Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek34    0

powie mi cos co to ta siłowa bo nie bardzo kapuje i gdzie to jest i co to daje i ajk to ustawic

regulacja siłowa- automatyczna, dzeki podnośnikowi hydraulicznemu. Przy zmianie oporów pluga wystepuje impuls siłowy powodujący zadziałanie silownika hydraulicznego . Dźwignia wyboru systemu regulaji znajdująca sie na podnośniku hydraulicznym powinna być w pozycji S. Jeśli opór gleby jest większy od wielkości ustalonej ręczną dźwignią to podnośnik otrzymuje impuls , który ochrania mechanizm wydzwigowy - unosi pług i spłyca orkę. Regulacja ta stosoana jest tylko na glebach o jednolitym oporze jednostkowym inaczej bedzie za duzo nierówności

milanreal1    290

Właśnie ja popełniłem ten błąd orząc na pozycyjnej, dopiero po przeczytaniu parę tematów na AF dowiedziałem się ,że jest w mf "magiczna gałeczka" od siłowej. Sporo o tym poczytałem na necie i w książkach rolniczych, za 2 tygodnie sprawdzimy jak będzie się orało. Na wiosnę orałem babce ogródek, ale przedtem zachciało mi się wyczyścić elementy robocze ze smaru (konserwacja) na ugorze to powiem ,że na siłowej o wiele łatwiej się pług w ziemie zagłębiał, bo na pozycyjnej były z tym problemy i pług nie wypłycał na nierównym terenie B)

Dopiero za 2 tyg ruszasz do orki siewnej? Ja już bym chciał, niby piaski ale każdy dołek to błoto...

Wiadomość z agroFakt.pl

samczyk1991    82

U nas jeszcze zboże leży, a słomy ani kostki nie zebrałem, a wszystko przez deszcz B)

Jeszcze zobaczymy czy tato zdecyduje się na żyto B)

Co roku to mniej oziminy, owies jest lepszy dla bydła, lepiej jedzą śrutę owsianą niż żytnią B)

atomik    145

moj agrobis 3512 w prasie sipmie kostce 3 litry, bak 60 litrów starcza na 20 mth

Witam

Sam posiadam taki traktor MF 235 (oryginalny angielski). Jak wleje konewke to spokojnie zaoram 1h pług 3 skibowy ziemia 3-4 klasa i jeszcze dużo zostaje w baku. Perkinsy to baaaaaardzo oszczędne silniki.

robi57362    53

sądzę że około 2.5 l na godzinę zależy też jakie potrzebne będą obroty silnika jak będzie odpowiednia przekładnia to i poniżej tego co napisałem spalić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się