superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2024

Polecane posty

Grzechooo    802

jakbym mia艂 wybiera膰 mi臋dzy neo yato i mannesmann to wybra艂bym mannesman.

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach
michal1993    462

Ja od Wielkanocy si臋 zbieram a 偶e ruszam nied艂ugo z tematem remont贸w wi臋c trzeba powoli temat finalizowa膰

Moje sprz臋ty:
- W艂adimirec T 25 A2
- MTZ 82
Je偶eli pomog艂em kliknij na zielon膮 strza艂k臋 w rogu mojego postu.

Udost臋pnij ten post

griga    1107
1 godzin臋 temu, jahooo napisa艂:

Dlatego napisa艂em, 偶e da si臋 zrobi膰, jak "nasi" nie robili patent贸w, tam nie ma nic strasznego, jak si臋 robi z katalogiem i z g艂ow膮

Dobry jest te偶 2650 - z turbina ma 80KM, bardzo zwrotny, kabiny zwykle SG2, tylko wada taka, 偶e na szosie do艣膰 wolny

Generalnie mam jak膮艣 lu藕n膮 kas臋 i jak trafi si臋 ciekawa okazja gdziekolwiek w Europie to co艣 kupi臋. Na pewno nic na si艂e

Udost臋pnij ten post

krilan06    2495

W膮tpi臋 偶e on od pocz膮tku by艂 tym 6-tym ci膮gnikiem na gospodarstwie

• Like 2

Udost臋pnij ten post

Agrest    26174

No nie, tylko sze艣膰 mam i mia艂em najwi臋cej.

Ale maj膮c 6 ci膮gnik贸w to chyba w przek艂adanie k贸艂 w ciapku bym si臋 nie bawi艂.

Cho膰 m贸g艂 w warzywach i burakach robi膰. Ale skoro przek艂ada艂 to kiedy艣 by艂 g艂贸wnym i raczej b臋dzie styrany

• Thanks 1

Udost臋pnij ten post

kizak    2263

Ci膮gnik贸w nigdy za wiele ,my艣la艂em jak weszli艣my do unii ,偶e dofinansowania, likwidacja gospodarstw itd .偶e b臋d膮 tanie jak samochody ,i 偶e b臋d膮 jak nie na zlomie聽 ,to wybornie urozmaica膰 przyrod臋 ,a tu zonk .

• Like 1

Udost臋pnij ten post

griga    1107

Pami臋taj 偶e Polska sta艂a ma艂ymi ci膮gnikami, wi臋c nawet zakup ogromnej ilo艣ci nowych maszyn nie sprawi艂 ze inne stoj膮 po krzakach. Gro z艂omu posz艂o na cz臋艣ci. Du偶e gospodarstwa zlomiwaly na pot臋g臋 60 czy 385

• Like 1

Udost臋pnij ten post

griga    1107

Kto bogatemu zabroni 馃槣 A na powa偶nie je艣li je艣li taka potrzeba to czemu nie. Ja na 18ha mam jeden, Wuja przez p艂ot 25ha te偶 jeden.

Udost臋pnij ten post

kizak    2263

聽U mnie podobnie ,

5 minut temu, slawek74 napisa艂:

na 25ha mam 4 ci膮gniki... i co w tym dziwnego 馃

聽I ze dwa brakuje . Do paszowozu najlepiej dwa traktory ,i 偶eby tylko do tego by艂y聽 ,no i zostaje dwa na gospodark臋 ,w okresach polowych聽 tych dwoch trzech brakuje by nie przepina膰 si臋 . Tak jak z wa艂kiem wom ,ka偶da maszyna ma sw贸j ,tak i z traktorami . Ale to by艂aby wygoda [gdyby nie ubezpieczenia ,przegl膮dy i awarie]

3 minuty temu, griga napisa艂:

Kto bogatemu zabroni 馃槣 A na powa偶nie je艣li je艣li taka potrzeba to czemu nie. Ja na 18ha mam jeden, Wuja przez p艂ot 25ha te偶 jeden.

聽Czyli byde艂ka nie masz .

Udost臋pnij ten post

soltys48    19865
18 minut temu, griga napisa艂:

S艂owo kluczowe to hodowla聽

• Like 1

Udost臋pnij ten post

daron64    4311

Pany taka sprawa. W chacie (30paro letni dom) mamy ca艂e pi臋tro nie wyko艅czone. No i zacz膮艂em uzupe艂nia膰 pierdo艂y zwi膮zane z pr膮dem - a bo tu nie ma gniazdka, tam nie ma lampy, tam w艂膮cznika itd - tak 偶eby mo偶na by艂o sobie zacz膮膰 to ogarnia膰 powoli. Instalacja ca艂a poci膮gni臋ta jak budowali dom, tylko punkt贸w ko艅cowych nie ma wszystkich. W 艂azience na gniazdko wychodzi kabel 3zylowy, dwie zyly mia艂y ods艂oni臋ty drut, jeden nie. No i na jednym ods艂oni臋tym prob贸wka pokazuje napi臋cie, na drugim ods艂oni臋tym nie pokazuje, a na tym uci臋tym na r贸wno bardzo delikatnie si臋 偶arzy. Wzi膮艂em multimetr i mi臋dzy dwoma ods艂oni臋tymi pokazuje ~230V, a mi臋dzy tym gdzie delikatnie si臋 偶arzy a pozosta艂ymi pokazuje 0 - ani na chwil臋 nie drgnie. Szybko w internety i od "przew贸d ochronny nie dokr臋cony gdzie艣 w puszcze", po "zadzwo艅 po elektryka". No i przyszed艂em na forum rolnicze po porad臋 馃槄

Udost臋pnij ten post

griga    1107
soltys48 napisa艂:

18 minut temu, griga napisa艂:

S艂owo kluczowe to hodowla聽

Dok艂adnie, dlatego ka偶dy ma inne potrzeby. U mnie ten jeden robi 300h

Udost臋pnij ten post

bratrolnika    28843
10 godzin temu, krilan06 napisa艂:

W膮tpi臋 偶e on od pocz膮tku by艂 tym 6-tym ci膮gnikiem na gospodarstwie

jak to u ka偶dego bywa:

na pocz膮tku by艂a tylko trzydziestka, potem zosta艂a drugim ci膮gnikiem na gospodarstwie, potem trzecim, teraz jest ju偶 jako czwarty, ale to nie zmienia faktu 偶e kiedy艣 by艂a sama, i robi艂a wszystko

• Like 1

Udost臋pnij ten post

ZetorMisio    438
36 minut temu, bratrolnika napisa艂:

ale to nie zmienia faktu 偶e kiedy艣 by艂a sama, i robi艂a wszystko

Tylko zostaje jeszcze pytanie czy ten w艂a艣ciciel tej 30 od pocz膮tku mia艂 powiedzmy 20 hektar贸w+ p贸艂 wsi us艂ug, czy mo偶e mia艂 jak wi臋kszo艣膰 3-5 i stopniowo dobiera艂 pola i kupowa艂 kolejne wi臋ksze ci膮gniki??? 馃

Udost臋pnij ten post

bratrolnika    28843

U nas od nowo艣ci (rocznik 91), ok. 13ha, w tym hodowla i warzywa, dopiero w 2011 dokupiona c360, potem w 2017 kolejna c330m, i w 2021 Deutz

Udost臋pnij ten post

igor10246    380
20 godzin temu, szymon09875 napisa艂:

No w艂a艣nie o to chodzi, 偶e te markowe fajnie w d艂oni le偶膮, ale tak jak piszesz, nie ma sensu wydawa膰 2 albo i 3 razy tyle na klucze je艣li u偶ywasz ich raz na jaki艣 czas.聽

no w艂a艣nie ja ju偶 nie mam dylematu co do aku dedra czy yato bo to ju偶 s膮 zabawki, teraz zastanawiam si臋 nad milwuakke lub metabo聽

18 godzin temu, griga napisa艂:

Druga zabawka. A kabina mi si臋 podoba, szukaj膮c mfa ma艂o brak艂o a by艂 by 2250

te 4ki ju偶 pisa艂em, ogarniam, bardzo fajne i promie艅 skr臋tu z nap臋dem prawie jak 60tka bez nap臋du, zwrotne to, tylko ja ju偶 do 6tek przyzwyczajony to dla mnie nie ma tego kopa聽聽

17 godzin temu, Krzysztof81 napisa艂:

Tam jest popierdolone z tymi kana艂ami olejowymi w obudowie skrzyni - puszczaj膮 oryngi na 艂膮czeniach , traci ci艣nienie po drodze i szukanie przyczyny.

ci臋偶ki temat, czeka mnie to tylko nie wiem kiedy, zdam relacje聽

17 godzin temu, jahooo napisa艂:

Dlatego napisa艂em, 偶e da si臋 zrobi膰, jak "nasi" nie robili patent贸w, tam nie ma nic strasznego, jak si臋 robi z katalogiem i z g艂ow膮

Dobry jest te偶 2650 - z turbina ma 80KM, bardzo zwrotny, kabiny zwykle SG2, tylko wada taka, 偶e na szosie do艣膰 wolny

to to samo masz 3jki 4ki i 6tki, skrzynie te same, cz臋stym modem jest turbo do tych 50tek聽聽

5 godzin temu, slawek74 napisa艂:

na 25ha mam 4 ci膮gniki... i co w tym dziwnego 馃

mi p臋k艂o 30聽 przy 20 ogonach to s膮 2 a 3ci kupiony remonik ma艂y strzelam聽聽

Polak,聽perkusista, rolnik, mechanik amator

Udost臋pnij ten post

migacz    321

Pany pytanie odno艣nie kombajn贸w Claas tych mniejszych typu 68s ewentualnie 130 150 bo chyba takie by艂o znaczenia. Znajomy si臋 zastanawia wymieni膰 bizona na to i pytanie czy warto jak膮 to ma rzeczywist膮 wydajno艣膰 no i jak to si臋 og贸lnie sprawuje

Edytowano przez migacz

Udost臋pnij ten post

migacz    321

Fakt troch臋 kosztuje ale cz艂owiek chyba z niego wychodzi jak cz艂owiek po ca艂ym dniu a nie jak dzik.

• Like 1

Udost臋pnij ten post

jahooo    9419
2 godziny temu, migacz napisa艂:

Pany pytanie odno艣nie kombajn贸w Claas tych mniejszych typu 68s ewentualnie 130 150 bo chyba takie by艂o znaczenia. Znajomy si臋 zastanawia wymieni膰 bizona na to i pytanie czy warto jak膮 to ma rzeczywist膮 wydajno艣膰 no i jak to si臋 og贸lnie sprawuje

Bodaj偶e 68 to to troch臋 mniej ni偶聽 Mercator, sprawd藕 sobie parametry, w zasadzie z hederem 3,6m聽 czy 3,9m niewiele ust臋puje Bizonowi w wydajno艣ci, za to jest ciut zwrotniejszy

Udost臋pnij ten post

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

• Podobna zawarto艣膰

• Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w r贸偶nych cz臋艣ciach kraju i nie tylko w rozpocz臋tym 2024 roku.聽
    • Przez Ursuss12345
      Dzie艅 dobry,
      sprzedam - zrywan膮 w spos贸b r臋czny - porzeczk臋 czarn膮.
      Na plantacji nie by艂y stosowane 偶adne nawozy itp.
      Cena 11 z艂/kg - odbi贸r w Skrzydlnej, Raciechowicach, Szczyrzycu, Dobczycach (i innych okolicznych wsiach).
      Ewentualnie odbi贸r te偶 w Krakowie; w Nowej Hucie (wtedy cena 12 z艂/kg).
      Porzeczka jest uprawiana w spos贸b ekologiczny, dlatego jest bardzo zdrowa Idealna na rozmaite przetwory - jak cho膰by soki, d偶emy itp.
      Kontakt: 579-470-679
      Mi艂ego dnia
      Pozdrawiam
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisa膰 30 ar贸w ziemi rolnej . Chc臋 na niej postawi膰 dom siedlisko. Brak mo偶liwo艣ci przekszta艂cenia dzia艂ki na budowlana . Wed艂ug gminy mo偶na zrobi膰 tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musia艂 bym zrobi膰 kurs rolnika aby mie膰 zrobi膰 siedlisko ?
    • Przez Heidi88
      No w艂a艣nie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, poniewa偶 rolnik znacznie r贸偶ni si臋 swoim stylem 偶ycia od innych, a 艣wi臋ta tu偶 tu偶

Wiadomo prezent musi by膰
      - praktyczny i w miar臋 u偶yteczny, ale i niebanalny, wyj膮tkowy i takie tam

ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi si臋 偶e ju偶 ma <_<

Og贸lnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadaj膮

To 29letni hodowca byd艂a kt贸rego ca艂kowicie poch艂ania praca w gospodarstwie, wi臋c czasu na spe艂nianie swoich zainteresowa艅 niewiele, czasem widz臋 jak ogl膮da tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna by膰 dla mnie jaka艣 wskaz贸wka :unsure:

Wi臋c podpowiedzcie mi co by艣cie chcieli dosta膰 od swojej kobiety, od razu zaznaczam 偶e mi艂y czas sp臋dzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy go艂a z kokard膮 na ciele odpada :blink:

Aa i takie w miar臋 realne do spe艂nienia, czyli nie pisa膰 o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzie艅 dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odno艣nie strony internetowej ze skupem produkt贸w rolnych. Zastanawiamy si臋 jakie cechy powinna mie膰 taka strona, jakie potrzeby s膮 potencjalnych odbiorc贸w, jak mo偶na tak膮 stron臋 ulepszy膰. Zapraszamy wi臋c do wype艂nienia anonimowej ankiety, nawet gdyby mia艂a to by膰 tylko odpowied藕 na pytania zamkni臋te. Dzi臋kujemy za po艣wi臋cony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj