Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrc330    1

Dzień dobry chciał bym zasiać na wiosnę (w marcu) żyto z przeznaczeniem na kiszonkę  czy to doby pomysł ?Niestety nie udało się zasiać na jesieni ponieważ tam był ugór. Sianokiszonki jeszcze nigdy nie robiłem. Jak by wzeszło to przesiać trawom i zostawić na łąkę. Czy sianokiszonka w workach firmy haypack jest dobra bo słyszałem są dobre proszę o odpowiedz.

Zefir    13

Witam chciałbym zasiać zaraz po żniwach żyto na kiszonkę i pytanie teraz ile go siać ? i czy była by możliwość zbioru we wrześniu/ październiku ?

Zefir    13

jak bym zasiał np 20 lipca to dałbym radę zebrać jeszcze do końca tego roku ? :D

szymon09875    111

Ja sialem 6 ha na kiszonkę ok10 października, cieplo bylo i wzeszlo równo z tymi sianymi końcem września w bloto...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez DominikKruk
      Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.
    • Przez radekz200
      Witam chciałbym w tym roku kupić żyto populacyjne z centrali, tylko zastanawia mnie fakt że norma wysiewu to 90 kg, siał ktoś z was takie żyto nie było za rzadko? jaką wybrać odmianę na słabsze gleby?