jacubus

Claas Commandor

Polecane posty

jacubus    13

witam potrzebuje informacji na temat kombajnu CLAAS COMMANDOR o jakim modelku tylko wiecie piszcie pozdro B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniu1961    0

nikt nie odpowiada od ponad roku na temat COMMANDORa 112CS , czy te kombajny już nie są eksploatowane ? Ja również potrzebuję jakie kol wiek informacje na temat takiej maszyny , informacje na temat clasów serii CS są znikome ,proszę, pomóżcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

seria Commandor to nowsza wersja Dominatora CS, różni je nowsza kabina nieco bardziej rozbudowana hydraulika i elektronika.

Jest 5 modeli, 112CS 114CS 115CS które mają młocarnie 1300mm (odpowiednik kombajnu 5 wytrząsaczowego) i 116CS i 228CS młocarnia 1600mm (odpowiedniki 6 wytrząsaczowego). wszystkie posiadają 8 rotorów za młocarnią choć nowsze 116 i 228 mają dodatkowy przed młocarnią. silniki o mocach od 220 do 340KM, zbiorniki ziarna od 5500L do 10000L, hydrostatyczny napęd jezdny (oprócz 112CS mechaniczny). Kombajny te bardzo dobrze wymłacają zboże jak i kukurydzę.

hedery od 4.50m do 7.50-9.00m, nowsze wersje również bogato wyposażone np: klimatyzacja, napęd 4x4, elek. regulacja szerokości cięcia słomy, elek. regulacja szczeliny pomiędzy klepiskami a rotorami, auto contur, rozkładany hydraulicznie zbiornik, odsysacz kurzu chłopdnicy, system 3D. bolączką tych modeli jest dość ciasno umieszczony silnik za kabiną co powoduje przegrzewanie się go (nie w każdym ale często się zdarza). Charakteryzuje je duża wydajność w porównaniu do zwykłych "klawiszowców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Łukasz nie pchaj się w wynalazki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

mi chodzi po głowie ta 116,

na moje 130 ha był by to super sprzęt

 

Ja na Twoim miejscu odczekałbym trochę na pomoc cioci Brukseli i zakupił Tucano. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to nie żadne "wynalazki", w polsce jest dużo już mocno wyeksploatowanych takich maszyn za małe pieniądze.. a usterki każda maszyna posiada i wcale nie są one jakieś większe niż w typowym klawiszowcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Bobek_Farmer juz mamy fana bizona ;p bizon tez wynalazek i skoro ma sie w to nie pchac to ma mlocic cepem?

 

co do claasa to polecam ci te maszyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale on nic nie pisał o bizonach a ty już szukasz kłótni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego jak mamy pisać na takim poziomie to może lepiej sobie podarować wymianę zdań.

 

Wynalazek, bo firma wypuściła dwie serie i szybko zrezygnowała z rozwijania tej konstrukcji, co o czymś jednak świadczy... Dominatory i inne to sukcesywna ewolucja, więc wiele częśći na przestrzeni lat nie uległo zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mów, że wynalazek bo prodkukowane byly około 10 lat, Te rotorowce różni od Dominatorów tylko to, że mają zamiast wytrząsaczy rotory.. cała reszta podzespołów to Dominator. i ta konstrukcja też ewoluowała bo zamienili 8 rotorów poprzecznych w dwa wzdłóżne dzieki czemu powstał lexion na rotorze. do tej pory najwiekszym kombajnem byl commandor 228.

Sa to tanie kombajny w porownaniu do innych stad moze ich stan techniczny jest jaki jest niektórych rolników przecież nie stać na takie maszyny jakby chcieli to kupuja takie, remontuja i koszą dalej. Ja mam swojego juz 4 sezon i pracuje bez zastrzeżeń, żboże wymłaca bardzo dobrze tyle, że dewastuje słomę co mi nie przeszkadza bo nie zbieram jej. Do kukurydzy jest idealny, każdą kolbę wymłuci, ziarna nie potłucze i nie zapycha wytrząsaczy jak to w klawiszowcu, mozna pracować tym kombajnem naprawde w trudnych warunkach gdzie zboża wilgotne itp.

Dużo jest mitów jaki to jest zły kombajn a najcześciej mówią tak Ci co nie mieli styczności z tą maszyną lub słyszeli coś od kogoś.

 

a przy okazji to system APS dla Megi też jest czymś zaczerpniętym z tego typu rotora - te same bębny.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

 

Ja na Twoim miejscu odczekałbym trochę na pomoc cioci Brukseli i zakupił Tucano. ;)

 

no właśnie to sposób na przeczekanie, no chyba ze nie znajdę jakiegoś ciekawej używki i rozwarze zakup czegoś nowego w lizingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To już chyba lepiej jest brać na kredyt nowe technologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj