Brzosek

silniki spalinowe a ich przyszłość ??

Polecane posty

Brzosek    10

Witam. Ciekawi mnie bardzo jak długo jeszcze będą produkowane ciągniki. kombajny z silnikami spalinowymi ,bo sądząc po projekcie NH(NH2) może wyprzeć silniki spalinowe w niedalekiej przyszłości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zapewniam cię w maszynach rolniczych i innych jeszcze długo długo beda produkowane, paliwo może sie troche zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Narazie to daleka przyszłość bo produkcja wodoru jest narazie mało opłacalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Też mi się wydaje że długo będą silniki spalinowe produkowane. Zresztą teraz przecież biopaliwa są, które są z roślin produkowane więc raczej nie zrezygnują z tego typu rozwiązań.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzosek    10

Właśnie też tak mi się wydaje bo paliwo jest narazie bardziej wydajne . Na wodorze ten ciągnik morze narazie pracowac aby 2 godz jak się nie mylę a za nim zwiekszą czas pracy to trochę potrwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

Moim zdaniem w ciezkich sprzetach nadal bedzie pracowac DIESEL POWER B) jedynie moze sie zmieniac sklad paliwa wiecej Bio. Natomiast eksperymenty typu Wodór itp to raczej do lekkich sprzetów, samochody itp, ale lepiej zeby do tego nie doszlo bo coz lepiej brzmi niz dzwiek V8 w benzynie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak benzyna bedzie po 20 zl/litr to uwierz, ze lepiej zabrzmi odglos silnika elektrycznego.

 

btw. silnik zasilany wodorem to nadal silnik spalinowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Brzozak, przerobi się na gaz B)

 

Ogólnie ciekawy temat, jeszcze chyba w nim popiszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak benzyna bedzie po 20 zl/litr to uwierz, ze lepiej zabrzmi odglos silnika elektrycznego.

 

btw. silnik zasilany wodorem to nadal silnik spalinowy.

Niestety w takim przypadku 1kwh energii elektrycznej będzie kosztował 4-5zł i nici z dobrego brzmienia B) zresztą smród podobny,jeśli nie większy, gdyż energia elektryczna to wynik spalania węgla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To może @Xemit taką małą hydroelektrownie zamontować na pokładzie ?(wiesz ekologia jest trendy )-ja to sobie wyobrażam tak-z tyłu na ciągniku montujemy szpulę z przewodem 3/4 cala (oczywiście na pola położone dalej szpula musi być odpowiednio większa ) odkręcamy kran i w drogę-woda kapie zasila turbinkę (może być Kaplana),turbinka zasila generator,generator silniki elektryczne cisza spokój-tyle że pompę na podwórku zasila elektrownia-opalana węglem B).Z innych pomysłów mógłbym zasugerować ogniwa słoneczne w dachu kabiny,żagiel i ewentualnie dla fanów "Powrotu do przyszłości" (jeżeli już o przyszłości mówimy)-domowy reaktor atomowy...A tak poważnie to jedyną drogę do zmiany paliwka upatruję w tym że (może) w najbliższym czasie uda się ujarzmić energię syntezy jądrowej co zaskutkuje powstaniem elektrowni termojądrowych no a wtedy droga do elektrolizy wody stanie otworem (niedrogim B) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odpady radioaktywne są nie mniejszym gównem niż wszystko to co wydobywa się z tłumika bądz komina poczciwej elektrowni.

Idealnym wyjściem do zasilania silnika jest biogaz produkowany przez operatora.Niestety mało który jest w stanie tak się poświęcić by jego głównym menu,była kapusta,groch lub bób.Wszystkie inne produkty spożywcze są mało wydajne,a na wyziewy po spożyciu co niektórych trunków nie ma co liczyć z oczywistych względów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Odpady radioaktywne są nie mniejszym gównem niż wszystko to co wydobywa się z tłumika bądz komina poczciwej elektrowni"-właśnie !-jak wiadomo nasz geszeft opiera się na gównie właśnie B)-jeżeli owym niewymownym nawieziemy nasze pola to widzę tylko w tym same zalety :

-wszystko będzie GMO więc skończą się przepychanki

-myśliwy nam na pole nie wejdzie-a jak wejdzie to od razu zacznie świecić (więc i szkód w pogłowiu leśnych zwierząt nie uczyni znaczniejszych )

-jako że pola leżą często w bezpośredniej bliskości wsi to i wójtowie na rachunkach z elektrowni zaoszczędzą ... B)

No i nasze dzieci nawieją do miasta  co nam,im  i miastu jedynie na zdrowie wyjdzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

kominy przy elektrowniach jodrowych nie są po to aby nimi wydostawał sie dym lub jakiegoś rodzaju spaliny itd. te kominy pełnią funkcje chłodzącą reaktor. A to co wydobywa sie z komina jest to zwykła para wodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poza tym zanim elektrownia jądrowa wyprodukuje odpady minie z 50 lat; mi od wodoru bardziej podoba się pomysł z metanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj