Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simson2812    423

Łubin z owsem i będzie dobra mieszanka


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Owies z peluszką może być nawet lepszą mieszanką. Łubin musisz uważać by nie był gorzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11

Dzień dobry chciał bym zasiać na wiosnę (w marcu) żyto z przeznaczeniem na kiszonkę  czy to doby pomysł ?Niestety nie udało się zasiać na jesieni ponieważ tam był ugór. Sianokiszonki jeszcze nigdy nie robiłem. Jak by wzeszło to przesiać trawom i zostawić na łąkę. Czy sianokiszonka w workach firmy haypack jest dobra bo słyszałem są dobre proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Witam chciałbym zasiać zaraz po żniwach żyto na kiszonkę i pytanie teraz ile go siać ? i czy była by możliwość zbioru we wrześniu/ październiku ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

jak bym zasiał np 20 lipca to dałbym radę zebrać jeszcze do końca tego roku ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Ja sialem 6 ha na kiszonkę ok10 października, cieplo bylo i wzeszlo równo z tymi sianymi końcem września w bloto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11

Na sianokiszonke polecam wsiać owies wyke i peluszke bardzo dobra pasza i jeśli ktoś ma zachwaszczone pole to po tym jest czyste. Wyskokobiałkowa pasza, gorąco polecam

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11

Nie jestem pewny ale chyba 30 kg wyki 30kg peluchy i 50kg owsu  tak mi sie wydaje . Gdy już wszystko sie wykłasza to wyka sie rozkłada i przy okazji czyści pole z chwastów . Jeśli by ktoś chciał zrobić na ziarko to nie polecam wyki ja tak zrobiłe i było bardzo ciężko skosić ,ponieważ gdy już wszystko dojrzeje to kolejne kłosy wychodzom i som niezdatne do koszenia. A z mokrym ziarkiem to już myśle że wie ile jest roboty aby wyschło . Na kiszonke to jest idealna bomba białkowa sporo masy i bardzo dużo białka .

Pozdrawam i polecam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mialem owies z wyka i czesc jechalem glifosadem ze wzgledu na chwasty a czesc nie i wszedzie mialem pieknie dojrzale. Pasza dla bydla po srutowaniu super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam wszystkich na forum. Mam zamiar posiac 8 hektarow żyta na sianokiszonkę . Myślę o 150 kg na hektar tak jak na ziarno . Czy może dać tego więcej ??? Bo widzę ze tu ktoś pisał  o nawet 300 kg /ha . Zależy mi o jak najwiekszej wydajnosci z hektara. Tylko nie wiem czy wieksze ilosci maja sens. Czy macie porownanie siejac 150kg/ha a np 250kg/ha ??? I mam pytanie czy wałujecie pole po siewie czy może przez zimę pole się uleży że nie bedzie problemu z kamieniami i koszeniem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kamienie sie ulezą napewno  ale nawieszku   wiec albo wał albo zbiurka  . jak pole rowne bez wałowania sie obejdzie natomiast ilosc wysianych  ziaren jak za duzo to moze wyprac  jak za mało tez zle ja mysle plus 10 %  tego co naziarno bo itak azot na bogato z zimy jak najwczesniej to sie dokszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj