Polecane posty

Dadam    4

My na poplon jesienią posieliśmy 6 ha żyta na kiszonkę 140 kg żyta nie wiem jaka odmiana + 30 kg wyki ozimej na hektar i na wiosnę 100 kg saletry i ładnie wybujało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Wczoraj skosiłem żytko. Przy tej pogodzie jaka jest obecnie to może jutro wieczorem zbiorę w baloty.

 

Żytko zebrane 14.05. Wydajność - 28 balotów po około 750 kg jeden z hektara. W zeszłym roku było po 30 z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

@TOOMER jakim traktorem i prasą belujesz?


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

A miał może ktoś styczność z kiszonką z pszenżyta ozimego, na jednym kawałku niezła szczota jest, z czasem będzie się kłaść i myślimy ściąć w kiszonkę. Czy warto robić?


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Prasuję zestawem New Holland TLA 100 + prasa Claas Rollant 350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Na moje warto, sam w tym roku zrobiłem 2 ha, było 37 bel, zwijałem C-360 i prasą JD 550 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

A i jeszcze jedno - co do żyta. Mianowicie żyto można też wysuszyć na siano. Zrobiłem tak na próbę w zeszłym roku tak na dwa baloty. Ale wtedy musicie dobrze wysuszyć bo inaczej spleśnieje. No i prasa musi mieć zgniatacze to da lepszy efekt. W tym roku już tak nie zrobiłem bo chciałem zasiać kukurydzę przed deszczami.

A jak robiłem w poprzednim roku siano z trawy i kończyny to po wysuszeniu sprasowałem tak, że bela siana ważyła ponad 600 kg a po otwarciu siano wyglądem i smakiem przypominało sianokiszonkę. Tylko koszt był sporo mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Korzystając z dobrej pogody chce jutro posiać żyto z którego zrobię sianokiszonkę. Czy nie jest za późno na siew??? Co się może stać z tym ziarnem jak ziarno nie zdąży wzejść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Bardzo prawdopodobne, że zgnije Ci już zairno, tak myśle. Widze co się dzieje z pszenżytem które nie wzeszło. Pleśnije i gnije.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Mam takie pytanie: żyto na kiszonkę kosi się przed wykłoszeniem? Dlaczego?

 

Czy można porównać sianokiszonkę z żyta do kiszonki z QQ? Chodzi mi o zawartość energii i białka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Bo jak się wykłosi to źdźbło staje się bardziej słomiaste (tak jak z trawą późno koszoną) krowy nie za bardzo chcą takie jeść.

Raczej kiszonce z żyta dużo brakuje do qq. Jednak krowy dużo bardziej wolą kukurydzę w żłobach od żyta.

Ktoś kto robił badania paszy, ma zapewne dokładne dane co do zawartości tych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Rolnikiem nie jestem z wykształcenia po prostu pracuję na roli, więc nie wiem o co ci chodzi w wykłoszeniem :) wybacz. Wykłasza się w tedy gdy pojawiają się kłosy czy jak już są płynne ziarnka?

Ja żyto czy też mieszankę owies/jęczmień koszę bardzo podobnym zestawem tyle że Jaguar sporo starszy Ursus zamiast Claasa i przyczepa silosowa zamiast samozbierającej zboża są w stanie jak na załączonym obrazku, zaczynają dojrzewać. Kiszonka ze zbóż zawiera znaczące ilości witamin i białka, ile ma energii to nie wiem u nas od energii jest QQ.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Przed wykłoszeniem czyli przed wykształceniem się kłosa.

 

Żyto niby jako jedyne się kosi przed wykłoszeniem a pozostałe zboża tuż przed właściwymi żniwami, kiedy ziarno jest niękkie i daje się łatwo zgnieść. Takie info znalazłem w artykule w tygodniku rolniczym, który odkurzyłem

 

Jeżeli żyto jest zbyt mokre przed owinięciem to kiszonka z niego będzie kwaśna(zawiera dużo kwasów, zwłaszcza octowego i bydło nie chce go jeść bo śmierdzi octem/ coś chyba pisałeś na ten temat @Lukasz1987?) to też tam pisze. nr42/09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie kupujemy żadnego pisma rolniczego. Opieramy się na materiałach szkoleniowych oraz doświadczeniu własnym i znajomych. Z tym kwasem octowym to wiem, że lepiej jak już zaczyna podsychać, ale to zawsze Ojciec decyduje kiedy go kosić Ja tylko robię.

Dzięki za wytłumaczenie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Z tego co mi wiadomo to zboża na kiszonki powinno się kosić w fazie mlecznej dojrzałości ziarna, jeśli chodzi o sianokiszonki to raczej trzeba to robić trochę szybciej(zwłaszcza żyto), gdyż łodygi mogą dziurawić folię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Co powiecie na to, a żeby posiać żyto+rzepik ozimy(Brachima).


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie lepiej wykę kosmato?? Będzie trochę białka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A wyke zdąże skosic na początku maja?? Bo zamierzam siac cos na poplon cos zimowego i nadajacego się do skarmienia, no i żebym zdążył posiac gryke po niej jeszcze???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zimowo tak.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dużo masy wychodzi z niej?? A jakbym posiał wykę z żytem?? I jakie nawożenie jest potrzebne pod wykę??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja jej nie siałem jeszcze. Ale przymierzam się do tego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

Dużo masy wychodzi z niej?? A jakbym posiał wykę z żytem?? I jakie nawożenie jest potrzebne pod wykę??

 

W ubiegłym roku z ok. 30 arów żyta miałem 10 bel. Zakisiło się średnio zależy jak dobita bela. Krowy nawet to jadły ale szału nie było po tym, sianokiszonki z traw, motylkowych czy kukurydzy nie porównuje nawet...

W tym roku mam zasiane żyto z wyką ozimą(strasznie ciężko było ją dostać), może będzie lepszy efekt...


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ile kg żyta i wyki wysiałeś na ha?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

Na 1ha poszło 300kg żyta + 25 kg wyki.


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj