Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1rajdzik    15

wiem że zboża bardzo dobrze sie zakiszają i mam zamiar zrobić baloty z zielonki z żyta - przy okazji wypróbować zakupioną w tym roku prasę. Czy ktoś już sie bawił sie w podobny sposób ? jak długo musi schnąć taka zielonka ? wiadomo suszyć można wedle uznania ale ile trzeba żeby nie była zbyt sucha ...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

w tygodniu tako kiszonkę robił znajomy i ciął jednego dnia a prasował i owijał drugiego. Kolega z klasy mówił mi że powinna leżeć dwa dni (robi ponad 100 bel żyta rocznie).

 

http://www.agrofoto.pl/forum/viewtopic.php?t=5584 tu jest trochę na ten temat


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

mój sąsiad ma za niedługo robic z żyta kiszonkę,to ci napisze jak to robił,mówił ze orkanem zetnie i od razu na pryzmę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mnie intersuje tylko sposób gdy owija sie w baloty, wiadomo nie chce zbyt mokrej bele będa dużo ważyć...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

najważniejsze żebyś wykosił przed wykłoszeniem ja kosiłem 2 maja to robiłem 4 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

No ja własnie dzisiaj zbelowałem reszte zyta. A wiec kosiłem wszystko 2 maja a belowałem 4, 5 no i dzisiaj wiec powiem ze raczej 4 bylo jeszcze za mokre a dzisiaj to juz za suche wiec ładnie wychodzi gdy sie odczeka okolo 3 dni. Przynajmniej ja mam takie wrazenie.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@piootr zaorałeś już po życie???nie jest za sucho na kukurydze???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie dzisiaj popadało wiec raczej bedzie ok jeszcze tylko obornik wywioze orka i jutro moze zasieje.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

tak fachowo to powinno odparować ok 40 -50 % wszystko zalezy od pogody ale przy obecnych warunkach atmosferycznych to mysle ze cos ok 4 dni powinno poleże bo jezeli zbelujesz za mokre to bedzie strasznie kwaśne i mokre a suchsze bedzie lepiej schodzić i znacznie lepiej bedzie przetrawiane przez bydło, a wiec zycze miłej roboty,

 

pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

niektore ma juz kłoski więc jutro zapinam kosiare i jazda myśle ze sie nie spoźniłem...coż to będzie mój "pierwszy raz" :blink:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

:D

@piootr zaorałeś już po życie???nie jest za sucho na kukurydze???

 

 

jeszcze nie zaorałem :blink: ( narazie nawet nie mam jeszcze pługa bo sprzedałem zagonówke ) od wczoraj walcze z parkietem , wczoraj od jałówek wywieźliśmy a od dzisiaj z pryzmy woże , a mam z 4-5km do pola i 7ha to troche trzeba powozić daje ok 10 tandemów /ha myśle że w tym tygodniu nawioze i polece podorywkowym a orka w poniedziałek bede prółbował obrotówke AGROLUX

 

Dzisiaj deszcz popadywał i już robiło się błotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ooo to widze że małe zakupy robisz... :blink: Agrolux- jakos nie kojarze tej firmy...nowy ten pług czy używany???ale chyba jeszcze Mf-a nie sprzedałes???

 

a tak do tematu to moja kukurydza ma juz 3-4liście :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Pług nowy to samo co OVERUM narazie biore go na próbe 4 z bezstopniową rególacją szerokości orki

 

MFa nie sprzedałem i najprawdopodobniej nie zrobie tego w tym roku bo troche sutuacja sie pomieszała

 

 

Odnosnie zakupów to jak mnie dobrze wylosują to ciagnik jakiś przybędzie i pare drobnych maszyn

 

 

Dzisiaj po południu nieźle luneło , sąsiad rano po życie siał buraki ale 4 maja wykosił 2 kawałek i jeszcze nie zwinoł bo co raz popaduje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

właśnie pogoda sie psuje i nie wiem co robić, kłoska sie powiększają, żebym tylko gdzie gnoju nie zebrał szkoda zaorać bo ładne i przynajmniej parę groszy by było :blink:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

wszystko zalerzy od pogody nieraz jak jest naprwade ciepło temp. ok 30-35stopni C. to jak tne jedengo a drugiego zbieram ale przy nizszych temperaturach wiadomo ze czasu bedzie potrzeba wicej


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

W tym roku pogoda dopisała na sianie kuku po życie w poniedziałek zaorałem a we wtorek burza , wczoraj skończyłem siać odrazu pryśnięte Guardianem+atrazyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja wczoraj zasiałem mieszankę z trawą po życie. jutro z rana muszę zwałować. myślę że pogoda idealna na wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Pierwszy balot zjedzony przez moje 4 sztuki bydła :P

 

Efekt - krowa mleka nie odpuściła więc wartośc podobna jak do kiszonki z kukurydzy, ktorą oczywiście też podaję.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

hmm ty dopiero teraz otwarłeś pierwszy balot ? Ja ostatniego balota kiszonki z żyta dałem łaciatym jakoś w sierpniu :P :P


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Pierwszy balot zjedzony przez moje 4 sztuki bydła :P

 

Efekt - krowa mleka nie odpuściła więc wartośc podobna jak do kiszonki z kukurydzy, ktorą oczywiście też podaję.

Ile ty masz tych balotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Pierwszy balot zjedzony przez moje 4 sztuki bydła :P

 

Efekt - krowa mleka nie odpuściła więc wartośc podobna jak do kiszonki z kukurydzy, ktorą oczywiście też podaję.

 

No to musi byc treściwa pasza jak mleko daje... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja sianokiszonke z żyta lub jeczmienia robie tak w 1 dzień kosze na drugi przewracam na trzeci układam a na 4 balotuje i zawijam w folie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Miki7211 - na 4 sztuki to w lato taki balot szybko by sie popsuł więc czekałem żeby zrobiło się chłodniej a dokładniej na jakieś mrozy ktorych tej zimy było jak na lekarstwo :) właśnie spasamy 5 albo już 6 balot

 

 

Toendt - w sumie było ich 11, chyba wyżej to napisałem :)

 

 

Pozdro


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

słuchajcie mam 1,5 ha ziemi bardzo słabej ojciec twierdzi że tam tylko żyto urośnie i od lat ok 10 ciągle tam jest żyto.sypie mi 2-2,5 t z całości.myślę że nie warto tam siać na ziarno tylko na kiszonkę.co myślicie o tym?i jaką gęstością posiać na kiszonkę?na ziarno ojciec sieje 200-250 kg/ha.to na kiszonkę pewnie w granicach 300kg/ha?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2
słuchajcie mam 1,5 ha ziemi bardzo słabej ojciec twierdzi że tam tylko żyto urośnie i od lat ok 10 ciągle tam jest żyto.sypie mi 2-2,5 t z całości.myślę że nie warto tam siać na ziarno tylko na kiszonkę.co myślicie o tym?i jaką gęstością posiać na kiszonkę?na ziarno ojciec sieje 200-250 kg/ha.to na kiszonkę pewnie w granicach 300kg/ha?

Tak zasiej na kiszonke wysiej tak jak mówisz ze 300 kg i i wsiej cos w żyto np wyke będzie lepiej pobierane przez zwierzęta


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj