Skocz do zawartości

Polecane posty

milanreal1    290

Nie słyszałem o siewie już po żniwach. Sieje się normalnie tak jak na ziarno, ok 20 września.

PatrykGY    4

w tym roku pierwszy raz będziemy robić sianokiszonkę z żyta,i nie wiemy kiedy kosić,proszę o odpowiedź.

A czym je kosić pokosówką czy kosiarką?I jak długo ma leżeć po koszeniu?

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor10045    11

Najlepiej jest wykosić gdy nie ma kłosa na wierzchu a jest już delikatnie wyczuwalny pod palcami gdy dotykamy roślinę, czym wykosisz będzie dobrze tylko po zwykłej kosiarce może być troszkę dużo ziemi w nim,powinno leży minimum 2 dni, wszystko zależny od pogody :rolleyes:

marcin902    5

jak dopiero zacznie wypuszczać kłos to już trzeba kosić ,bo jak już będzie kłos a w kłosie ziarko to z puźno. Bo myszy będą szły :rolleyes:

PatrykGY    4

Aha dziękuje za odpowiedzi.A jaką folie do balotów polecacie?i czy kolor ma znaczenie?

damianbizon    37

Najlepiej ciąć kiedy kłosów nie ma jeszcze na wierzchu :rolleyes:

a najlepiej zetnij sieczkarnią samojezdną i od razu zakiś :)

A jeśli chcesz w bale to zwykłą folią (mój sąsiad tak zrobił i nawet nieżle mu to wyszło)

damian18    3

tak jak koledzy podpowiadają skoś jak się zacznie kłosić i jak masz możliwość to użyj pokosówki

Matiboos    21

Żyto najlepiej kosić chwilę przed wypuszczeniem kłosów. Najlepiej skoś rotacyjną ( bo mi na przykład dyskowej jest szkoda na koszenie żyta ) i odraz w bele. Możesz jeszcze sieczkarnią skosić.

Piotr255    2

My jak robimy żyto na kiszonkę to po skoszeniu jeden dzień schnie i przewracam delikatnie na drugą stronę, a trzeciego dnia zwijam. Jeśli chodzi o folie to robimy tylko w białą. Pasza jest robiona dla krów na zimę.

PatrykGY    4

A jak długo musi się kisić?Pokosówkę się załatwi bo wuja w zeszłym roku robił to byli u niego pokosówką.

A jaką wartość ma dla krów mlecznych, a jaką dla młodzieży?

zetor10045    11

Myślę że gdzieś tyle samo co kukurydza, my otwieramy pryzmę najczęściej po upływie miesiąca :rolleyes:

PatrykGY    4

Aha a ile waży balot 120x120?A jaką prasą robić?John deere 550 będzie dobra?

polek1919    5

@ Zetor10045 nie ma szans że kiszonka z żyta ma taka samą wartość jak kukurydza. Nawet się do niej nie umywa. Ma o wiele mniej białka i innych wartościowych składników. Więc nie można jej traktować jako podstawowej paszy dla krów. Niezbędna jest jeszcze kiszonka z kukurydzy albo kiszonka z traw.

crystalzts    14

Zgadzam się z polkiem 1919 ,kkkkiszonce z żyta jest naprawdę daleko do kukurydzianej.

Ja dzisiaj skosiłem żyto będzie leżeć do poniedziałku i bezpośrednio z pokosu bedzie prasowana, bez przetrząsania i zgrabiania w grubsze wałki. :lol:

zetor10045    11

@ Zetor10045 nie ma szans że kiszonka z żyta ma taka samą wartość jak kukurydza. Nawet się do niej nie umywa. Ma o wiele mniej białka i innych wartościowych składników. Więc nie można jej traktować jako podstawowej paszy dla krów. Niezbędna jest jeszcze kiszonka z kukurydzy albo kiszonka z traw.

Gdybyś przeczytał dokładnie cały temat wiedział byś że odpowiedziałem @PatrykGY na pytanie ile ma się kisić kiszonka z żyta, a skoro czytasz tylko niektóre wypowiedzi i potem piszesz posty bez sensu to już nie moja wina, moja odpowiedz tyczy się również do kolejnego oczytanego użytkownika @crystalzts :lol: . może nie ująłem tego zbyt dokładnie ale każdy kto się zna trochę na paszach dla bydła, to wie że kiszonka z żyta w żadnym stopniu nie może dorównać kiszonce z kukurydzy.

@emillo1212 w niedziele? pomyliły mi się dni tygodnia :lol:

tomcio87    7

Jak tam koledzy po fachu :lol: zbieracie juz żyto na kiszonkę? Bo widzę ze zaczyna się kłosić to po niedzieli czas zacząć kosić a jak u Was? (o ile pogoda pozwoli)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez DominikKruk
      Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.
    • Przez radekz200
      Witam chciałbym w tym roku kupić żyto populacyjne z centrali, tylko zastanawia mnie fakt że norma wysiewu to 90 kg, siał ktoś z was takie żyto nie było za rzadko? jaką wybrać odmianę na słabsze gleby?