 5sekcji i sterowanie ci艣nienia z kabiny ci膮gnika. Nigdy nie u偶ywane. Dosta艂em to z opryskiwaczem ale nigdy nie za艂o偶y艂em.聽

Ale z kabiny tylko ci艣nienie sterowane czy pojedyncze sekcje roz艂膮czane?

4 godziny temu, bratrolnika napisa艂:

Mo偶na, wi臋kszo艣膰 -jesli nie wszystkie opryskiwacze sadownicze tak maj膮聽

To chyba przed艂u偶e przewody i wrzuc臋 do Kabiny bo mam troch臋 klin贸w i nier贸wnych dzia艂ek i trzeba co jaki艣 czas roz艂膮cza膰 poszczeg贸lne sekcje a elektrycznie by艂o by wygodniej ale czy warto wydawa膰 dodatkowa kas臋 na kilkana艣cie ha ?

Udost臋pnij ten post

daron64    4307
36 minut temu, Janeczko napisa艂:

czy warto

A to ju偶 musisz sobie sam odpowiedziec

Udost臋pnij ten post

Janeczko    69
11 minut temu, daron64 napisa艂:

A to ju偶 musisz sobie sam odpowiedziec

My艣l臋 g艂o艣no ale na szybko patrz膮c to 5-6k kosztuje taki rozdzielacz elektryczny wi臋c chyba przewody przed艂u偶e聽

Udost臋pnij ten post

6465    12602
2 godziny temu, Janeczko napisa艂:

Ale z kabiny tylko ci艣nienie sterowane czy pojedyncze sekcje roz艂膮czane?

To chyba przed艂u偶e przewody i wrzuc臋 do Kabiny bo mam troch臋 klin贸w i nier贸wnych dzia艂ek i trzeba co jaki艣 czas roz艂膮cza膰 poszczeg贸lne sekcje a elektrycznie by艂o by wygodniej ale czy warto wydawa膰 dodatkowa kas臋 na kilkana艣cie ha ?

Ka偶da sekcja zamykana oddzielnie z kabiny, kompletne okablowanie. B臋d臋 w domu to zrobi臋 fotk臋.聽 Ca艂y komplet z silnikiem elektrycznym do sterowania ci艣nienia.聽

Rozdzielacz ca艂y nie potrzebny. Listw臋 z elektrozaworami m膮tujesz na przewodach za rozdzielaczem.

Udost臋pnij ten post

konteno    1892
20 godzin temu, jahooo napisa艂:

Nie ma kto艣 kosy elektrycznej na 12V na zbyciu ? Nie za milion monet, bo widze w og艂oszeniach ludzie poszaleli

podkaszarke akumulatorow膮 ? mam ale na 40V聽

w sumie to wszystko zabawki ale osobie starszej kt贸ra nie ogarnia operowania gazem w spalinowej i nie umie takiej odpala膰 najlepsze rozwi膮zanie聽

IMG_20240527_172907.jpg

Udost臋pnij ten post

jahooo    9348
Napisano (edytowany)

akurat do kombajnu potrzebuj臋 :D

a z narz臋dziami jest tak, 偶e ju偶 wkr贸tce tylko elektryczne, chyba trzeba kupi膰 na zapas kilka silnik贸w do kosy i kosiark臋 spalinow膮

Edytowano przez jahooo

Udost臋pnij ten post

konteno    1892
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, Janeczko napisa艂:

Kupi艂em takie co艣 na z艂omie w ilo艣ci 3 sztuk tylko 偶e u mnie cewki na 24V. Wkr臋cone w czw贸rnik 偶eliwny. My艣l臋 da膰 to na belce a z rozdzielacza grubym w臋偶em da膰 zasilanie. Pozosta艂e sekcje z rozdzielacza zostawi膰 do mieszad艂a , rozwadniacza i p艂ukania pojemnik贸w .

HTB1ADTDQwHqK1RjSZFgq6y7JXXaN.jpg

Edytowano przez konteno

Udost臋pnij ten post

KlimekPL    807

Jutro stara zgrabiarka gwiazdowa idzie na warsztat, z kuzynem chcemy jej zrobi膰 kapitalny remont wraz z malowaniem i takie pytanie, czy macie jakie艣 ciekawe patenty kt贸re uprzyjemniaj膮 troch臋 prac臋 tym gratem? Mo偶e jaki艣 pomys艂 jak zlikwidowa膰 p艂ywanie na boki po ulicy? Albo czy da艂oby si臋 zrobi膰 takie fajne mocowanie dyszla na 艣rodku jak to w niekt贸rych gwiazd贸wkach si臋 spotyka? No i og贸lnie czy wy w jaki艣 spos贸b modernizowali艣cie tak膮 zgrabiark臋 偶eby praca ni膮 by艂a sprawniejsza. Chodzi mi nawet po g艂owie hydrauliczne podnoszenie k贸艂 grabiacych ale to wszystko ju偶 chyba za drogo wyjdzie 馃槄

Udost臋pnij ten post

konteno    1892
11 minut temu, KlimekPL napisa艂:

Chodzi mi nawet po g艂owie hydrauliczne podnoszenie k贸艂 grabiacych ale to wszystko ju偶 chyba za drogo wyjdzie 馃槄

motoreduktor 艣limakowy i silnik elektryczny , mo偶e taniej wyj艣膰 tylko t膮 przek艂adni臋 trzeba wywali膰 i cz臋艣ci oczywi艣cie z skarbnicy bo na nowych r贸wnie nieop艂acalne

co do modernizacji to tylne ko艂o samochodowe by nie 艣ci膮ga艂o przy grabieniu i na d艂u偶ej starcza艂o , a w kwestii p艂ywania to pokasowa膰 luzy jedynie trzeba聽

to mocowanie 艣rodkowe to wygodne ale k艂opotliwe bo wraz z dr膮偶kiem to kolejny punkt z luzami przez kt贸ry zgrabiarka p艂ywa

Udost臋pnij ten post

ZetorMisio    434
18 minut temu, KlimekPL napisa艂:

Jutro stara zgrabiarka gwiazdowa idzie na warsztat, z kuzynem chcemy jej zrobi膰 kapitalny remont wraz z malowaniem i takie pytanie, czy macie jakie艣 ciekawe patenty kt贸re uprzyjemniaj膮 troch臋 prac臋 tym gratem? Mo偶e jaki艣 pomys艂 jak zlikwidowa膰 p艂ywanie na boki po ulicy? Albo czy da艂oby si臋 zrobi膰 takie fajne mocowanie dyszla na 艣rodku jak to w niekt贸rych gwiazd贸wkach si臋 spotyka? No i og贸lnie czy wy w jaki艣 spos贸b modernizowali艣cie tak膮 zgrabiark臋 偶eby praca ni膮 by艂a sprawniejsza. Chodzi mi nawet po g艂owie hydrauliczne podnoszenie k贸艂 grabiacych ale to wszystko ju偶 chyba za drogo wyjdzie 馃槄

To mocowanie na 艣rodku o kt贸rych m贸wisz wyst臋powa艂o ( przewa偶nie jak nie tylko ???) w 5 bo one by艂y fabrycznie przystosowane do ci膮gni臋cia przez konia. Czy to takie dobre rozwi膮zanie - raczej nie. Ci do k贸艂 to zak艂adaj膮 dojazd贸wki chyba od golfa 3 i jest lepiej. A najlepsze wyj艣cie to sprzeda膰 w holere to聽 聽 聽 聽 聽"cu艣" do艂o偶y膰 to co masz w ten remont wsadzi膰 i kupi膰 karuzelowa.

Udost臋pnij ten post

jaco512    1025

Ko艂a z malucha lub seicento, skasowa膰 luzy na dyszlu i piastach, podnoszenie na hydraulik臋, np silnik jak w owijarkach

Udost臋pnij ten post

jahooo    9348

Pokasowa膰 luzy, wspawa膰 tulejki w dyszlu i dr膮偶ku - nie b臋dzie p艂ywa膰. Ko艂a na szrocie dojazd贸wki 3 szt , b臋d膮 wieczne, bo te orginalne co roku kape膰.

Hydrauliczne podnoszenie jest upierdliwe w przek艂adaniu przewod贸w, trzeba wykombinowa膰, 偶eby nie by艂o za lu藕no i si臋 nie przeciera艂o. S膮 fotki na AF, jak to zrobi膰 na si艂ownik.

Udost臋pnij ten post

bartek1992    145
Napisano (edytowany)

https://www.olx.pl/d/oferta/pokrywa-pompy-podnosnika-pod-tura-do-ursus-c-360-CID757-IDZqWQy.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Kto艣 posiada tak膮 pokryw臋, warto czy聽 lepiej przerobi膰 oryginaln膮 ?

Edytowano przez bartek1992

Sprz臋t rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 W艂adymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udost臋pnij ten post

jahooo    9348
5 minut temu, bartek1992 napisa艂:

Jak chcesz si臋 bawi膰 w przer贸bki, to zr贸b jak m贸j s膮siad聽 - pompa z silnika z przodu, osobny zbiornik do hydrauliki 20l, rozdzielacz na b艂otniku do podno艣nika i 2 wyjscia hyrauliki zewn臋trznej. On nie ma tura, tylko widlak na prz贸d lub ty艂, ale chodzi to miodzio w por贸wnaniu z tym, jak chodzi艂o na orginalnej pompie, nawet nowej. No i nie kra偶膮 opi艂ki ze skrzyni, zabijaj膮c pomp臋.

Udost臋pnij ten post

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

• Podobna zawarto艣膰

• Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w r贸偶nych cz臋艣ciach kraju i nie tylko w rozpocz臋tym 2024 roku.聽
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisa膰 30 ar贸w ziemi rolnej . Chc臋 na niej postawi膰 dom siedlisko. Brak mo偶liwo艣ci przekszta艂cenia dzia艂ki na budowlana . Wed艂ug gminy mo偶na zrobi膰 tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musia艂 bym zrobi膰 kurs rolnika aby mie膰 zrobi膰 siedlisko ?
    • Przez Heidi88
      No w艂a艣nie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, poniewa偶 rolnik znacznie r贸偶ni si臋 swoim stylem 偶ycia od innych, a 艣wi臋ta tu偶 tu偶

Wiadomo prezent musi by膰
      - praktyczny i w miar臋 u偶yteczny, ale i niebanalny, wyj膮tkowy i takie tam

ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi si臋 偶e ju偶 ma <_<

Og贸lnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadaj膮

To 29letni hodowca byd艂a kt贸rego ca艂kowicie poch艂ania praca w gospodarstwie, wi臋c czasu na spe艂nianie swoich zainteresowa艅 niewiele, czasem widz臋 jak ogl膮da tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna by膰 dla mnie jaka艣 wskaz贸wka :unsure:

Wi臋c podpowiedzcie mi co by艣cie chcieli dosta膰 od swojej kobiety, od razu zaznaczam 偶e mi艂y czas sp臋dzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy go艂a z kokard膮 na ciele odpada :blink:

Aa i takie w miar臋 realne do spe艂nienia, czyli nie pisa膰 o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzie艅 dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odno艣nie strony internetowej ze skupem produkt贸w rolnych. Zastanawiamy si臋 jakie cechy powinna mie膰 taka strona, jakie potrzeby s膮 potencjalnych odbiorc贸w, jak mo偶na tak膮 stron臋 ulepszy膰. Zapraszamy wi臋c do wype艂nienia anonimowej ankiety, nawet gdyby mia艂a to by膰 tylko odpowied藕 na pytania zamkni臋te. Dzi臋kujemy za po艣wi臋cony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzie艅 dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odno艣nie strony internetowej ze skupem produkt贸w rolnych. Zastanawiamy si臋 jakie cechy powinna mie膰 taka strona, jakie potrzeby s膮 potencjalnych odbiorc贸w, jak mo偶na tak膮 stron臋 ulepszy膰. Zapraszamy wi臋c do wype艂nienia anonimowej ankiety, nawet gdyby mia艂a to by膰 tylko odpowied藕 na pytania zamkni臋te. Dzi臋kujemy za po艣wi臋cony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj