Polecane posty

milanreal1    319

Nie słyszałem o siewie już po żniwach. Sieje się normalnie tak jak na ziarno, ok 20 września.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

w tym roku pierwszy raz będziemy robić sianokiszonkę z żyta,i nie wiemy kiedy kosić,proszę o odpowiedź.

A czym je kosić pokosówką czy kosiarką?I jak długo ma leżeć po koszeniu?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Najlepiej jest wykosić gdy nie ma kłosa na wierzchu a jest już delikatnie wyczuwalny pod palcami gdy dotykamy roślinę, czym wykosisz będzie dobrze tylko po zwykłej kosiarce może być troszkę dużo ziemi w nim,powinno leży minimum 2 dni, wszystko zależny od pogody :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Aha dziękuje za odpowiedzi.A jaką folie do balotów polecacie?i czy kolor ma znaczenie?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Najlepiej ciąć kiedy kłosów nie ma jeszcze na wierzchu :rolleyes:

a najlepiej zetnij sieczkarnią samojezdną i od razu zakiś :)

A jeśli chcesz w bale to zwykłą folią (mój sąsiad tak zrobił i nawet nieżle mu to wyszło)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

tak jak koledzy podpowiadają skoś jak się zacznie kłosić i jak masz możliwość to użyj pokosówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Żyto najlepiej kosić chwilę przed wypuszczeniem kłosów. Najlepiej skoś rotacyjną ( bo mi na przykład dyskowej jest szkoda na koszenie żyta ) i odraz w bele. Możesz jeszcze sieczkarnią skosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr255    2

My jak robimy żyto na kiszonkę to po skoszeniu jeden dzień schnie i przewracam delikatnie na drugą stronę, a trzeciego dnia zwijam. Jeśli chodzi o folie to robimy tylko w białą. Pasza jest robiona dla krów na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A jak długo musi się kisić?Pokosówkę się załatwi bo wuja w zeszłym roku robił to byli u niego pokosówką.

A jaką wartość ma dla krów mlecznych, a jaką dla młodzieży?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Myślę że gdzieś tyle samo co kukurydza, my otwieramy pryzmę najczęściej po upływie miesiąca :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Aha a ile waży balot 120x120?A jaką prasą robić?John deere 550 będzie dobra?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

@ Zetor10045 nie ma szans że kiszonka z żyta ma taka samą wartość jak kukurydza. Nawet się do niej nie umywa. Ma o wiele mniej białka i innych wartościowych składników. Więc nie można jej traktować jako podstawowej paszy dla krów. Niezbędna jest jeszcze kiszonka z kukurydzy albo kiszonka z traw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Zgadzam się z polkiem 1919 ,kkkkiszonce z żyta jest naprawdę daleko do kukurydzianej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj skosiłem żyto będzie leżeć do poniedziałku i bezpośrednio z pokosu bedzie prasowana, bez przetrząsania i zgrabiania w grubsze wałki. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@ Zetor10045 nie ma szans że kiszonka z żyta ma taka samą wartość jak kukurydza. Nawet się do niej nie umywa. Ma o wiele mniej białka i innych wartościowych składników. Więc nie można jej traktować jako podstawowej paszy dla krów. Niezbędna jest jeszcze kiszonka z kukurydzy albo kiszonka z traw.

Gdybyś przeczytał dokładnie cały temat wiedział byś że odpowiedziałem @PatrykGY na pytanie ile ma się kisić kiszonka z żyta, a skoro czytasz tylko niektóre wypowiedzi i potem piszesz posty bez sensu to już nie moja wina, moja odpowiedz tyczy się również do kolejnego oczytanego użytkownika @crystalzts :lol: . może nie ująłem tego zbyt dokładnie ale każdy kto się zna trochę na paszach dla bydła, to wie że kiszonka z żyta w żadnym stopniu nie może dorównać kiszonce z kukurydzy.

@emillo1212 w niedziele? pomyliły mi się dni tygodnia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Nie, przecież jak wczoraj pisałem to chodziło mi o dzisiejszy dzień :lol:


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Jak tam koledzy po fachu :lol: zbieracie juz żyto na kiszonkę? Bo widzę ze zaczyna się kłosić to po niedzieli czas zacząć kosić a jak u Was? (o ile pogoda pozwoli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja wczoraj znajomemu zbierałem. Mam zamówienie do następnego tylko pogoda.......


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie żyto już dawno w pryzmie. Dziś zacząłem kosić łąki jutro do południa dziadek skończy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie stale pada. Z sianem poczekam. Nie mam kiedy ściąć pszenżyta w kiszonkę...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj