Polecane posty

Henius91    1540

@boruch dobrze ze ciagnik pracuje wygladem B) jesli by na to patrzec to teraz bylby szal ze stylistyka. producenci ciagnikow zwracali by tylko uwage na wyglad a nie funkcjonalnosc itp... tak samo ja moge napisac, ze wolalbym sie pokazac JD albo Valtra niz takim Zetorem, kazdy tak mysli ale nie kazdego stac... mi osobiscie ten zetor sie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

B) Nie, nie, oczywiście żartowałem żeby rozładować atmosferę... Pewnie że to zaden prestiż wozić się Zetorem. Ja po prostu nie jestem przekonany co to marek typu promar, belaruls itp itd. jakościowo trochę odstają, ale wiadomo świat idzie do przodu, firmy się rozwijają i może kiedyś się coś zmieni. Oczywiście w pozytyw... Może coś z innej beczki, jeszcze kilka lat temu (5 - 10 lat) koncerny motoryzacyjne z Korei nie kojarzy się dość dobrze, były po prostu słabe. Na chwile obecną Koreańczycy robią tak dobre auta, że nie boją się nadawać swoim produktom 7 letniej gwarancji. Co więcej niektórzy specjaliści rokują tym koncernom przy założeniu utrzymania tempa rozwoju dorównanie jakości aut japońskich. A to już nie lada osiągniecie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

Witam,

 

Panowie jak widać w moim podpisie to mam Forterrę z 2005 roku i miałem dość kosztowną usterkę, znajomy zresztą też

 

sypnęła się przednia zwolnica: popierdzieliło satelity i pękło koło koronowe

 

wszystko przez te łożyskowanie satelit igiełkami.

 

Pomiędzy igiełkami występuje za duży luz (w katalogu części jest podana większa ilość a w rzeczywistości jest ich tam mniej), uległy one popękaniu i jedna z satelit uszkodziła pierścień SEGERA i z racji wysypanych igiełek zaczęły one podchodzić pod zęby satelit co spowodowało uszkodzenie 3 satelit i wcześniej wspomnianego koła koronowego

 

a po drugie części w Zetorze nie mieli od ręki B)

 

poniżej album z fotkami do pobrania

 

http://w545.wrzuta.pl/plik/1KREtZG0kix/uszkodzona_zwolnica_zetor_forterra_11441_-_zdjecia

 

 

 

 

 

Kolejna sprawa która mi się nie podoba to włączanie przedniego napędu i samoistnie włączający się napęd gdy nie ma powietrza w układzie B)

 

 

 

decyzję podejmijcie sami


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zetor to jeszcze jakoś się prezentuje, a Belarusem to na polu bym się raczej nie pokazał B) troche obciach B)

No jasne krety miały by niezłą polewkę. Czy ciągnik to nie maszyna przeznaczona do pracy w polu,zdolna wytrzymać wiele B) ,o nie skomplikowanej obsłudze, w której operator powinien wygodnie pracować. Rozwiązania z pneumatyką skutecznie mnie zniechęciły do tego ciągnika kupiłem P5.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Nie ma takich sytuacji ze fabryka produkuje przykładowo sto ciągników i te sto jest bez wad. Nawet w stosunku do najdroższych matek np. Fendt. Jakość maszyn sektora rolniczego diametralnie spadła, ciągniki te o mniejszej mocy składa się głównie w Turcji bądź w Chinach wiec o jakiej jakości my tu rozmawiamy. Ogólnie to po wejściu PROW każdy jest nastawiony na zysk, aby jak najwięcej zarobić na biednych rolnikach który i tak są zmuszeni zmieniać sprzęt na nowy. Tym bardziej zachęceni pomocą ze strony programów UE. Nie oszukujmy się z roku na rok sytuacja w rolnictwie się pogarsza, niektórzy twierdzą że tłuste lata mamy już za sobą. Nasze dochody spadają, a środki do produkcji oraz maszyny z roku na rok zwiększają swą cenę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

próbował ktoś kiedyś rozmawiać z kierownikiem serwisu w Zetor Polska???

 

Jest to Pan z CZECH który uważa, że jego ciągniki się nie psują i to wina użytkownika B)


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Były wcześniej jakieś objawy tej awarii, nic tam nie zgrzytało? Pracował ten Zetor z ładowaczem? Jest to oś włoska Carraro więc może dlatego jest problem z częściami, chyba żeby dobrać od jakiegoś innego ciągnika w którym ta oś jest też montowana B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

W moim przypadku stało się to akurat gdy byłem miesiąc po zakupie ładowacza - ciągnik miał 1200mtg

 

kolega bez ładowacza i przy 700mtg to samo B)


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

nowa Forterra135, 4cyl, moc maksymalna 136km, a reszta taka sama jak w modelu 125.

W nowych forterrach zmieniono maske i błotniki, trochę mało, ale krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Forterra 135 ma 129KM(6-7KM więcej niż Forterra 125), z tym, że posiada silnik z głowicą 16V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

to zależy w jakiej normie, ja mam w normie brutto 2000/25 EG.

Zobaczymy jak go wezmą na testy to się okaże tak samo jak z 11441 co koni brakowało z danych firmowych B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w2004    0

Dalej wszystko na 4cylindrach przy takiej mocy? Nie wiem czy oby to dobre rozwiązanie. Spalanie jest jakie jest.

Ciekawe jak wyjdzie porównanie niektórych Zetorów z np nowym URSUS 8034 Mido.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Widziales nowe JD czy NH tez maja nie za ciekawy wyglada podlog obecnych seri i tych starszych .. Ja osobiscie bym wolal takiego Zetora ladnie sie prezentuje i swoje napewno zrobia te rozne duperele jak Eh rewers czy te inne to drobnostka ktora za kilka lat bedziesz przeklinal ze sie psuje a zetor bedzie smigal bez niczego .. ale to tez zalezy od tego jak kto dba o sprzet i ile nim robi i jak ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

czyli uwazasz ze elektrohydrauliczny rewers wytrzyma krócej niż zwykly suchy? o podnosniku z ehr i bez niewspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

moim zdaniem to ten rewers az taki potrzebny to nie jest.. osobiscie pracujac ciagnikiem z rewersem nie uzywalem go bo nie mialem takiej potrzeby ale widzialem jak to wyglada i az takiej wielkiej roznicy nie ma z czt bez jak to nie ktorzy mowia .. jedyny plus jest tego ze nie trzeba wajchowac prozd tyl tylko jedna dzwigienka sobie przelanczasz kierunek jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@19Damian89 po a poco nam ta cała technika, śmierdzące węglowodorami maszyny,nie lepiej wrócić do konika, i nie pali dużo, części zamienne nie potrzebne, a i pogadać na polu z kim będzie :D .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

No nieźle :D chyba pierwsza osoba która uważa, że rewers jest mało przydatny, tym bardziej EH który zdecydowanie wydłuża żywotność sprzęgła. Ciekawe jak można pracować komfortowo i szybko pługiem obracalnym bez rewersu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie rewers mechaniczny nie jest wystarczający, nie mówiąc już zwykłej skrzyni... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

popracuj sobie forterra z ladowaczem pare tygodni i przesiadz sie do byle jakiego ciagnika z eh rewersem poczucie zmeczenia duuzo mniejsze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

19Damian89 jak mogłeś rewersa nie uzywać? jak masz rewers to nie masz w dżwigni biegów wstecznego! chyba że sie mylę, ale jakos nie widziałem takiego ciągnika :D

a i ehr, po co? podnośnik operuje sie 2dżwigniami, w tym najczęściej używa się w pracy 1, a ehr to bawienie się pokrętłami, wydaje mi sie że lepiej mieć dźwignie o długości np.10cm niż pokretło które ma 4-5cm grubości, rewers potrzebny, ale ehr to według mnie niepotrzebna zabawka, za parę $$ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Oj wiesz, jak by zależało Ci na precyzyjnym i powtarzalnym wykonywaniu sekwencji na uwrociu to lepszy jest EHR.

I masz więcej opcji ustawienia podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Moje zdanie jest takie. o ile maska jest jeszcze w miarę to w środku jakoś tak zwyczajnie, dźwignie od rozdzielacza hydraulicznego wyglądają koszmarnie, gaz też jakoś tak na środku, poza tym to jakoś to przejdzie.

Ze strony technicznej to 125km z 4 cyl do ciężkiej pracy jakoś do mnie nie przemawia... co do rewersu EH to komfortu nie da się porównać ani z mechanicznym a zwykła skrzynia to już porażka, o żywotności sprzegla mokrego nawet nie dyskutując bo to oczywiste. Więc zetor niech coś znowu dołoży.

Co do oskarżenia przedniego mostu(zepsuł się bo to bo to Cararro a nie zetora) to taki trochę fanatyzm do zetora.....

Skoro Zetor chce podnosić się na cenie to niech wyposaży ciagnik w sprzet który jest wart większych pieniedzy a nie zmienia maskę i cena w górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

nie wiem jak w innych ale w kuzyna Valtrze sa dwie dzwignie od biegow na jedenej 1-2-3-4 a na Drugirj I-II-R, co do powrotu do koni to pomysl ile kasy bys zaoszczedzil robiac w konia? fakt w dzisiejszych czasach to nie realne bo kiedys jak mialem 10ha robiles w konia sobie oplacala sie taka robota .. technika poszla do pszodu ceny leca w dol coraz mniej sie oplaca a sprzet kosztuje nie malo.. widzialem orke obracanym ciagnikiem bez rewersa i jakos nawracanie nie szlo mu nie wiadomo jak mozolnie duzej roznicy nie bylo jak by porownac czas zawracania cignika bez jak i z rewersem ..

 

A nie pisalem ze rewers mechaniczny czy elektorhydrauliczny jest lepszy czy cos .. ja tylko napisalem ze rewers nie jest koniecznosci.. jest to tylko wygoda bo tak napewno jest bo moment zmienia sie kierunek jazdy bez zadnego wajchowania wciskania sprzegla i wogole ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

biegi pod obciążeniem to tez nie konieczność, tak samo zsynchronizowana skrzynia, wspomaganie układu kierowniczego, itd... Mało kolego widziałeś skoro twierdzisz że na uwrociach rewers (szczególnie EH) niewiele daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj