Polecane posty

Simental    0

No chodzi mi o juterko 0,25ha:)mie chodzi ile macie wkładu żeby taką pryzme zrobic z 1 ha????????????....maszyny mam swoje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

To musisz już sobie sam wyliczyć, sam najlepiej wiesz jaką masz sieczkarnie ,ciągniki, przyczepy/rozrzutniki.... Materiał siewny + paliwo+ koszty zakiszenia i możesz sobie tak obliczyć koszty sporządzenia kiszonki(+ ewentualnie inne koszty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy ja sieję żyto z wyką ozima gdzieś po 25 sierpnia, zbieram zazwyczaj w pierwszy tydzień maja a po życie sieję owies z wyką jarą i też wychodzi dobra kiszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Żyta ogólnie dla bydła mlecznego nie polecam dla opasów i jałowic może być sam co roku sieje oko 3ha na kiszonkę ale podstawa żeby kiszonka była dobre jakości jest odpowiednie podsuszenie . W tym roku warunki nie sprzyjały i faktycznie belowałem zielone i za bradzo z tej kiszonki nie jestem zadowolony wytworzyło sie dużo kwasu bydło o wiele więcej wody pije i wartości to jest w tym tyle co kot napłakał . Jak żyto to tylko dobrze podsuszone a na pewno wyjdzie z tego dobra kiszonka :D


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A siał ktoś z Was może żyto+rzepik ozimy Brachima??

Na drugi rok przymierzam sie posiac ze 3ha takiej mieszanki? jak to wyjdzie? Mowie odrazu bede belował.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Kobra wg mnie to brachima lepiej chyba samozbierającą z roterm i w pryzmę mieliśmy na pastwisko brachimę i krówki pięknie jadły i b dobrze doiły :unsure:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Najlepiej ciąć kiedy kłosów nie ma jeszcze na wierzchu :rolleyes:

a najlepiej zetnij sieczkarnią samojezdną i od razu zakiś :)

 

 

To mi by pasowało ale z sieczkarnią problem... A co powiesz o koszeniu orkanem? W sumie prawie na jedno wyjdzie chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy żyto ozime urośnie razem z trawą na wiosnę ? Chciałbym posiać na wiosnę bo w tym miejscu prawie zawsze stoi woda i jak posieje na jesieni to mi wymoknie. A chcę posiać z żytem bo było by więcej bel niż z mieszanką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z350    0

żyto nadaje się idealnie na kiszonkę tylko nie może być za wilgotne no i nie przesuszone. Przy temeraturze około stopni 1-go dnia kosisz drugiego rano rozrzucasz a trzeciego z samego rana robisz pokosy i w miąrę możliwości jak naszybciej trzeba wjechać sieczkarnią na pole. Jednego roku zostawiliśmy na 1 dzień w pokosach i wyszła prawie słoma, dobrze że mieliśmy lucerkę to udało się zmieszać. Soki z lucerki jakoś tam podratowały sytuację, nie było rewelacji ale i nie było tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

ja w tym roku po raz pierwszy robiłem z żyta kiszonkę i powiem tak: z 1.3 hektara wyszło mi 25 przyczep 4,5 tony(zbierałem całe nie pocięte bo kolega, który miał mi zbierać samozbierającą zastrajkował ;[ ) i 2 bele(pierwotnie miały być bele ale okazały się zbyt ciężkie) kiszonkę zaczeliśmy skarmiać(z pryzmy) na początku grudnia i wszystko było super-bydło jadło ją znakomicie(i nadal je)ale problem zaczął się tuż przed świętami a mianowicie kiszonka zaczęła pleśnieć!!!! co może być tego przyczyną? dodam, że żyto było koszone przed wykłoszeniem(kosiłem je 2 maja a zbierałem 4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

My robiliśmy kiszonkę z owsa. Siany był pod koniec marca, a zbierany na początku czerwca. Klasa ziemi 75% 5-6, reszta 4 bliżej łąki 3 może trochę łapie. Z 2 ha 18 balotów. Bardzo chętnie jedzą, doją nieźle, ładnie się ukisiła nie pleśnieje. Po owsie była qq, jak na późny siew była nie zła. Kosiliśmy bodajże w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

18 balotów z 2 ha? czyli 9 na 1ha co daje plon zielonej masy 4,5 tony? z tego wynika że jakbyś to zostawił na ziarno to miałbyś plon 1,5 tony owsa z ha coś strasznie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

żyta z 1h w tamtym roku miałem 41 balaotów 120x120

byki jedzą bardzo chętnie w tym roku będzie prasa z nożami powinno byc leprze

 

 

co byście wsieli do jęczmienia na paszę owies czy coś innego do zwiększenia plonu ziemia 1-2klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Jeżeli myślisz o jęczmieniu jarym to może lepiej o jakimś grochu pomyśleć?

A jak o ozimym w dobrym stanie to lepiej nie wsiewać bo jak się rozkrzewił to nie wiele owsa wzejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

taka ziemia to regras i z plonem i jakościom paszy niedorówna żadne żyto tylko siać na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Wiem, że to dosyć cienko, ale no cóż, wiosenna orka, po burakach, słaba ziemia. Zastanawialiśmy się czy wgl kosić. On był jakiś niskopienny, a jednak skosiliśmy. Zastanawiamy się teraz nad owsem z łubinem. Dużo białka, nie pleśnieje podobno (szczególnie łubin) i większa ilość z ha będzie (mam taką nadzieję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja zasiałem 3 ha rzepiku z żytem i pszenżytem jak narazie ładnie to wygląda zobaczymy jak to przezimuje.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Witam.. w tym roku mam 2ha żyta na kiszonkę zasiało mi się bardzo gęsto.. czy to dobrze jak na kiszonke?

Planuję zrobić w bele podobnie jak sianokiszonkę czyli skosić rozrzucić bączkiem:D dzięń niech poleży i następnego dnia baldy czy nie bedzie za suche?

Lepiej suche czy bardziej wilgotne?

Mam 2ha myślę żę koło 50 powinno być bel. Te żyto nie jest kiepskie tylko strasznie geste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Koledzy zna ktoś wartość pokarmową kiszonki z żyta bo nigdzie nie mogę znaleźć.?

I jaką macie mase bel właśnie z tą kiszonką albo plon zakiszanej masy z 1 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3
Napisano (edytowany)

Ja robię sianokiszonkę z żyta i powiem że nie jest to źle bo z apetytem mi to wcinają.Kiedyś jakiś rolnik mówił że żyto ma najwięcej wartości jak się go skosi i zaraz do belek albo na pryzmę go dać.Nie wiem dlaczego :(

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Z ilością żyta zebraną z 1ha to zależy do tego w jakiej fazie się je skosi , im bliżej wykłoszenia tym więcej z 1ha co za tym idzie gorsza jakość

A kłoszenie żyta tak myślę że na zachodzie polski co najmniej 2 tygodnie wcześniej niż u mnie na krańcach podlasia gdzie żyto kłosi się po 15 maja

Ja mam inne pytanie , ile dać saletry na wiosnę pod te żyto ażeby maksymalnie szybko urosło i było bezpiecznie dla bydła


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj