Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek34    1

powie mi cos co to ta siłowa bo nie bardzo kapuje i gdzie to jest i co to daje i ajk to ustawic

 

regulacja siłowa- automatyczna, dzeki podnośnikowi hydraulicznemu. Przy zmianie oporów pluga wystepuje impuls siłowy powodujący zadziałanie silownika hydraulicznego . Dźwignia wyboru systemu regulaji znajdująca sie na podnośniku hydraulicznym powinna być w pozycji S. Jeśli opór gleby jest większy od wielkości ustalonej ręczną dźwignią to podnośnik otrzymuje impuls , który ochrania mechanizm wydzwigowy - unosi pług i spłyca orkę. Regulacja ta stosoana jest tylko na glebach o jednolitym oporze jednostkowym inaczej bedzie za duzo nierówności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Właśnie ja popełniłem ten błąd orząc na pozycyjnej, dopiero po przeczytaniu parę tematów na AF dowiedziałem się ,że jest w mf "magiczna gałeczka" od siłowej. Sporo o tym poczytałem na necie i w książkach rolniczych, za 2 tygodnie sprawdzimy jak będzie się orało. Na wiosnę orałem babce ogródek, ale przedtem zachciało mi się wyczyścić elementy robocze ze smaru (konserwacja) na ugorze to powiem ,że na siłowej o wiele łatwiej się pług w ziemie zagłębiał, bo na pozycyjnej były z tym problemy i pług nie wypłycał na nierównym terenie B)

Dopiero za 2 tyg ruszasz do orki siewnej? Ja już bym chciał, niby piaski ale każdy dołek to błoto...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U nas jeszcze zboże leży, a słomy ani kostki nie zebrałem, a wszystko przez deszcz B)

Jeszcze zobaczymy czy tato zdecyduje się na żyto B)

Co roku to mniej oziminy, owies jest lepszy dla bydła, lepiej jedzą śrutę owsianą niż żytnią B)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

moj agrobis 3512 w prasie sipmie kostce 3 litry, bak 60 litrów starcza na 20 mth


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam posiadam taki traktor MF 235 (oryginalny angielski). Jak wleje konewke to spokojnie zaoram 1h pług 3 skibowy ziemia 3-4 klasa i jeszcze dużo zostaje w baku. Perkinsy to baaaaaardzo oszczędne silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

sądzę że około 2.5 l na godzinę zależy też jakie potrzebne będą obroty silnika jak będzie odpowiednia przekładnia to i poniżej tego co napisałem spalić


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr23    0

wręcz przepraszam na tym forum za dziwne pytanie ale ile spali MF255 na trasie około 100 km z przyczepą zbożową załadowaną na jakieś 10 ton

proszę nie hejtujcie mnie tylko bo jestem chłop z miasta i g.. się znam na traktorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Witam. Napisz jaki teren, czy są górki, zakręty itd.

10 T samego towaru + 2T przyczepa? Jeśli tak to nic nie spali bo nie pociągnie:) A nawet jak pociągnie to strach z tym jechać:)

Ciągnik ten spala ok 3-4 l na mth ( motogodzinę).

Możesz sobie łatwo policzyć  - 1mth = 1 h ( godzina ) przy 1500 obr - im większe obroty, tym mniejszy stosunek mth do h i odwrotnie.

Teoretycznie w transporcie możesz sobie policzyć tak:

1 godzina jazdy ok 4l

Prędkość ok 25 km/h przy 2250 obr.

Podsumowując: 

Czas jazdy ok 4-4,5 h, 

Spalanie ok 4 l/h

Razem na 100 km, ok 18l - śmiało można przyjąć 20l:) Taka teoria, a w praktyce to nie jedź z tym ciężarem takim małym ciągnikiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czemu ma nie jechać??? Jak płasko i hamulce dobre to smiało, nieraz swoim woziłem dwie przyczepy buraków do cukrowni 25 km w jedną stronę i na czysto było zawsze ponad 10 ton towaru.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Chociażby dlatego, że masa całkowita ciągniętej przyczepy wg. instrukcji to 7500 kg.  W przypadku 10 T netto + przyczepa ( aby zmieścić tyle zboża typu pszenica, potrzeba min. przyczepy D50 z podwójnymi burtami  - ok 2500 T). Cała masa to ok 12,5 T, dla ciągnika 2,5 T to trochę za dużo aby jechać 100 KM takim zestawem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Heh, nie mówie ze jest inaczej, ale napisałes że się nie da, a ja mam dowód że sie daB|


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Kiedyś to mierzyłem: Ursus 5314, blisko 10t na zaczepie, w miarę równy teren to wyszło 33l/100 km... a czy mały ferdek spali mniej to nie sadzę bo gaz w podłodze, redukcje zanim górkę zobaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

W moich obliczeniach nie zakładałem górek:) Jak górki to jazda ok 7 godzin i 40 l będzie mało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Potrzebuje ustawić pompę wtryskową w MF690 1983r. Odebrałem pompę i wtryski od fachowca. Chcę ustawić prawidłowo pompę wtryskową ale nie mam pewności czy dobrze się do tego zabieram. Zaraz po świętach chce to zrobić. 
      Od początku. Kręcę kołem zamachowym, pojawiają mi się dwa znaki jeden po drugim, wnioskuję że to moment wtrysku, dalej kręcę mam jedną kreskę podejrzewam GMP 1 tłoka. Cofam do tych pierwszych dwóch znaków ale nie wiem na który ustawić. Bo jak ustawiam na drugim to w pompie nie mogę ustawić znaku C na koniec segera. Pompa była u dobrego fachowca. Może ja na zły znak ustawiam. Proszę o poradę czy ustawiać na tym pierwszym z tych dwóch czy na dym drugim z tych dwóch. Będę wdzięczny za podpowiedź jak ustawić koło zamachowe żeby potem ustawić pompę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj