Polecane posty

soltys48    19547

sieczkarnią najszybciej i najtaniej można powiedzieć ale trzeba mieć miejsce na pryzmę i sprzęt np.przyczepy...a do bel praktycznie nic nie potrzeba,najmujesz prasę z owijarką i z głowy,mało miejsca itd.oczywiście do sieczkarni też można resztę sprzętu nająć ale co wtedy wyjdzie taniej?? Każdy robi jak uważa i na co ma warunki..... :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

dziś na próbę wyciągnąłem trochę kiszonki i wygląda rewelacyjnie zobaczymy jak będzie się przechowywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja mam w balotach już różne kiszonki i jak na złośc ptactwo strasznie dziurawi baloty z żyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam jak dlugo wytrzyma zyto w balocie owiniete folia bo slyszalem ze nie moze dlugo lezec jak to z tym jest i ile trzeba czekac az sie zakisi od zbelowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

od zeszłego roku do dnia dzisiejszego w balotach i jest ok-daję na cały czas, jeśli chodzi o szybkość dawania po owinięciu to 5-6tyg i jest suuper, wcześniej nie próbowałem podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Fajnie krowy i byki zjadają żyto i zauważyłem że krowy dawają więcej mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Kiszonkę daje wszystkim bydlakom w gospodarstwie-są to w większości opasy(mam tylko 9 krów żeby mieć mleko dla cielaków)jedzą ją bardzo chętnie ale zbyt wielkiej wartości odżywczej to ona niema........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

będę siał jak co roku pomiędzy 5 a 10 września, a co do ilości to 200-220kg/hektar plus minimum 20kg wyki..........sieję gęsto a nawet bardzo gęsto to i potem mam dużo masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

/

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

robię tak:

-gruber

-obornik

-orka

-uprawa

-siew(i to koniec jesienią)

-azot(marzec)+-200kg saletry

-koszenie(początek maja)

Żadnych oprysków nie stosuję,z nawozem niema co przesadzać ponieważ może się położyć......

W tej chwili mam już wywieziony obornik i zaorane pod żyto w tygodniu planuję siew-zawsze żyto na kiszonkę siejemy szybko.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

robię tak:

-gruber

-obornik

-orka

-uprawa

-siew(i to koniec jesienią)

-azot(marzec)+-200kg saletry

-koszenie(początek maja)

Żadnych oprysków nie stosuję,z nawozem niema co przesadzać ponieważ może się położyć......

W tej chwili mam już wywieziony obornik i zaorane pod żyto w tygodniu planuję siew-zawsze żyto na kiszonkę siejemy szybko.........

po zycie siejesz potem kukrydze?

jak wtedy stosuje sie nawozy i opryski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Po życie jest bardzo ładna kukurydza osobiście to polecam jeszcze daję na sciernisko obornik dobra odmiana QQ i kukurydza jak igła ;) Opryski i nawóz to tak samo jak by żyta nie było ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Nie!! Po życie zawsze sadzimy ziemniaki jadalne-są wtedy wyjątkowo mało podatne na zarastanie chwastami, nawożenie jakie stosujemy pod ziemniaki to tylko obornik po skoszonym życie, a później ok 150kg mocznika pod ostatnie redlenie-pierwsze i ostatnie o ziemniaki po życie wymagają bardzo mało uprawy, u nas ogranicza się do jednorazowego pobronowania i podredlenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

obornik wywieziony i przyorany. ziemia 2 klasa teraz bede sial zyto. dac jeszcze jakis nawoz przedsiewnie?

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

kosimy jak żyto zaczyna wypuszczać "wąsy" później jest już dużo suchego,w tym roku było to 7maja w zeszłym 3 maja,jednak zawsze przed 15 maja(ZOFIJA KŁOSY ROZWIJA)niektórzy koszą jak już się wykłosi ale my jednak wolimy mieć mniej ale lepszego jeżeli w ogóle o życie można tak napisać/powiedzieć

 

 

 

Żyto już tydzień w ziemi siedzi-a jak u Was???

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopr    0

czy żyta z 1 ha opłaca się w silos? jakie są straty? i czy skoszone i nieposiekane żyto dobrze się ukisi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

z 1 ha to lepiej zrobic w baloty, ukisi sie normalnie tylko jak bedziesz wybierac to bedzie nie ciekawie bo bedzie sie ciagnelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

z jednego hektara już warto w silos i nawet niepocięte-tylko później trzeba mieć dobrą siekierę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj